IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
ODPOWIEDZ
ringo
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 30 lip 2017, o 15:30
Model Lexusa: is 350
Skąd:: gdynia
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ringo »

O kurde dzięki stary za tak wyczerpującą odpowiedź. Odpuszczę te dwa egzemplarze. Poczytam o sprowadzaniu fur z USA może to jest jakieś rozwiązanie na mój wymarzony samochód :)
wasik
Lex user
Posty: 87
Rejestracja: 24 cze 2017, o 18:35
Model Lexusa: is 250
Skąd:: PDK
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: wasik »

Wiesz obejrzeć możesz każdy samochód, tylko pamiętaj że jak samochód jest sprowadzony ze stanów to uważaj na takie auto bardziej niż na te sprowadzone z europy.
Druga sprawa tą są serwisy dzięki którym możesz zobaczyć w jakim stanie było auto przed przypłynięciem to naszego kraju i to jest na pewno plus, na szczęście jest to wszystko fajnie dokumentowane.
Jeśli nawet sprzedający Ci powie że auto miało jakąś historię i pokaże co było robione które elementy, to sprawdz to auto w jakimś serwisie internetowym który się zajmuje takimi rzeczami może spróbuj na bezwypadkowe, bo często jest tak że prawda i tak jest dużo gorsza.
A jeśli chodzi o same autko to na prawdę kozak, jednak te 2.5l przy 3.5 wypada dużo gorzej ;)
Awatar użytkownika
tomek808
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 9 lut 2016, o 13:17
Model Lexusa: gs 430 mk3
Skąd:: lubelskie
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: tomek808 »

nie wiem co to ma do rzeczy że samochód jest sprowadzony ze stanów ? że w europie nie ma rozbitków po powodzi ? po woli rozglądam się za is350 i to co widzę na licytacjach to normalne uszkodzenia jedne bardziej dowalony inny przytarty bokiem .handlarze też nie wybierają za bardzo zdewastowanych bo zajmuje to dużo czasu a częsci nie są tanie ..wszystko odnosi się do ceny i jak zostało to naprawione a to że poduszki zostały wystrzelone i wstawione są drugie to jaka to ingerencja w elektrykę ? namieszałeś koledze w głowie że będzie się bał kupić z wymienioną szybą czołową .obejrzeć zawsze można i sprawdzić miernikiem jakie miały uszkodzenia czy pojechać na serwis
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ledziu »

wasik pisze:Wiesz obejrzeć możesz każdy samochód, tylko pamiętaj że jak samochód jest sprowadzony ze stanów to uważaj na takie auto bardziej niż na te sprowadzone z europy.
Niestety musisz tak samo uważać na wszystkie auta ponieważ przy pewnych wartościach aut opłaca się je ściągać rozbite i lepić na sztukę. Ogólnie troszku demonizujesz auta z USA. Ja bardziej podchodziłbym do tego tak że trzeba zawsze sprawdzić zacząć carfaxu a skończyć na wizycie w aso. Do tego is350 raczej jest ofertą dla normalnego kupującego a nie mikronauty podniecającego się czy coś było malowane. Bo jeżeli ktoś w ten sposób podejdzie do zakupu to za 5lat powie że dalej szuka. Niby to jest jakaś oszczędność bo w tym czasie można jeździć yarisem 1,0 lpg no ale chyba nie o to chodzi :biggrin2:

Ogólnie:
95% aut z USA ma swoją przeszłość blacharsko-lakierniczą którą trzeba zweryfikować.
wasik
Lex user
Posty: 87
Rejestracja: 24 cze 2017, o 18:35
Model Lexusa: is 250
Skąd:: PDK
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: wasik »

nie wiem co to ma do rzeczy że samochód jest sprowadzony ze stanów ? że w europie nie ma rozbitków po powodzi ? po woli rozglądam się za is350 i to co widzę na licytacjach to normalne uszkodzenia jedne bardziej dowalony inny przytarty bokiem .handlarze też nie wybierają za bardzo zdewastowanych bo zajmuje to dużo czasu a częsci nie są tanie ..wszystko odnosi się do ceny i jak zostało to naprawione a to że poduszki zostały wystrzelone i wstawione są drugie to jaka to ingerencja w elektrykę ? namieszałeś koledze w głowie że będzie się bał kupić z wymienioną szybą czołową .obejrzeć zawsze można i sprawdzić miernikiem jakie miały uszkodzenia czy pojechać na serwis
Czytałeś co ja napisałem?
Zawsze piszę i tym razem też to zrobiłem że zobaczyć można każde auto i nawet trzeba to robić jeśli chce się co kolwiek kupić.
Jeśli chodzi o sprowadzanie to nie pisz głupot bo taniej jest ściągnąć auto z DE niż ze stanów nie mówiąc już o dodatkowych przeróbkach które trzeba wykonać żeby auto mogło być zarejestrowane u nas w kraju.
To wszystko powoduje że auto musi też swoje kosztować, bo naprawy, sprowadzenie jak i auto kosztują więc takie okazyjne ceny są już dla mnie podejrzane, ale mniejsza z tym bo akurat jeśli chodzi o is 350 to ma małe znaczenie bo nie były oferowane w europie.


Dla mnie kupić dobre auto sprowadzone nie ważne skąd to już jest powód do tego żeby takie auto oglądać i być podejrzliwym, nie mówiąc już o aucie ze stanów bo jak wspomniałeś obcierka to nic poważnego ale wybrałeś najlepszy scenariusz a często prawda jest inna :acute:

@ledziu otóż to 95% dlatego napisałem przecież zawsze przed kupnem sprawdzać w odpowiednich serwisach bo to już da nam dużo pewnośći, a potem może być to aso albo osoba która ma na temat aut pojęcie i obejrzy odpowiednio auto.

Na temat aut ze stanów to jest moje zdanie ale nigdzie nie napisałem że nie warto oglądać auta tym bardziej że jest to dość ułatwione czyli ten carfax który ułatwia sprawę i o tym również wspomniałem.

Proponuje przeczytać moje wypowiedzi w której użytkownik jasno zapytał czy warto kupić auto po wypadku, po dużym nie i nie ważne czy poduszki były wsadzone czy nie osobiście mam do tego takie podejście nie ufam handlarzom ;)
ringo
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 30 lip 2017, o 15:30
Model Lexusa: is 350
Skąd:: gdynia
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ringo »

Trochę mi przeszło z tym is350.. Mało realne dostać coś w dobrym stanie a doszełem do wniosku że ściąganie auta z usa to jak dla mnie za dużo zabawy. Tutaj chciałbym zapytać o dwa modele is250

rocznik 2008
https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-is- ... 7e3a3fc9dd

tutaj rocznik 2012 o 17900 zł droższy. Trochę bym przeroczył budżet ale może warto kupić auto 4 lata młodsze z 2 razy mniejszym przebiegiem
https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-is- ... 7e3a3fc9dd
Firlej1
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 17:14
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Firlej1 »

Posiadam IS-a z 2012r i ten z ogłoszenia ma zderzak przód i halogeny ze starszego rocznika. Chyba się nie mylę...?
wasik
Lex user
Posty: 87
Rejestracja: 24 cze 2017, o 18:35
Model Lexusa: is 250
Skąd:: PDK
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: wasik »

Pierwszy miał chyba na pierwszy rzut oka demontowany przedni zderzak, jakoś dziwnie spasowany może był ściągany do malowania znaczka L ale nie sądzę.
Cena w miarę normalna oznaczony jako bezwypadkowy więc pozostaje oglądnąć.
Drugi nie ma zaznaczonego ''bezwypadkowy'' i tutaj byłym ostrożny bo w tej cenie można kupić na prawdę fajnego IS'a

@Firlej na to wychodzi ;)
Krzychu8_8
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 25 lip 2017, o 20:18
Model Lexusa: is250 2008/09
Skąd:: dolnysląsk
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Krzychu8_8 »

wasik pisze:Gratuluje, mimo wszystko grunt to oglądnąć auto bo podejrzeń może być wiele ale jednak jak się coś zobaczy to czasami można się zdziwić.
Wrzuć fotki bo te z ogłoszenia to masakra ;)

Co do ceny, to chyba wyjściowo było 49 więc i tak fajnie że zbiłeś 1000
Fotki dodane :ok:
Farfocel
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 8 sty 2016, o 19:28
Model Lexusa: niedługo
Skąd:: Bolesławiec
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Farfocel »

Napisałem do właściciela białego lexusa.spytalem wprost o wypadkową przeszłość i różnice w kolorze. Pan twierdzi, że pokrył tylne drzwi i tył plasti dipem, bo farba się łuszczyla. Podobno buja się ze sprzadąnjakis czas. Dziwi mnie, dlaczego nie okleiniarka i nie podniesienceny o 5-10k?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości