Lexus IS200t zimą ? Plus pytania przed zakupem.

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
Awatar użytkownika
M_WOLF
Lex user
Posty: 37
Rejestracja: 15 cze 2018, o 17:27
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Lexus IS200t zimą ? Plus pytania przed zakupem.

Post autor: M_WOLF »

Jeszcze dopiszę gdyż oprócz samej jazdy to zaskakujący był problem z ruszaniem pod domem, biurem itp - i to było dla mnie szokiem
Dochodziło to abstarkcyjnej sytuacji gdzie było 2 cm śniegu wyjazd z garażu tyłem, wrzucałem D zwalniam hamulec i auto stoi w miejscu bez dodawania gazu !
Wiadomo, że jak się wciśnie gaz do dechy to zerwie koła.
Ja po tym dziwnym zachowaniu (za 5 min) zrobiłem to drugim autem żony i zero problemów - wyjazd z garażu tyłem, wrzucam D zwalniam hamulec auto się zaczyna toczyć - czyli się da
W GS'ie 450h (a o ile moment obrotowy większy :crazy: ) nie było aż takiego problemu ale tam SNOW coś robił a w IS nic.

Myślę, że w IS200t tył jest tak lekki, że nie ma solidnego docisku kół do podłoża - co by się potwierdzało np na mokrym bo wystarczy dodać gazu w zakręcie i auto leci już bokiem :)
Co dla zabawy jest fajne ale jak wywołuje się to specjalnie :zryw:
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus IS200t zimą ? Plus pytania przed zakupem.

Post autor: pss »

RC-F nie jechałeś, to auto lata na lewo i prawo ;)

Ale fakt, ostatnio już nawet zmieniłem opony, bo przy wyjściach z łuku auto traciło trakcje.
Na nowych oponach jest dużo lepiej i auto już klei się do asfaltu.

btw. spora różnica jest w seryjna Yokohama, a Michelin Pilot Sport 4.
Awatar użytkownika
M_WOLF
Lex user
Posty: 37
Rejestracja: 15 cze 2018, o 17:27
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Lexus IS200t zimą ? Plus pytania przed zakupem.

Post autor: M_WOLF »

RC-F jeździłem ale jesienią i było trochę mokro :biggrin2: tu dopiero jest zabawa ale w zimę to raczej inne auto a RC-F do garażu :dance3:

Wiem też, że Salon ma też jakieś konkretne marki opon jakie zakładają aby potecjalnych klientów nie odstraszyć :ok:

Ja z tyłu mam profil 35 co może mieć wpływ ale jednak to nie jest jedyne auto z niskim profilem w zimie
NIGDY bym nie przypuszczał, że opono co ma praktycznie najwyższe oceny będą do :cenzura: chyba, że właśnie tylko w rozmiarze 255/35/18 :mad:
XYZ
Lex user
Posty: 199
Rejestracja: 31 gru 2014, o 11:51
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Opolskie
Kontakt:

Re: Lexus IS200t zimą ? Plus pytania przed zakupem.

Post autor: XYZ »

Kolego M_WOLF, spytam tylko z ciekawości. Jaki DOT mają te opony które kupiłeś?
Awatar użytkownika
M_WOLF
Lex user
Posty: 37
Rejestracja: 15 cze 2018, o 17:27
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Lexus IS200t zimą ? Plus pytania przed zakupem.

Post autor: M_WOLF »

XYZ pisze:Kolego M_WOLF, spytam tylko z ciekawości. Jaki DOT mają te opony które kupiłeś?
zadałem pytanie do 'przechowalni' i zobaczymy jaka jest data
ale cena była 'normalana' taka jak teraz więc nie były jakieś stare (ale DOT prawdę nam powie :biggrin2: )

sprawdzone: 19/14 jedna i 18/14 druga
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości