GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS
Fifkers
Lex user
Posty: 112
Rejestracja: 17 lip 2017, o 19:39
Model Lexusa: IS250 mk2 --> GS450h mk4
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Fifkers »

wymiana rozrządu i oleju w dyfrze czy skrzyni to jakiś tam wkład jest...
Łańcuch rozrządu chcesz od razu wymieniać? Z jakiego powodu?
IS250 2009 ->GS450H 2013
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Nemo 77 »

Koledze Andrzej_ryba chyba tylko tak ogólnie chodziło,że jaka kolwiek wymiana po zakupie to już jakiś wkład :scratch:
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ledziu »

Janciogrzybek :biggrin2: opis był nie pełny bo powinien zawierać farmazon wymagany przez każdego janusza polskiej moto sceny...a tak wtopa bo auto najtańsze w ogłoszeniach, właściciel się mota bo g..ówno wie a i tak nasi moto pedanci nie wybierają aut za 45k.bo ich wrodzony pedantyzm nie pozwala na to tylko ofertę najtańszą.
Teraz wielkia filozofia o rozrządzie który się nie wymienia, o oleju który nie wiadomo czy był zmieniany no i o ogólnym serwisie ... no ale pewnie auto jest na księżycu i nie można go obejrzeć i zaprowadzić do aso i wydać 500zł...no bo polaczkowaty pedant nie jest mirasem i nie wyda 500zł na lexa o którym maży.
A jak by się okazało że wsjo jest ok.to co wtedy? Będziemy dalej się rozwodzić co było wcześniej ? Jestem ciekaw nawiasem mówiąc ile tych motopedantów wie na100% co było wcześniej że oliwy nie wymienią...

No ale nie zapominajmy że taniej jeszcze są wersje rhd zadzwoniłbym i przypie...dolił o kierownice...tak zrobiłbym to bo 15k za angola to lipa jak można kupić za 29k lhd.
Awatar użytkownika
AGI
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 6 sie 2018, o 13:49
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: AGI »

ledziu pisze:Janciogrzybek :biggrin2: opis był nie pełny bo powinien zawierać farmazon wymagany przez każdego janusza polskiej moto sceny...a tak wtopa bo auto najtańsze w ogłoszeniach, właściciel się mota bo g..ówno wie a i tak nasi moto pedanci nie wybierają aut za 45k.bo ich wrodzony pedantyzm nie pozwala na to tylko ofertę najtańszą.
Teraz wielkia filozofia o rozrządzie który się nie wymienia, o oleju który nie wiadomo czy był zmieniany no i o ogólnym serwisie ... no ale pewnie auto jest na księżycu i nie można go obejrzeć i zaprowadzić do aso i wydać 500zł...no bo polaczkowaty pedant nie jest mirasem i nie wyda 500zł na lexa o którym maży.
A jak by się okazało że wsjo jest ok.to co wtedy? Będziemy dalej się rozwodzić co było wcześniej ? Jestem ciekaw nawiasem mówiąc ile tych motopedantów wie na100% co było wcześniej że oliwy nie wymienią...

No ale nie zapominajmy że taniej jeszcze są wersje rhd zadzwoniłbym i przypie...dolił o kierownice...tak zrobiłbym to bo 15k za angola to lipa jak można kupić za 29k lhd.
Chłopaki dobrze gadają, jeżeli gość nie wie kiedy wymieniał olej, a pisze ze regularnie wymieniamy to wali przekretem. Ja bym również zrezygnował.
A co do pedantyzmu itp, ja jestem koneser em motoryzacji moje auto pełny serwis, olej silnik sprzynia dyfer częściej niż trzeba, 2 razy w roku dobre czyszczenie i dobry wosk, robię to sam bo sprawia mi to przyjemność, pewnie Polacy takiego auta szukają.. Albo chociaż takiego co gość robił przeglądy co zalecane przez producenta czasy.

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ledziu »

AGI pisze:
ledziu pisze:Janciogrzybek :biggrin2: opis był nie pełny bo powinien zawierać farmazon wymagany przez każdego janusza polskiej moto sceny...a tak wtopa bo auto najtańsze w ogłoszeniach, właściciel się mota bo g..ówno wie a i tak nasi moto pedanci nie wybierają aut za 45k.bo ich wrodzony pedantyzm nie pozwala na to tylko ofertę najtańszą.
Teraz wielkia filozofia o rozrządzie który się nie wymienia, o oleju który nie wiadomo czy był zmieniany no i o ogólnym serwisie ... no ale pewnie auto jest na księżycu i nie można go obejrzeć i zaprowadzić do aso i wydać 500zł...no bo polaczkowaty pedant nie jest mirasem i nie wyda 500zł na lexa o którym maży.
A jak by się okazało że wsjo jest ok.to co wtedy? Będziemy dalej się rozwodzić co było wcześniej ? Jestem ciekaw nawiasem mówiąc ile tych motopedantów wie na100% co było wcześniej że oliwy nie wymienią...

No ale nie zapominajmy że taniej jeszcze są wersje rhd zadzwoniłbym i przypie...dolił o kierownice...tak zrobiłbym to bo 15k za angola to lipa jak można kupić za 29k lhd.
Chłopaki dobrze gadają, jeżeli gość nie wie kiedy wymieniał olej, a pisze ze regularnie wymieniamy to wali przekretem. Ja bym również zrezygnował.
A co do pedantyzmu itp, ja jestem koneser em motoryzacji moje auto pełny serwis, olej silnik sprzynia dyfer częściej niż trzeba, 2 razy w roku dobre czyszczenie i dobry wosk, robię to sam bo sprawia mi to przyjemność, pewnie Polacy takiego auta szukają.. Albo chociaż takiego co gość robił przeglądy co zalecane przez producenta czasy.

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka
No widzisz zrezygnowałbyś...ja jako ten zły też bym zrezygnował i nie zawracał dupy... więc jestem pedantem wybieram ofertę najdroższą i punktuje a jak nie jestem pedantem wybieram ofertę najtańszą ale nie szukam dziury w całym mając problem że całe auto w śmiesznej cenie nie jest tym naj.

Do tego jeszcze jeden temat jeżeli okazałoby się że nie jest ulepionym szpachlowozem to tak naprawdę realnie ile kosztuje np.groźba wtopy jeżeli coś było zaniedbane...
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Nemo 77 »

W sumie to można by to podsumować tak:
1. Tak jak napisałeś-wybieramy ten z górnej półki cenowej i możemy trochę pomarudzić przy niedociągnięciach jeśli występują
2.Kupujemy z dolnej półki cenowej i liczymy się z możliwością włożenia w samochód po zakupie np.10000zł i eliminujemy jego wady o których wiedzieliśmy lub nie.
PS. Nie zmienia to jednak faktu,że czy to w ogłoszeniu o samochód za 40000 czy za 20000 opis powinien być uczciwy (chyba się rozmarzyłem :) ) Sorry za OT.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ledziu »

Nemo 77 pisze: PS. Nie zmienia to jednak faktu,że czy to w ogłoszeniu o samochód za 40000 czy za 20000 opis powinien być uczciwy (chyba się rozmarzyłem :) ) Sorry za OT.
Tak ... opis powinien być zgodny z prawdą...ja zawsze podchodze uczciwie...nawet teraz jest jedno moje ogłoszenie(auto mam już 1,5r) gdzie uczciwie napisałem o malowanym błotniku...ale też uczciwie napisałem o nowych częściach za 30% wartości auta i...ogólnie od 4miesięcy mam smsowe masturbowanie się nad malowanym błotnikiem...nawet jednego pytania o mechanike tylko ten błotnik, no i błotnik...ile mikronów w lewym prawym rogu koło lampy...i w d..upie mają sprzęgło exiedi, turbine która w aso kosztuje 23k.tylko ten błotnik i błotnik :doh:
Tu mamy właśnie polskie realia ...

Więc powtórzę ogłoszenie powinno zawierać szczerą prawdę... :blush:
A pedant nie powinien dzwonić do najtańszej oferty na rynku żeby nie powielać mitu o mirkach handlarzach.
Bo teraz Miruś to przeczyta ułoży story a pedant pojedzie i pewnie kupi auto bo cena zniweluje jego pedantyzm a story zaspokoi pragnienie posiadania tajemniczej wiedzy serwisu gs mk3 :laugh1:

P.s.

Nemo 77 a wiesz co jest w tym wszystkim przykre że sztuki za 45k mogą być tak samo użyteczne jak ta za 29k bo niestety nasi kupce potrafią nawet słonia nauczyć latać...
Bonio
Lex user
Posty: 125
Rejestracja: 28 maja 2012, o 23:17
Model Lexusa: brak
Skąd:: Grajewo
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Bonio »

ledziu a co sprzedajesz? jeśli chodzi o serwisowe rzeczy to czytnik navi do ls430 po lifcie w serwisie kosztuje 27tys zl :D sprawdzałem
jangrzyb
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 23 lis 2018, o 19:00
Model Lexusa: szukam LS/GS
Skąd:: warszawa
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: jangrzyb »

ledziu pisze: turbine która w aso kosztuje 23k.
a co to za turbina za 23 kafle...ja u siebie wstawilem gareta za 5 tysia i z nieco ponad 2 litra robi 400 koni...wiec ta turbina za 23 kafle to chyba wyrywa z butow?
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ledziu »

Panowie jedno z moich aut (to od turnbiny) wyszło w 400szt...a drugie jeszcze którym od czasu do czasu sobie pojeżdże w 80szt. :biggrin2: Oba utrzymuje w stanie oem bo tylko taki gwarantuje normalne sprzedanie. Garecik byłby grany w ostateczności bo koszty mogłby znacznie wzrosnąć a wynik byłby z nutą niepewności. A tak trochę rozkminek z zajawkowiczami dwie wycieczki do Rzeszowa i mamy nową ścieżkę którą spokojnie można spacerować :ok: I od razu mówię że nie są to drogie auta ale droższe od swoich zwykłych odmian.

P.s.

Chodzi o tojki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości