IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
chmielx12
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 11 cze 2018, o 22:49
Model Lexusa: is200
Skąd:: Sławno
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: chmielx12 »

Witam.
Sprawdzał ktoś tego lexa z Gdyni?

https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-is- ... 8b4371f6d0

Ogólnie poszukuję auta do +- 30 tysięcy zł. Czy jest sens szukać IS220 w tej cenie czy dać sobie spokój?
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ArtIS »

IS 220d w ogóle nie warto szukać...
Mam nadzieje, że nie obraziłem posiadaczy tego samochodu ale niestety nie jest to udany model. Jedyny diesel Lexusa tak powszechnie dostępny, sporo tanich aut, większość przed naprawą uszczelki (lub wymianą silnika) albo po.

Do tego manual, czyli kolejna mało udana kwestia w IS mk2. Polecam IS250 w automacie dla spokoju. I bynajmniej nie dlatego, że chce sprzedać swój :P ale jest to zwyczajnie lepszy wybór.
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: michalllw »

ArtIS pisze:IS 220d w ogóle nie warto szukać...
Mam nadzieje, że nie obraziłem posiadaczy tego samochodu ale niestety nie jest to udany model. Jedyny diesel Lexusa tak powszechnie dostępny, sporo tanich aut, większość przed naprawą uszczelki (lub wymianą silnika) albo po.

Do tego manual, czyli kolejna mało udana kwestia w IS mk2. Polecam IS250 w automacie dla spokoju. I bynajmniej nie dlatego, że chce sprzedać swój :P ale jest to zwyczajnie lepszy wybór.
Zgodzę się w 100% chociaż wiem że są zadowoleni ludzie z tego modelu bo się zbiera, nie psuje ale tak naprawdę to bomba z opóźnionym zapłonem, wiem że są modele które przejechały 400 tyś bez remontu, tak samo jak słynny mega chu...wy silnik BMW 2,5 TDS o którym słyszałem od jednego człowieka same dobre rzeczy, remont silnika, sprzęgło z kołem dwumasowym i mamy is250 w automacie :ok:
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: gmiter »

Michał, ale to diesel i fakt jest taki że jak masz głupi transport w działalności i paliwsko jednak taniej wychodzi dopóki interes się kręci.
Przy obecnych cenach PB95 może sytuacja się zmienić bo ileż można się katować traktorem po autostradzie za niewielką różnicę w całkowitych kosztach użytkowania które teraz spadną i realna oszczędność biorąc pod uwagę sumę wszystkiego co inwestujesz w aucie (naprawy, przeglady, preencja, paliwo) w paliwie będzie mniej zauważalna.:) :piwko:
chmielx12
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 11 cze 2018, o 22:49
Model Lexusa: is200
Skąd:: Sławno
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: chmielx12 »

Dzięki za informacje.

Teraz druga kwestia. Czyli budżet. Ile trzeba przeznaczyć na zadbany egzemplarz 250?
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: gmiter »

Okolice 40k niby to jest taki próg gdzie do 2009 roku można fajne auta trafić. Po pierwszym lifcie okolice 45-50k a ostatni lift to 50k +.
Są tańśze egzemplarze na rynku ale też cięzko ocenić koszty jakie Ci dojdą.
Dla przykładu dziś ze znajomym rozmawiałem o 250 które oglądał z 2008 roku za 38k.
Pakiet startowy:
opony - 2k
detailing wnętrze + zewnątrz z jakąś średnią ceramiką to minimum 2k
Jak auto wymaga odświeżenia felg no to trzeba liczyć 800
i z auta za 38k robi się auto za 43k - kwestia taka czy to Ty wylozysz po zakupie tanszego auta czy kupisz drozsze w ktore ktos wyłożył.
Jeżeli wiem że mam auto do którego trzeba po kupnie dorzucić taki pakiet to nie cenię go na wysoki hajs tylko jakaś taka średnia półka.
Jak mam auto dopieszczone gdzie spędziłem tydzień rozbierając całe żeby było mega wychuchane (ostatnio nawet sprężyny w zawieszce zabezpieczyłem cerkamiką XD) i o jakimś czasie go sprzedaję to swoje godziny zaangażowania +środki też jakoś liczyć należy.

Kupując coś z taniego pułapu w ciągu roku możesz być niemal pewien że Ci powyskakują dodatki i osiągniesz realnie cenę aut najdroższy na rynku, kwestia czasu i wyczucia estetyki. Bo na pewno nie kasy - raz na 2 miesiące przez rok jak dołożysz po 500-1000zł to Ci się z 5-7k uzbiera chociaz o tym zapomnisz :D
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ArtIS »

Wejdź na forumową giełdę - choćby ja wystawiam tam swój egzemplarz :P
Ale to prawda, że do 50k można już 2-gen kupić. Warto szukać czegoś zdecydowanie przekraczajacego 30k PLN.
kuba_ce
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 1 kwie 2017, o 11:21
Model Lexusa: IS250 '11
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: kuba_ce »

Sam się też rozglądam za is250 i ceny w Polsce są hmmm niemałe. Patrząc na ceny w Niemczech, od prywatnych właścicieli i mimo że euro teraz powariowało, wydaje się że bardziej opłacalne jest kupić np w DE i zapłacić cło 18.6% w Pl. Myślę że i tak, wszystkie ceny samochodów zostaną mocno zweryfikowane przez obecną sytuację - za miesiąc albo dwa :(
Zawsze do ceny wyjściowej trzeba założyć min 10-15% na podstawowy serwis, opony czyli rzeczy istotne. Detailing elementów podwozia ;) czy wnętrza to już typowa zachcianka (bo można zrobić za 1k albo 5kzł) i nie jest czymś co jest najpilniejszą potrzebą po zakupie.
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: michalllw »

Jak coś to mam fajnego poliftowego IS250 do sprzedania, bardzo fajny kolor :ok:

https://www.facebook.com/MMniceCARS/
Grecki26
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 19 kwie 2016, o 00:26
Model Lexusa: IS
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Grecki26 »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości