IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Dawid0ss »

W mordę po kiego wała ludzie tak ściemniają. Przecież coś takiego od razu przekreśla auto. Skoro ktoś kłamie w ogłoszeniu, to znaczy, że na miejscu może być już tylko gorzej.
Pzdr
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: turkus »

Pewnie trzeba dokładnie obejrzeć, powiedzieć sprzedającemu, że się wie, że auto oberwało i targować cenę. Pytanie, co za kwiatki tam są oprócz tego.
Awatar użytkownika
Kowal
Lex user
Posty: 202
Rejestracja: 29 gru 2011, o 04:08
Model Lexusa: Yaris mk3
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Kowal »

Warto szukać IS-a mk2 w cenie do 40 000zł czy to wielka loteria i raczej egzemplarze z niejasną przeszłością i wielkimi przebiegami?
Interesują mnie benzynowe, najbardziej is250.
kupieipojadewpizdu
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 9 lip 2014, o 22:24
Model Lexusa: SZUKAM IS 250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: kupieipojadewpizdu »

Witam,
poluję na IS250 w automacie, gdzieś tak do 44k, w tym momencie na otomoto wiszą trzy ogłoszenia:

http://otomoto.pl/lexus-is250-C33671503.html
http://otomoto.pl/lexus-is250-full-opcj ... 65823.html
http://allegro.pl/show_item.php?item=4367850955

jest jeszcze opcja z manualem, w sumie chyba najlepiej się prezentuje na zdjęciach:
http://otomoto.pl/lexus-is250-europa-sk ... 75319.html

co sądzicie? któryś z forumowiczów miał styczność z tymi autami?

Z racji, że będzie to mój pierwszy pojazd i jestem w tej materii kompletnie zielony, mam jeszcze pytanie odnośnie przeglądu przed zakupem - jak to właściwie wygląda?
Mam zażyczyć sobie jakieś konkretne badania/testy ? Ten mechanik przedstawi mi krok po kroku stan techniczny samochodu?, potwierdzi czy rzeczywiście nie wymaga wkładu finansowego...
tudzież opisze co i kiedy będzie wymagało wymiany?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: turkus »

Wpadnij na spot JDM dziś pod Narodowy, Sławek ma IS250, powie Ci WSZYSTKO o tym samochodzie. Może nawet zgodzi się podjechać z Tobą pooglądać :)

Przegląd to zależy, gdzie zrobisz - możesz jechać do ASO, ale czy to coś da? Weź kogoś ogarniętego od blacharki/mechaniki, może z komputerem, żeby sprawdzić błędy. Obejrzyj dokładnie podwozie. Ja przed zakupem robiłam "przegląd" taki zwykły rejestracyjny - zależało mi głównie, żeby wejść pod auto i sobie pooglądać. W 250 jest trochę komplikacji, bo masz wszystko zabudowane - u mnie pod machą ładnie było widać, co i jak :P

Mechanik, czy Ci powie - coś tam może powiedzieć, ale bardziej ogólnie. Tego, co trzeba zrobić eksploatacyjnie, raczej nie przewidzi. Mogę polecić dobre warsztaty w Wawie - łącznie z takim, który nie wypuści auta, jeśli coś będzie trzeba robić natychmiast, szczególnie w zawiasie. W razie co pisz pw.
gucio6
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 09:16
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Bełchatów
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: gucio6 »

Jak dla mnie szukanie IS250 do 44k w ładnym stanie i wersji EU to raczej nie jest możliwe, a jedynie sporadycznie zdarzy się taka sytuacja raz za dłuższy czas.
Awatar użytkownika
bamss
Lex Driver
Posty: 422
Rejestracja: 2 paź 2013, o 23:17
Model Lexusa: is250
Skąd:: jaworzno
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: bamss »

dokaldnie mi sie udalo znalesc ale za 48 a reszta uuulepy z cwiarami i szpachla nakladana z betoniarki
https://www.facebook.com/is250bams/?fref=ts Auto-Elektronika -naprawy komputerow airbag liczniki CarAudio-zabudowy w ofercie Vibie, DigitalDesigns,Alpine,Gms i wiele innych 662032092
kupieipojadewpizdu
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 9 lip 2014, o 22:24
Model Lexusa: SZUKAM IS 250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: kupieipojadewpizdu »

50k..."troszeczkę" więcej niż zakładałem wydać, ale co tam, przeżyję te kilka dodatkowych miesięcy na suchym chlebie i wodzie :/
A co z tymi autami od Lexusa z zakładki "Używane z salonu"? O ile prywatna osoba może mnie spokojnie wyp#@!$! w tyłek, o tyle dealer ponoć sprawdza samochody przyjmowane w rozliczeniu, a tym bardziej nie sprzedaje szpachli jako bezwypadkowy...(?). Myślicie, że taka umowa z salonem w jakiś sposób chroni mnie przed ewentualnymi problemami ?(rzecz jasna - jeżeli coś wyjdzie dajmy na to w 1 miesiącu użytkowania). Oni w końcu nie mogą powiedzieć że 'nie wiedzieli'.
Awatar użytkownika
Guli
Lex user
Posty: 77
Rejestracja: 24 lis 2013, o 12:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Guli »

Niestety z autami od dilera rzecz nie jest prosta jak się wydawać może... Pracowałem już w dwóch ASO + jeszcze kilka lat temu miałem praktyki w innych serwisach. Jaguar XF po wstawieniu tylnej ćwiartki, jak i całej reszty boku sprzedawany jako bezwypadek... Peugeoty po powodzi jako idealne, seria ok 15 szt. Merc S-klasa niespełna roczny, lakierowany cały, a w papierach oryginalna grubość powłoki...

Serwis ASO to nadal tylko serwis i tu wałki się zdarzają. To, że od dilera to nie znaczy, że idealne, a umowa to tylko umowa i po co się później bujać.... Trzeba uważać co się kupuje, nieważne od kogo kupujesz.
pltn
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 13 sie 2014, o 19:11
Model Lexusa: to się okaże
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: pltn »

Witam,

Interesuje mnie IS 250, koniecznie z automatyczną skrzynią. Czarny, ostatecznie srebrny.

Natrafiłem na poniższe ogłoszenie:
http://www.uzywane.lexus-polska.pl/poka ... /168586842

Na co powinienem zwrócić uwagę w tym egzemplarzu i w tym salonie? Czy "nie uczestniczył w kolizji drogowej" w tym ASO oznacza to co powinno oznaczać? Przy przebiegu +160k jakich dodatkowych napraw mogę się spodziewać?

A może ktoś zna ten egzemplarz?

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości