Stare zapytania o is-y - Temat zostanie zablokowany

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
Awatar użytkownika
cichy_86
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 4 kwie 2013, o 17:42
Model Lexusa: szukam IS200
Skąd:: NE-GND
Kontakt:

Re: [Lexus IS] Zapytanie o auto z ogloszenia

Post autor: cichy_86 »

baniaq pisze:Pytanko za 100pkt: Czy jest tu może łaskawy znawca IS200 z Krakowa, który pomógłby mi w obejrzeniu jednej sztuki w piątek? :biggrin2:

BTW: kolego cichy_86, wkleiłeś wyciąg z serwisów z ogłoszeniami: manuale, automaty, sporty, nie sporty, kombi, sedany, o rozstrzale cenowym nie wspomnę... Użytkownicy mają za Ciebie wybierać?

I pytanko na rozluźnienie: w którym roku był FL? 2001 razem z wejściem kombi?
Który jest godny uwagi.
A tego co chcesz oglądać w piątek to go rudy bierze,chyba że Ci to nie przeszkadza. I na CNG pracuje o ile pamiętam około 7 lat. Propan jest czyściejszym gazem niż ziemny. O ile chodzi o te auto. I na fotce widać jakby miał uszkodzone navi.
PS; zbędne komentarze zostaw dla siebie
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [Lexus IS] Zapytanie o auto z ogloszenia

Post autor: baniaq »

Chodziło mi o TEN.
Dla zainteresowanych:
- auta nie ma jeszcze w kraju
- auto ma CNG ale nie da się na nim jeździć - szarpie, dusi się i gaśnie
- cały czas pali się check-engine
- podobno było robione sprzęgło jakiś czas temu, "chodzi bardzo miękko" (dwumasa nie)
- nie wiadomo co z paskiem rozrządu
- skatowana kierownica
- mocno wytarty fotel kierowcy
- opony starte na zero
- suto cofnięty przebieg
- butle zajmują 50% bagażnika (na podłodze leży jakiś plastik i kocyk żeby przykryć miejsce na koło zapasowe :biggrin2: )
- przerysowany tylny lewy błotnik (i prawdopodobnie zerwane zaczepy zderzaka)
- wgniotki na prawym przednim błotniku
- wcześniej robione zderzaki
z plusów:
- nowe tarcze i klocki
- nowy żarnik w jednej z lamp

Generalnie - zapowiada się dużo roboty.

@cichy_86 - po czym wnosisz, że go ruda żre?
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
reha
Lex user
Posty: 116
Rejestracja: 12 maja 2012, o 14:20
Model Lexusa: IS200
Skąd:: R-m - Wwa
Kontakt:

Re: [Lexus IS] Zapytanie o auto z ogloszenia

Post autor: reha »

Witam,

Oglądałem http://allegro.pl/lexus-is-200-155km-20 ... 54713.html i:
1. Zderzak przedni od strony pasażera zarysowany, przechodzi na nadkole oraz na lampę (na pomarańczowym kawałku kierunkowskazu). (Na zdjęciu nie ma tego!!!)
2. Tylny zderzak zarysowany po prawej stronie.
3. Przedni zderzak nie siedzi równiutko (pewnie przez uderzenie od strony prawej).
4. Brak plastikowej zaślepki za lewym kołem trzymającej dół zderzaka.
5. jeszcze jedno mi się przypomniało - felgi w tragicznym stanie, do lakierowania!!

6. Radio fabryczne ale podstawowe.
7. Pełna skóra (prawie brak zużycia na fotelach i kierownicy).
8. Gałka biegów traci lakier (duży przebieg, czy ten typ tak ma????)
9. Jest podłokietnik, brak odmrażania wycieraczek, silnik chodzi ok, zawieszenie też, brak szpery.

Z tego że jest polift wnioskuje, że nie ma dwumasy (tak było napisane w temacie), mam VIN, więc rocznik itp się zgadza, właściciel przewiózł ale nie dał się przejechać ;( zgodził się na badanie w ASO.
Takie pytanie: czy drążek zmiany biegów powinien przenosić jakieś wibracje? Na luzie, na biegu, w czasie jazdy cały czas się delikatnie trząsł (zależnie od obrotów). To samo zauważyłem jak jeździłem innym ISem, ale przedliftem i myślałem ze to dwumasa... Co ciekawe w mojej Astrze G (prawie złom) nie mam wibracji na drążku :P

Jestem zainteresowany kupnem ISa do 20k (pewny egzemplarz bez wiecznego dokładania), też się zastanawiam nad forumowym, ale szczerze to nie do końca mi się podoba przeróbka ;)

Z góry dzięki za odpowiedź na pytania ;)
Awatar użytkownika
cichy_86
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 4 kwie 2013, o 17:42
Model Lexusa: szukam IS200
Skąd:: NE-GND
Kontakt:

Re: [Lexus IS] Zapytanie o auto z ogloszenia

Post autor: cichy_86 »

baniaq pisze:@cichy_86 - po czym wnosisz, że go ruda żre?
rozmawiałem z właścicielem i powiedział że lewe nadkole koroduje.
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [Lexus IS] Zapytanie o auto z ogloszenia

Post autor: baniaq »

Szczecin Bemo Motors IS200 w automacie
Malowany cały poza dachem. Szpetnie złożony, lampy z tyłu - dramat. Tylny prawy błotnik >260um.
Ruda wychodzi na masce i klapie od spodu, Spory parch nad przednią szybą.
Oba zderzaki do podmalowania i spasowania.
Nie działa szyba kierowcy.
Olej leje się spod pokrywy zaworowej (uwaga, bo powiedzieli że "jeszcze nie myli silnika").
Bardzo słabo działają piloty, nie da się otworzyć klapy z pilota, alarm też zamula.
Jak zapala się światła mijania gaśnie podświetlenie zegarów i przygasa info o ustawieniu skrzyni.
Porysowana konsola przed pasażerem. Dziwny airbag w kierownicy, zdeformowany i jakby pusty w środku.
Hamowanie to ciężki temat. Telepie autem jak na tarce. Łupie coś w tylnym prawym kole na krawężnikach.
Drugi komplet kół to standardowe lexowe na jakichś letnich oponach. Auto stoi teraz na zimówkach (auto stoi od lutego!)
Silnik słabo się zbiera, ale może to wina automatu (pierwszy raz jechałem is200 z automatem).
Z tylnej klapy wypadają lampki od tablicy rejestracyjnej :D
Z dobrych rzeczy - klima działa zawodowo - idealne na ostudzenie emocji.
Bardzo ładnie zachowane wnętrze (jak na przebieg), elektryka od foteli działa dobrze.

Generalnie przejechałem się tylko żeby zobaczyć jak działa automat - nie polecam...
Podobno zrobili pełną diagnostykę, wszystko jest idealnie - szkoda że taka poważna firma leci w kulki.
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
Awatar użytkownika
cdexnh
Lex user
Posty: 254
Rejestracja: 19 cze 2013, o 22:54
Model Lexusa: is200 sc compressor
Skąd:: Krakow
Kontakt:

Re: [Lexus IS] Zapytanie o auto z ogloszenia

Post autor: cdexnh »

nie wiem może sie nie znam ale czego oczekiwać za 12 tys ?:D
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: [Lexus IS] Zapytanie o auto z ogloszenia

Post autor: Travis »

za 12K można co najwyżej szrot kupić i to jest niestety podła prawda. Nie ma co liczyć na szczęście że trafi się jakąś w miarę dobrą sztukę za te pieniądze.
reha
Lex user
Posty: 116
Rejestracja: 12 maja 2012, o 14:20
Model Lexusa: IS200
Skąd:: R-m - Wwa
Kontakt:

Re: [Lexus IS] Zapytanie o auto z ogloszenia

Post autor: reha »

Witam,
Co możecie powiedzieć na temat tego samochodu? http://otomoto.pl/lexus-is200-sport-C29715767.html
THX
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [Lexus IS] Zapytanie o auto z ogloszenia

Post autor: baniaq »

Zielona Góra/Kożuchów lekko trafiony IS 200 - lewy przód / lewy tył
- auto po gradobiciu (o czym nie jest wspomniane i przez telefon też się nie dowiecie) - dach, maska i klapa usiane (maska i klapa tak czy inaczej do wymiany), słupki mają po kilka trafień, dach - masakra,
- tył delikatnie walnięty, doszło do konstrukcji, ale tylko porysowana i lekko wgięta, zderzak do uratowania, klapa raczej nie, bo podbiło ją z lewej do góry (ciężko się zamyka, bo odbija od lampy i zderzaka), 2 punkty "złamania" na lewym tylnym błotniku, idą od nadkola do górnego i dolnego rogu lampy (nie widać na zdjęciach), podłoga i wnętrze bagażnika całe,
- przód - uszkodzenie lekkie, ale lewy, spawany do podłużnicy element pasa do wymiany (trzeba spawać), zbiornik na płyn do spryskiwaczy ok, spryskiwacz lewy połamany, fog cały, ma tylko urwany kabel, jedna z kostek do lampy połamana, mocowania grilla do zderzaka połamane, maska zamyka się (ciężko), belka pod zderzak cała,
- środek - stan bdb, klima działa, navi też, zastanawia mnie tylko kontrolka poduszek (wszystkie kontrolki zapalały się po przekręceniu kluczyka i gasły, oprócz kontrolki poduszki (zapalała się dopiero w pozycji zapłon), do porządnego czyszczenia, cała elektryka OK,
- reszta blach - poza jednym ogniskiem korozji na lewym tylnym błotniku i kilku ogniskach na prawej podłużnicy - OK - brak śladów napraw blacharskich,
- hamulce - masakra (auto stało minimum rok) - pali się kontrolka hamulców - płyn ok, tarcze do uratowania, klocki raczej trzeba wymienić,
- wydech - masakrycznie przegnity, w ogóle pod spodem rudo jak cholera - wszystkie osłony, mocowania wahaczy, most, półosie - rudo!
- skrzynia wyje już od 50km/h,
- coś napierdziela w tylnym zawieszeniu na poprzecznych nierównościach, ale jeździ prosto (próbowane maks przy maks 80kmh)
- silnik pracuje bardzo dobrze, mnóstwo rdzy na mocowaniach, kolektorze i wokół, na wszystkich śrubach z przodu, przewodach od chłodnicy (do wymiany), zeżarty (przez myszy?) wąż (chyba od wspomagania),
- ma szperę (oznaczenie A02B + radiator na moście),
- wspomaganie ok, skrzynia ok - precyzyjnie zmienia się biegi (ale bardzo głośno słychać zmianę biegów na zewnątrz),
- zapas w stanie złym (mocno porysowany o krawężnik)

Ogólnie - trafiony rok temu byłby bardzo dobrym autem do roboty (bezwypadkowa buda) - teraz, w obecnym stanie rozkładu podwozia/elementów metalowych - nieopłacalny.
Właściciel nic o aucie nie wie, i się nie wypowiada - przynajmniej szczerze.
Opis dla tych, co nie chcą zmarnować czasu - bez komentarzy typu "czego się spodziewałeś za 7k?" :biggrin2:
Aha - podobno jak auto się nie sprzeda, idzie do naprawy...
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
Awatar użytkownika
cdexnh
Lex user
Posty: 254
Rejestracja: 19 cze 2013, o 22:54
Model Lexusa: is200 sc compressor
Skąd:: Krakow
Kontakt:

Re: [Lexus IS] Zapytanie o auto z ogloszenia

Post autor: cdexnh »

Zablokowany

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości