Spalanie IS 250 przy ekonomicznej jeździe

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS

Postprzez ArtIS » 6 sie 2018, o 08:22

Porównujmy podobnie czyli ponad 2 litry i ponad 200 KM oraz fakt, ze porównujemy samochody.

Wg twojej logiki można tu zaraz wrzucić czołg lub kosiarkę i przyrównać do samochodu. W te drogę szkoda nawet iść....
ArtIS
Lex Maniak

Model Lexusa: IS 250 AWD

Re: Spalanie IS 250 przy ekonomicznej jeździe

Postprzez ledziu » 6 sie 2018, o 08:35

ArtIS napisał(a):Porównujmy podobnie czyli ponad 2 litry i ponad 200 KM oraz fakt, ze porównujemy samochody.

Wg twojej logiki można tu zaraz wrzucić czołg lub kosiarkę i przyrównać do samochodu. W te drogę szkoda nawet iść....

Chyba pomyliłeś fakty bo moje porównania są bez sensu a Twoje z sensem chociaż tak samo się mają do siebie jak moje. Skoro domagasz się sensownych porównań to stawiaj obok siebie bene do beny diesla do diesla. Co też jest na styk sensowności bo trzeba porównywać spalanie ogólnie a nie tylko z wycinki jazdy.
ledziu
Lex Master

Model Lexusa: gs

Postprzez ArtIS » 6 sie 2018, o 08:44

Dlatego podstawilem. Golf GTI tez pali mniej.
Widzę ze trudno ci się pogodzić z tym faktem ze to nieekonomiczne auto. Przykro się patrzy jak ludzie są zaślepieni produktem który posiadają i za nic w świecie nie są w stanie dopuścić myśli o jego wadach.

Swoją opinie zostawiam dla potencjalnych kupujących, którzy chcą mieć ten model także z uwagi na spalanie. Dalej w dyskusje nie idę życząc miłego tygodnia.
ArtIS
Lex Maniak

Postprzez ledziu » 6 sie 2018, o 10:42

ArtIS napisał(a):Dlatego podstawilem. Golf GTI tez pali mniej.
Widzę ze trudno ci się pogodzić z tym faktem ze to nieekonomiczne auto. Przykro się patrzy jak ludzie są zaślepieni produktem który posiadają i za nic w świecie nie są w stanie dopuścić myśli o jego wadach.

Swoją opinie zostawiam dla potencjalnych kupujących, którzy chcą mieć ten model także z uwagi na spalanie. Dalej w dyskusje nie idę życząc miłego tygodnia.

Ty dalej nic nie rozumiesz ... dla mnie lexus jest zwykłym autem. Is250 awd pali normalnie jak na gabaryty, pojemność, ilość cylindrów i rodzaj napędu.
A biorąc pod uwagę konkurencję z tamtych lat o podobnych warunkach technicznych źle nie jest... bo np: jeździłem a4b5 2,8 V6 quatro, a4b6 3,0 quatro i kilkoma innymi to lexus 250awd nie ma czego się wstydzić. Jeżeli masz wątpliwości to przejedź się w/w to zobaczysz co to znaczy spalanie.

Do tego dla mnie porównywanie 2,0 r4 turbo z dzisiejszych czasów do konstrukcji mającej już 10lat V6 n/a też jest średnie. A tak właściwie tak samo z sensem jak moje poprzednie porównania. Gdzie tak naprawdę wystarczy porównać dwa takie same auta o takiej samej pojemności tylko jedno z turbo drugie bez i już powstaje głupota bo turbo będzie miało moc + 70% a spalanie takie samo co opcja bez turbo.

Więc chcąc poradzić komuś przy zakupie zakupie Lexa is250awd zestawiłeś ze sobą MB amg i Range R Sporta 3,0d celne porównanie :biggrin2:

Dodam tylko że dla mnie mało pali gs/ls 3uz a is mk2 2,5 V6 rwd/awd pali normalnie.
ledziu
Lex Master

Postprzez ArtIS » 25 paź 2018, o 21:29

Cześć,
Ostatnio nie miałem okazji wyjeżdżać z miasta i poniedziałek-piątek toczę się w warszawskich korkach.

Niemniej komputer w aucie zaczął pokazywać 14/100! Od 19.10 zeszło pół baku a staram się jeździć jak emeryt.

Pytanie czy może to być objaw jakiejś usterki albo konieczności zareagowania z mojej strony?
ArtIS
Lex Maniak

Postprzez Kristof » 26 paź 2018, o 08:31

ArtIS napisał(a):Cześć,
Ostatnio nie miałem okazji wyjeżdżać z miasta i poniedziałek-piątek toczę się w warszawskich korkach.

Niemniej komputer w aucie zaczął pokazywać 14/100! Od 19.10 zeszło pół baku a staram się jeździć jak emeryt.

Pytanie czy może to być objaw jakiejś usterki albo konieczności zareagowania z mojej strony?
Spokojnie, ja w Krakowie na GS350 jak jeżdżę tylko po mieście mam 18.4... W korkach się nie da inaczej

Wysłane z mojego Huawei P20 Pro przy użyciu Tapatalka
Kristof
Lex user

Model Lexusa: GS 350AWD

Postprzez AGI » 26 paź 2018, o 10:45

heh, powiem CI coś:
JA mam lexa GS z 2008r, autem mało jeżdżę max 1500km rocznie ponieważ mam auto służbowe, autem jeździ żona po mieście na zakupy,do lekarza,1 x mc 50km do teściów. Regularnie je serwisuje z pedantyczną nadgorliwością, konserwuje lakier, za ubezpieczenia płacę 3k rocznie a pali mi 14l w mieście. Czasem myślę sobie, sprzedaj to auto,stoi w garażu generuje koszty i traci na wartości,mało nim jeździsz a kasa Ci się przyda bo myślisz o budowie domu, ale z drugiej strony mam auto, które mnie satysfakcjonuje w 100%, kiedy je widzę cieszy mi się morda, a jak się pokłócę z żoną to biorę piwo i idę do niego się odprężyć słuchając muzyki na Mark Levinsonie.
Lubię motoryzację i czuję, że przygoda z tym samochodem to jest miłość a nie przypadkowa randka.

Jeżeli Ty tego nie czujesz, to sprzedaj Lexa, kup golfa GTI, jedz na eurotrip i ciesz się życiem ;)

na samochód tak jak na pracę się nie narzeka tylko się ją zmienia ;)
AGI
Nowy lex user

Model Lexusa: xx

Postprzez KrisH-71 » 26 paź 2018, o 14:59

ArtIS napisał(a):Cześć,

Stołeczne korki + AWD + auto + V6, takie spalanie to nic szczególnego. Kiedyś miałem A4 1.8T quattro manual to po mieście wychodziło 10,5-12,5 l w korkach, jakby był automat, pewnie byłoby ok 13/14l.
Na dojazdy do pracy mam P 207 1.4 + lpg, korki mi nie straszne za 2.40zł:)
E46 320dA, P 207 1.4 16V + lpg
KrisH-71
Nowy lex user

Model Lexusa: brak

Postprzez ledziu » 26 paź 2018, o 16:14

Jak czytam o tych wynikach po 18l to tak zastanawiam się o co biega? Czy nie wystarczy nauczyć się jeździć z głową?
ledziu
Lex Master

Postprzez Kristof » 27 paź 2018, o 08:50

ledziu napisał(a):Jak czytam o tych wynikach po 18l to tak zastanawiam się o co biega? Czy nie wystarczy nauczyć się jeździć z głową?
Jak robisz 8km w korkach w 40 min to jaki inny wynik mam dostać :D no ale to nie na IS 250 tylko GS350 AWD więc różnica jest :) ja nie narzekam na spalanie, jak robię trasę i mam ochotę na leniwy dzień to zszedłem poniżej 9 ale 2/3 z koników pod maską spało, tak jak żona na fotelu obok ;)

Wysłane z mojego Huawei P20 Pro przy użyciu Tapatalka
Kristof
Lex user

Model Lexusa: GS 350AWD

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lexus IS