IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
Veles135
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 28 kwie 2017, o 13:54
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Gruszów
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Veles135 »

danpr pisze:co to znaczy podrabiaja?
te szwajcarskie tablice nie są oryginalne. Oryginalna tablica z przodu jest mniejsza i bez herbów :) pomijając już fakt że przy sprzedaży oryginalne tablice zabierają :)
danpr
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 29 mar 2017, o 16:31
Model Lexusa: is200
Skąd:: Olsztyn
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: danpr »

no to jak zabieraja to dlatego nie ma ich i daje drukowane a przyjechal na lawecie? to cos nie tak?:P
Veles135
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 28 kwie 2017, o 13:54
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Gruszów
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Veles135 »

No niby nie, ale sama informacja że auto jest ze Szwajcarii by wystarczyła :) a tak to mógł sobie dodrukować książeczkę serwisową, lewe pieczątki, podpisy, przebieg itd. Po co komis zawraca sobie głowe drukowaniem tablic...
hitch
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 9 cze 2017, o 20:42
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: hitch »

Hej, co myślicie o tym egzemplarzu?
Zainteresował mnie, ale mam aż 450km, więc może będziecie w stanie coś wychwycić. ;)

https://www.olx.pl/oferta/pilne-lexus-i ... mnfy8.html
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: gmiter »

Waldemary, listwy bez kompensacji. Do zrobienia w granicach 50-600zł plus sprawdzenie luzów zaworowych bo przy tak założonej instalacji bym już sprawdził. U mnie było podobnie przy kupnie ale luzy na szczęście są w normie.
Brakuje kierownicy powietrza do filtra - powinna być nad chłodnicą. Coś stuknięte mogło być - drzwi kierowcy i błotnik nie zgrywają sie idealnie linia listwy.
Jak podłuyżnice proste to brać :) Progi ładne więc możliwe że już zrobione :)
hitch
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 9 cze 2017, o 20:42
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: hitch »

Gmiter, piękne dzięki za opinię.

Jeszcze jedno pytanie. Otóż mam bardzo ładnego kandydata na oku - auto być może znane na forum.
Obecnie wygląda tak http://imgur.com/a/lSORO

Niestety, dokopałem się do raportu ze sprowadzenia auta, gdzie widać, że auto było bite w tył.
Jak oceniacie uszkodzenia strukturalne na podstawie tych zdjęć? Jest ryzyko, że auto będzie w związku z tym gnić/mogło się pokrzywić w newralgicznych punktach?
Link do raportu: https://ufile.io/x7pk1

Będę wdzięczny za pomoc - dzisiaj zamierzam oglądać tego Lexa.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: gmiter »

W Niemczech szkoda wcale nie najgorsza, lewa strona dostała ale tam tak naprawdę nie ma żadnych wzmocnień. Jedyne co mogło ucierpieć mocno to podłoga we wnęce na koło i tam warto posprawdzać czy nie ma rdzy.

Bardziej bym sie skupił na polskich szkodach w ciągu dwóch lat bo był wysoko wycenione :)

Niestety hamulce w ISach 1-gen to ich przekleństwo - łatwo im w dupe wjechać :) Ja bym raz stracił ale typ w Alfie za mną wyskoczył na lewy pas - jechaliśmy koło 80km/h - wyprzedził mnie o około metr więc bolałoby.
hitch
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 9 cze 2017, o 20:42
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: hitch »

Hehe, kolejny raz dziękuję za opinię. :)

Sprzedający również był zszokowany, gdy podzieliłem się z nim raportem. Wierzę w jego dobre intencje, ale też nie chcę wleźć na minę, tym bardziej, że cena nie jest niska ze względu na to, że po zakupie inwestował w auto i o nie dbał.
Mam jeszcze dwa zdjęcia wnętrza kufra od sprzedającego, ale bez wizyty w ASO to się chyba nie obejdzie. Pomiary natomiast wskazują, że samochód jest prosty.

Jakieś spostrzeżenia?
http://imgur.com/a/56gui
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: gmiter »

Ja bym się nie przejmował jakoś szczególnie.

Do czego Ci wizyta w ASO btw? W czymś Cię upewni?

Nie jestem zwolennikiem robienia z siebie naiwnego - auto było uderzone - okej, złożone jest prawidłowo, konstrukcja nie dostała, ,jedzie prosto - chcesz wydać kilkaset zł na pomiary w ASO to Twój wybór. Ale co dla Ciebie to zmieni w przyszłości?

Pojedźcie lepiej na kanał i poipatrz sobie na spód auta, czy nie ma dramatu, raczej nie powinno być źle - najgorzej to może z progami być standardowo.
hitch
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 9 cze 2017, o 20:42
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: hitch »

Na dobrą sprawę masz chyba rację - nie ma co popadać w paranoję. Na kanał jesteśmy umówieni dzisiaj wieczorem.
Jazda próbna pokaże co i jak, natomiast będę Was pewnie jeszcze męczyć kolejną porcją fotek.

Dzięki!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości