IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Dawid0ss »

mardzin pisze:Prawda jest taka, ze obecnie ciezej auto sprzedac niz kupic, wlasnie przez takich detektywow...
No Pany, każdy ma swoje wymagania i oczekiwania. Czas i obejrzane auta te wymagania na pewno zweryfikują, ale nie narzucajmy innym swojego procesu decyzyjnego itp

Po części takich ludzi rozumiem. Polacy strasznie ściemniają przy sprzedaży samochodu i to się przekłada na potencjalnych kupców. Wszystko jest robione na gumę do żucia i rajstopę (dyskusje na forum są tego przykładem), a później w ogłoszeniach same tip top condition ;-)

Pzdr
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: gmiter »

Checie książkę serwisową?

https://allegro.pl/lexus-nowa-francuska ... 76329.html

Mogę zrobić z ORI pieczątkami:
https://allegro.pl/pieczatka-firmowa-wa ... aa3371b9b1

150zł i ząłatwione - klient zadowolony bo kupuje oczami. Ale jak klient zadowolony to tak trzeba robić. Swojego jak będę chciał sprzedawać to chyba zainwestuję 100zł na książkę, 50zł na 3 różne pieczątki i ludzie się będą rzucać na auto jak pelikany na ławicę szprotek..
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ledziu »

Dawid0ss o czym Ty mówisz ??? Dzięki takim pacjentom ja np: nie ogłaszam się ze sprowadzonymi autami i albo stoja na trawniku albo je sprzedam bliskim znajomym bo właśnie nie chce mi się słuchać tych farmazonów. Do tego jest jescze mój brat który ostatnio na wkurwie wpisał mój nr.tel w ogłoszeniach bo powiedział że ma już dość klientów proszących się o wy...ruchanie w d...pę!!!! Bo musi być zajebiste zdjęcie troszkę obrobione, bo musi być różowa przypowiastka o auto selekcji oraz gwarancji bo musi być 100% oryginał...bo musi być 1ka w przebiegu ale zawsze na "pszedzie". Więc jak ktoś jest uczciwy to lipa ... ba nawet oferujemy serwis po zakupie auta więc nie znikamy. No ale dalej k..wa źle.
A potem łojej nawalanka w handlarzy jak to oszukują, jak zawyżają ceny hmmm ostatni gsmk2 430 poszedł za 23k z przebiegiem 120tyś.km. i pół roku w ogłoszeniach, teraz był nasz is300 za 24k z dwoma elementami malowanymi (maska przód/kamienie i klapa utlenienie aluminium) i co gdzie są Ci forumowicze kupcy tak intensywnie szukający auta??? A mam naprawdę perełki ze znaczkiem tojki no ale weź je sprzedaj.
A jak było z is250awd zostałem obsmarowany bo poleciłem zacnemu forumowiczowi mówiąc że maska była malowana więc prawdopodobnie bezwypadek a on co na to ... szukanie ch do dup..y i co ciekawe najtańsze auto na allegro z 160tyś.km. Po czym sam idealny forumowicz wstawił swoje auto w dziale sprzedam mówiąc ze była mała kolizja ... perfekcjonista w każdym calu....

Ogólnie...

Nie bronie handlarzy bo często są to mendolce ale dzięki kupującym znikają tacy ludzie jak ja... a już nawet nie chciałbym sobie wyobraźić jak bym przez Panów idealistów został obsmarowany jak coś by się zepsuło po zakupie....

No i weź ku...wa słuchaj pierniczenia o książkach na które w ch kładzie się ch... albo malowankach które są za granicą na plus a nie minus.
Niech Ci kupujący zobaczą jak wyglądają ogłoszenia za granicą. Jest zdjęcie auta, prosty opis i tyle ...

Temat rzeka.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Dawid0ss »

ledziu pisze:Dawid0ss o czym Ty mówisz ??? Dzięki takim pacjentom ja np: nie ogłaszam się ze sprowadzonymi autami i albo stoja na trawniku albo je sprzedam bliskim znajomym bo właśnie nie chce mi się słuchać tych farmazonów. Do tego jest jescze mój brat który ostatnio na wkurwie wpisał mój nr.tel w ogłoszeniach bo powiedział że ma już dość klientów proszących się o wy...ruchanie w d...pę!!!! Bo musi być zajebiste zdjęcie troszkę obrobione, bo musi być różowa przypowiastka o auto selekcji oraz gwarancji bo musi być 100% oryginał...bo musi być 1ka w przebiegu ale zawsze na "pszedzie". Więc jak ktoś jest uczciwy to lipa ... ba nawet oferujemy serwis po zakupie auta więc nie znikamy. No ale dalej k..wa źle.
A potem łojej nawalanka w handlarzy jak to oszukują, jak zawyżają ceny hmmm ostatni gsmk2 430 poszedł za 23k z przebiegiem 120tyś.km. i pół roku w ogłoszeniach, teraz był nasz is300 za 24k z dwoma elementami malowanymi (maska przód/kamienie i klapa utlenienie aluminium) i co gdzie są Ci forumowicze kupcy tak intensywnie szukający auta??? A mam naprawdę perełki ze znaczkiem tojki no ale weź je sprzedaj.
A jak było z is250awd zostałem obsmarowany bo poleciłem zacnemu forumowiczowi mówiąc że maska była malowana więc prawdopodobnie bezwypadek a on co na to ... szukanie ch do dup..y i co ciekawe najtańsze auto na allegro z 160tyś.km. Po czym sam idealny forumowicz wstawił swoje auto w dziale sprzedam mówiąc ze była mała kolizja ... perfekcjonista w każdym calu....

Ogólnie...

Nie bronie handlarzy bo często są to mendolce ale dzięki kupującym znikają tacy ludzie jak ja... a już nawet nie chciałbym sobie wyobraźić jak bym przez Panów idealistów został obsmarowany jak coś by się zepsuło po zakupie....

No i weź ku...wa słuchaj pierniczenia o książkach na które w ch kładzie się ch... albo malowankach które są za granicą na plus a nie minus.
Niech Ci kupujący zobaczą jak wyglądają ogłoszenia za granicą. Jest zdjęcie auta, prosty opis i tyle ...

Temat rzeka.
Ledziu, co mogę powiedzieć, łączę się w bólu :-) U nas prawie wszyscy za kilka k chcieliby nie wiadomo co. Oczekiwania kosmos, a w portfelu całe oszczędności. Stąd później takie rozmowy i kombinacje.
e_mil
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 11 cze 2016, o 20:39
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: e_mil »

Zgodzę się z Dawid0ss'em i ledziu. Niestety, jeżeli ktoś chce perełkę to musi liczyć się z adekwatną ceną. Niestety, w internecie każdy samochód wygląda ładnie. Ale na logikę jak jeden IS200 kosztuje 16k, a drugi 8k. To znaczy, że coś jest nie tak. Ktoś tu kiedyś nawet na forum napisał wprost, że jak się kupuje Lexa za tanio, to później i tak wkłada się tyle kasy, że wychodzi cena tego droższego. Wątku teraz nie znajdę bo za leniwy jestem :P
A co do malowania, proszę bardzo. Mam pomalowany dach i błotniki, na moje życzenie, nie miałem żadnej stłuczki. Dbam o samochód, garażuję i się nim cieszę, bo działa mi w nim wszystko (nawet zmieniarka! :D). I przeraża mnie myśl o tym, że kiedyś będę musiał go sprzedać i spowiadać się ze wszystkiego w 16 latku :D
DonMatejro
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 22 maja 2018, o 09:24
Model Lexusa: is200
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: DonMatejro »

Straszny z Ciebie buc kolego
ledziu pisze:
DonMatejro pisze:
Osobiście zastanawiają mnie 3 rzeczy poruszone w ogłoszeniu:

- odnawiana powłoka lakiernicza (może był bity?)
- "drobne uszkodzenia" z opisu
- książka serwisowa nie prowadzona do końca (przy przebiegu 182 tysiące to dość zastanawiające)

Z góry dzięki za każdą opinię czy sugestię!
A mnie przerażają takie pytania...

Chcesz pełnoletnie auto i masz problem że coś było malowane, bite itp?!
Książka serwisowa hmm fajnie jak jest bo pamięć jest zawodna no ale jak nie ma to wielkiej bidy nie będzie....ogólnie temat też dosyć śmieszny.
Drobne uszkodzenia bo jak ktoś je zapaćka to będzie "łoj panie toć to zawinął się na słupie" a jak ktoś ich nie zapaćka to "łoj panie z tą rysą nie pojadziem". A wszystko okraszone śledztwem na odległość pt.brak emblematu, grill nie z tego rocznika itp...
Mr720
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 6 kwie 2018, o 20:58
Model Lexusa: IS200?
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Mr720 »

Nie wiem co bylo tak bucowatego w wypowiedzi kolegi, że się tak unosisz. Powinieneś wyciągnąć wnioski z jego wypowiedzi i tyle.
HetmanW
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 27 lut 2017, o 23:36
Model Lexusa: IS
Skąd:: Małopolska
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: HetmanW »

santis pisze:Poszukuję IS'a I-gen, znalazłem poniższe ogłoszenie, czy ktoś z Was już sprawdzał to auto?
https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-is- ... 4eccbb526f
Ponawiam pytanie.
Był go ktoś oglądać? Na zdjęciach rzuca się w oczy różny odcień lakieru, ale reszta?
rotor7
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 20 lip 2018, o 21:44
Model Lexusa: is
Skąd:: szczwcin
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: rotor7 »

Do hetmanw

Na pewno nie bezwypadkowy jak napisano

Zapewne rok prod 2004 anie 2005 jak napisano bo rejestracja jest na początku 2005 r
Rafaello8
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 31 sie 2018, o 00:02
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Rafaello8 »

Cześć, witajcie, jestem nowy na forum.
Szukam aktualnie modelu IS 250 - mniej więcej z roczników 2008-2011.

Mam prośbę o info, jeśli ktoś wie coś o samochodzie z tego ogłoszenia:
https://www.olx.pl/oferta/lexus-is-is-2 ... vrk5B.html

Miłe widziane również opinie tych, którzy po prostu chcą skomentować widoczny na zdjęciach egzemplarz :ok:

Z góry dzięki za pomoc!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość