Poszukuje Lexusa IS200

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS

Poszukuje Lexusa IS200

Postprzez SanTi66 » 14 sty 2018, o 22:58

Witam .Do wiosny chce kupić Lexusa IS200 lub IS300 .Szukam wersji poliftowej czyli z lat 2002-2005, koniecznie w wersji sedan.Chodzi mi o jakąś bogata wejsje Sport/Prestige ze skrzynia manualną,torsenem,jakims lepszym audio np. Marka Levinson'a ,obniżonym zawieszeniem i najlepiej bez rdzy.I teaz pytanie, czy w budżecie 18-25tys kupie coś zadbanego? Śledze dwóch handlarzy na FB :"Lucars busko pewne auta z niemiec" i "MM nice cars" W sobote bylem w MMnicecars (mieszkam niedaleko) i troche sie rozczarowałem stosunkiem ceny do tego co w zamian można otrzymać.
Czy te auta aż tak trzymają wartość?
SanTi66
Nowy lex user

Model Lexusa: is200 w planach

Re: Poszukuje Lexusa IS200

Postprzez Kuki » 15 sty 2018, o 09:09

SanTi66 napisał(a):Witam .Do wiosny chce kupić Lexusa IS200 lub IS300 .Szukam wersji poliftowej czyli z lat 2002-2005, koniecznie w wersji sedan.Chodzi mi o jakąś bogata wejsje Sport/Prestige ze skrzynia manualną,torsenem,jakims lepszym audio np. Marka Levinson'a ,obniżonym zawieszeniem i najlepiej bez rdzy.I teaz pytanie, czy w budżecie 18-25tys kupie coś zadbanego? Śledze dwóch handlarzy na FB :"Lucars busko pewne auta z niemiec" i "MM nice cars" W sobote bylem w MMnicecars (mieszkam niedaleko) i troche sie rozczarowałem stosunkiem ceny do tego co w zamian można otrzymać.
Czy te auta aż tak trzymają wartość?

3 lata temu szukałem auta dla siebie i ceny były takie same lub nawet niższe niż na dzien dzisiejszy. Wiadomo czas nie oszczędza samochodu, is200 to nie jest rodzynek motoryzacji także wniosek jest prosty cena jest sztucznie zawyżana przez Januszy biznesu, bo to pewnie ostatni dzwonek żeby zarobic dobra mamone na tych autach.
Kuki
Lex user

Model Lexusa: IS200 AT

Postprzez kaman777 » 15 sty 2018, o 12:14

MM Nice Cars sztucznie zawyża cene rynkową ja sie dziwie ze wogole co kolwiek mu schodzi z tego placyku ,ceny aut z roku na rok schodza coraz nizej z duzo mlodszych roznicznikow a u MM NICe Cars stoja dęba u niego auta sie niestarzają nie traca na wartości ba zyskuje jeszcze na niej jak twierdzi sam ,to sa auta z koncowki lat 90 produkcja jedynie szla do 2005 wiec nie są to jakies cuda techniki,i ceny u tego gościa mocno zawyżone,powodzenia przy poszkiwaniach:)
kaman777
Lex user

Model Lexusa: is200

Postprzez Dawid0ss » 15 sty 2018, o 12:21

kaman777 napisał(a):MM Nice Cars sztucznie zawyża cene rynkową ja sie dziwie ze wogole co kolwiek mu schodzi z tego placyku ,ceny aut z roku na rok schodza coraz nizej z duzo mlodszych roznicznikow a u MM NICe Cars stoja dęba u niego auta sie niestarzają nie traca na wartości ba zyskuje jeszcze na niej jak twierdzi sam ,to sa auta z koncowki lat 90 produkcja jedynie szla do 2005 wiec nie są to jakies cuda techniki,i ceny u tego gościa mocno zawyżone,powodzenia przy poszkiwaniach:)

Hmm a jak niby może jeden czy drugi handlarz sztucznie zawyżać cenę ? Wg Was to wina handlarza, że ludzie kupują auta po takiej cenie ? Deko nie kumam Pany. Niestety samochody bardzo podrożały w ostatnich latach w Polsce. 6 lat temu za 4-letniego C klasę mój Ojczulek dał 50k. Teraz trzeba szykować 70-80k. Podwyżki dotyczą nie tylko Lexusa. Pzdr
Moja maszynka - IS 200 Turbo mk1 http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?t=8932
Dawid0ss
Lex Master

Model Lexusa: IS 200 Turbo mk1 (link w stopce)

Postprzez ledziu » 15 sty 2018, o 12:35

kaman777 napisał(a):MM Nice Cars sztucznie zawyża cene rynkową ja sie dziwie ze wogole co kolwiek mu schodzi z tego placyku ,ceny aut z roku na rok schodza coraz nizej z duzo mlodszych roznicznikow a u MM NICe Cars stoja dęba u niego auta sie niestarzają nie traca na wartości ba zyskuje jeszcze na niej jak twierdzi sam ,to sa auta z koncowki lat 90 produkcja jedynie szla do 2005 wiec nie są to jakies cuda techniki,i ceny u tego gościa mocno zawyżone,powodzenia przy poszkiwaniach:)

A ja bym do tematu inaczej podszedł... porównał do konkurencji typu e46. Tylko nie wybierał najtańszych opcji tylko porównywalne czyli bmw 2,0 r6 i 3,0. Ostatnio kolega szukał e46 3,0 no i...nie jest tak różowo jakby ilość super ofert wskazywała. Skończyło się na kombi i w automacie czyli nie najdroższej opcji e46ki a cena około 20k.co jest 4-5k.taniej od is300. Więc jak przebrniemy tą normalność serwisową pt. Bmw do tego doliczymy sobie utratę wartości przy odsprzedaży to może się okazać że będziemy w plecy ładną monetkę.
I żeby nie było uważam że is200 jest za wysoko ceniony ale my tego nie zmienimy bo zagramanicą :biggrin2: is-y bardzo dobrze trzymają cenę nie wspominając o 300tce.
A poczekajcie jak normą będzie silnik r3 na trzech turbinach z wszędobylskim gównolitem co się będzie działo z cenami" normalnych" aut :biggrin2:
ledziu
Lex Master

Model Lexusa: gs

Postprzez Kuki » 15 sty 2018, o 12:40

Nie popadajmy w paranoje. Is200 to nie Skyline gdzie w przypadku tego drugiego cena może rosnąc lub utrzymywać się na wysokim pozimie, ale to jest uzależnione od wielu czynników. Is200 jest przez wielu traktowane jako auto użytkowe, a nie hobbystyczne dlatego z wiekiem cena tego auta powinna spadać.

Ciekawe kiedy nadejdzie wiekopomna chwiła i IS250 będzie w cenie IS200 :biggrin2:
Ostatnio edytowano 15 sty 2018, o 12:53 przez Kuki, łącznie edytowano 1 raz
Kuki
Lex user

Postprzez Kuki » 15 sty 2018, o 12:48

ledziu napisał(a):

A ja bym do tematu inaczej podszedł... porównał do konkurencji typu e46. Tylko nie wybierał najtańszych opcji tylko porównywalne czyli bmw 2,0 r6 i 3,0. Ostatnio kolega szukał e46 3,0 no i...nie jest tak różowo jakby ilość super ofert wskazywała. Skończyło się na kombi i w automacie czyli nie najdroższej opcji e46ki a cena około 20k.co jest 4-5k.taniej od is300. Więc jak przebrniemy tą normalność serwisową pt. Bmw do tego doliczymy sobie utratę wartości przy odsprzedaży to może się okazać że będziemy w plecy ładną monetkę.
I żeby nie było uważam że is200 jest za wysoko ceniony ale my tego nie zmienimy bo zagramanicą :biggrin2: is-y bardzo dobrze trzymają cenę nie wspominając o 300tce.
A poczekajcie jak normą będzie silnik r3 na trzech turbinach z wszędobylskim gównolitem co się będzie działo z cenami" normalnych" aut :biggrin2:

Za granicą dobre auta są drogie, a reszta perełek jedzie do Polski na kosmetyke :biggrin2:
Kuki
Lex user

Postprzez SanTi66 » 25 lut 2018, o 19:47

A może ktoś z forumowiczów chce się pozbyć swojego Lexa? :crazy: lub wie ze będzie w najbliższych miesiącach sprzedawał?
Szpera nie jest już wymagana, bo słyszałem że w poliftowym prawie jej nie montowali.
SanTi66
Nowy lex user

Model Lexusa: is200 w planach

Postprzez Dawid0ss » 25 lut 2018, o 20:49

SanTi66 napisał(a):A może ktoś z forumowiczów chce się pozbyć swojego Lexa? :crazy: lub wie ze będzie w najbliższych miesiącach sprzedawał?
Szpera nie jest już wymagana, bo słyszałem że w poliftowym prawie jej nie montowali.

Jak tylko znajdę dla siebie W205, moja sztuka idzie pod młotek. Obstawiam temat na kwiecień po Wielkej Nocy. Pzdr
Moja maszynka - IS 200 Turbo mk1 http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?t=8932
Dawid0ss
Lex Master

Model Lexusa: IS 200 Turbo mk1 (link w stopce)

Postprzez carinus » 25 lut 2018, o 20:54

SanTi66 napisał(a):Szpera nie jest już wymagana, bo słyszałem że w poliftowym prawie jej nie montowali.

A jaki to problem zamontować szperę?Kupujesz i masz.
carinus
Lex Master

Model Lexusa: IS200 SC Turbo,RX400h,IS220d

Następna strona

Powrót do Lexus IS