Lexus IS 200 1gen - utrata wartości

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS

Postprzez vezer » 4 sty 2018, o 09:55

Jak oceniacie cenę tego samochodu na przestrzeni ostatnich lat? Czy zostanie on kiedyś "youngtimerem"? Przyjmując, że to niespotykany samochód, ma grono zwolenników, czy można mówić o inwestycji przy zakupie? Chodzi oczywiście o dobry egzemplarz, o który trzeba dbać.
vezer
Nowy lex user

Model Lexusa: Is200

Re: Lexus IS 200 1gen - utrata wartości

Postprzez addzik » 4 sty 2018, o 10:32

Raczej LS ucf10. IS może tylko w jakiejś specyficznej odmianie mógłby mieć wartość. Może z silnikiem podkreconym przez Bemani. Albo jakaś specyficzna wersja altezzy, 3S-GE w manualu?
addzik
Moderator

Model Lexusa: Ls400, RX300

Postprzez michalllw » 4 sty 2018, o 11:30

Auto troszkę zyskało na wartości przez ostatnie 5 lat ale raczej już w górę nie pójdzie i klasykiem raczej nie będzie. Ceny IS200 i IS300 poszły za granicą sporo ale wydaje mi się że jest to spowodowane tym że już trzeba w te auta wkładać pieniądze i zaczyna się liczyć stan techniczny a za granicą usługi są dużo droższe. To nie jest tak jak w PL że wymieni się hamulce, amorki i rozrząd i będzie śmigać bo to może być 50% wartości auta. Na dniach będziemy wystawiać auto w które ktoś wpakował w ASO przez ostatnie 2 lata więcej niż było warte dla niego te auto. Jeśli myślisz że kupisz i sprzedaż drożej to szukaj mikro przebiegu, jeżeli robisz z 5000km rocznie to może mieć to sens, mój ojciec kupił IS200 26000km a za 5 lat będzie mieć z 40000km więc on nie straci ale takie przebiegi jak 100000km czy 200000km to raczej nie mają sensu przy inwestycji, chyba że to LS, SC, BMW 8 itd ;)
Obrazek
https://web.facebook.com/MMniceCARS/
michalllw
Lex Master

Model Lexusa: IS300

Postprzez vezer » 4 sty 2018, o 12:11

Będę miał możliwość kupna ISa 200, z Belgii, 220 000 przebiegu, bez LPG, 1 właściciel, świeżo sprowadzone, wszystkie płyny, oleje będą wymienione, stan będzie bardzo dobry, konserwacja progów, korekta lakieru (1c6 grafit), alusy itd. Rocznie robię jakieś 5k, mogę zadbać o ten samochód i teraz myślę o utracie wartości tego auta. Jeżdżę Civicem 2007, mam go rok, kupiona za 22k bardzo okazyjnie i sprzedając ją obecnie bym jeszcze zarobił, stąd moje pytanie. Wychodzi na to, że trzeba byłoby bardzo dobrze kupić, czyli trochę "przyhandlować" samochodem niż myśleć o jego rzeczywistej niskiej utracie wartości
vezer
Nowy lex user

Model Lexusa: Is200

Postprzez michalllw » 4 sty 2018, o 12:30

vezer napisał(a):Będę miał możliwość kupna ISa 200, z Belgii, 220 000 przebiegu, bez LPG, 1 właściciel, świeżo sprowadzone, wszystkie płyny, oleje będą wymienione, stan będzie bardzo dobry, konserwacja progów, korekta lakieru (1c6 grafit), alusy itd. Rocznie robię jakieś 5k, mogę zadbać o ten samochód i teraz myślę o utracie wartości tego auta. Jeżdżę Civicem 2007, mam go rok, kupiona za 22k bardzo okazyjnie i sprzedając ją obecnie bym jeszcze zarobił, stąd moje pytanie. Wychodzi na to, że trzeba byłoby bardzo dobrze kupić, czyli trochę "przyhandlować" samochodem niż myśleć o jego rzeczywistej niskiej utracie wartości

Wszystko zależy ile dasz. Mieliśmy z żoną Corollę Verso i przez 3 lata straciliśmy może tysiaka, tak samo było przy Avensis gdzie użytkowaliśmy 2 lata ale to inne auta. W IS200 wszystko zależy jak trafisz i czy było serwisowane do końca i jak ktoś jeździł a niestety IS200 to średni temat na nasze drogi ale wszystko zależy kto czego oczekuje od auta, jeden zamówi używany wahacz a drugi kupi nową część albo będzie chciał zregenerować cały zawias i mieć na lata :ok:
Obrazek
michalllw
Lex Master

Postprzez Kuki » 5 sty 2018, o 10:14

IS200 to juz stary samochód , którego upływ czasu nie oszczędzał. Ceny są sztucznie zawyżane i niestety auto wymaga sporych nakładów finansowych.
Kuki
Lex user

Model Lexusa: IS200 AT

Postprzez michalllw » 5 sty 2018, o 11:26

Jeśli nie chcesz stracić a zarobić to mogę dać Ci namiar za skrzynkę wódki na fajne auto, gwarantuję Ci że po pięciu latach zarobisz, nawet jak przejedziesz nim 20000 km o ile dalej będzie tak samo wyglądać :biggrin2:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
michalllw
Lex Master

Postprzez ledziu » 5 sty 2018, o 12:28

Dla mnie lexus is200/300 jeżeli nie przegniemy z ceną zakupu jest bezpieczny w użytkowaniu pod względem utraty wartości w stosunku do pieniążków które trzeba wydać na utrzymanie go w ryzach serwisowych. Na wielkie zarobkowanie bym nie liczył ale jeżeli po kilku latach nawet wyjdziemy z niewielką stratą (serwis+zakup) to i tak jest super co można traktować jako zarobek.
Zresztą od 15lat bazuje na takim podejściu robiąc bardzo duże przebiegi jak na osobówkę gdzie koszt jej użytkowania muszę wliczyć w koszt zarobkowania.
ledziu
Lex Master

Model Lexusa: gs

Postprzez Maciek91 » 18 cze 2018, o 21:31

czesc, nie mniej nie naleza do najtanszych, ale co za tym idzie teraz kupujac chyba nie straci sie za duzo przy sprzedazy za 2-3 lata, a na tyle planuje uzytkowac gdy juz wybiore sztuke dla siebie, a jak z IS 300, to troche bardziej sporadyczny widok w szczegolnosci w sedanie a o manualu nie wspominajac.
Maciek91
Nowy lex user

Model Lexusa: is

Powrót do Lexus IS