Lexus IS200t zimą ? Plus pytania przed zakupem.

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
Awatar użytkownika
M_WOLF
Lex user
Posty: 37
Rejestracja: 15 cze 2018, o 17:27
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Lexus IS200t zimą ? Plus pytania przed zakupem.

Post autor: M_WOLF »

Ja podzielę się swoimi spostrzeżeniami z jazdy IS200t w zimę a zacząłem jeździć we wrześniu więc jeszcze było ciepło i sucho:
Zima zaskoczyła mnie (jak i drogowców) i po wyjeździe z garażu na płaskim placu zakopałem się w 1,5 cm śniegu i ani do przodu ani do tyłu
Wysiadłem z auta (zostawiając skrzynię na D) i patrzyłem jak kręcą się koła - zero reakcji ze strony kontroli trakcji
Auto zostawiłem. Zabrałem się z żoną innym autem.
Na drugi lub trzeci dzień wymieniłem opony na zimowe (Continental WinterContact TS830).
Kiedy znowu spadł śnieg rano wyjazd z garażu i ZONK - znowu się zakopałem może w 2 cm śniegu.
Po wyłączeniu trakcji (bo nic nie dawała) "paląc gumę" po śniegu i zostawiając ślady na kostce wyjechałem na drogę i do pracy.
Później sprawdziłem jakie to ja opony zimowe kupiłem i okazało się że jednak całkiem dobre więc może jednak samochód słabo radzi sobie na śliskim.
Wracając kiedyś po dość obfitych opadach miałem problem z dojechanie do domu ponieważ auto cały czas się ślizgało po drodze - ESP świeciło się co chwila
każde dotknięcie gazu powodowało uślizg - tryb SNOW zupełnie nic nie zmieniał i praktycznie całą zimę jeździłem w NORMAL
Podsumowując ja osobiście nie poleciłbym tego samochodu do jazdy w zimie (a w góry to bym się normalnie bał nim pojechać) ponieważ jazda po śliskim to ciągła walka o utrzymanie auta w torze jazdy!
Wyprzedzało mnie prawie wszystko - łącznie z MPK :|
Dla podsumowania ostatni (8 lat temu) samochód jaki miałem z RWD (też Lexus tylko GS) wcale tak źle się nie prowadził. Później dwa z AWD i teraz znowu RWD.

Na suchym auto prowadzi się jak trzeba a na mokrym do przewidzenia jak RWD - więc tutaj jest OK ale zima to zupełna klapa
Incubus
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 8 paź 2017, o 14:19
Model Lexusa: IS III
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Lexus IS200t zimą ? Plus pytania przed zakupem.

Post autor: Incubus »

Niestety muszę się zgodzić. Jazda tym autem w zimie to dramat. Nie wiem dlaczego, ale w tych samych warunkach BMW, Mercedes i inne radzą sobie lepiej.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
zender
Lex user
Posty: 180
Rejestracja: 6 sty 2014, o 23:35
Model Lexusa: RC300h
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Lexus IS200t zimą ? Plus pytania przed zakupem.

Post autor: zender »

Witam

Szok co tutaj ludzie wypisują na temat jazdy w zimę. Ciężko się odnieść bo za dużo czynników zmiennych. Po własnych doświadczeńach z RWD i FWF ciężko uwierzyć .....

zender
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Lexus IS200t zimą ? Plus pytania przed zakupem.

Post autor: Miłosz »

Tak to jest jak rozdają prawko w cipsach. Proponuję odbyć jakieś kursy doszkalające, albo przesiadkę na komunikację miejską.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus IS200t zimą ? Plus pytania przed zakupem.

Post autor: niven »

Miałem m135i z napędem na tył (występują tez awd) i nigdy aie nie zakopałem

Lexus natomiast miałem problemy ruszyć no na kostce brukowej na której były 2cm śniegu także potwierdzam co mówi ci wyzej
Awatar użytkownika
M_WOLF
Lex user
Posty: 37
Rejestracja: 15 cze 2018, o 17:27
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Lexus IS200t zimą ? Plus pytania przed zakupem.

Post autor: M_WOLF »

Źle to zabrzmi ale dobrze usłyszeć, że nie tylko ja mam takie wrażenie, że auto nie radzi sobie w zimę.
Jak jeszcze nie jexdziłem IS200t to słysząłem od kolegi, że kiedyś na podmiejskiej drodze auto mu ściągnęło w poprzek drogi i ani do przodu ani do tyłu - wypychali go ludzie
Nie bardzo chciałem w to wierzyć ale jak przyszła zima to się przekonałem...
Awatar użytkownika
zender
Lex user
Posty: 180
Rejestracja: 6 sty 2014, o 23:35
Model Lexusa: RC300h
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Lexus IS200t zimą ? Plus pytania przed zakupem.

Post autor: zender »

Jaki rozkład masy ma ten is200t ??
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus IS200t zimą ? Plus pytania przed zakupem.

Post autor: pss »

eee dwie zimy z IS200t i nie miałem problemów.
Wiadomo RWD ale to w każdym takim aucie, myk to dobre opony, ja akurat brałem Nokian zline.
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus IS200t zimą ? Plus pytania przed zakupem.

Post autor: niven »

ja NOKIAN WRA4 i tak jak mówie nie czułem się bezpiecznie

w BMW przy dużo większej mocy i momencie potrafiłem jeździć do połowy grudnia na letnich i było ok
XYZ
Lex user
Posty: 199
Rejestracja: 31 gru 2014, o 11:51
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Opolskie
Kontakt:

Re: Lexus IS200t zimą ? Plus pytania przed zakupem.

Post autor: XYZ »

Akurat nokiany wr a4 dosyć słabo spisują się na śniegu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości