Ile to może kosztować - poprawki blacharskie IS200

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS

Ile to może kosztować - poprawki blacharskie IS200

Postprzez maciek_l » 1 sty 2018, o 17:57

Cześć, witam się bo to mój pierwszy post na forum.

Przychodzę z pytaniem dotyczącym kupna dość zmęczonego życiem ISa.

Od niedawna bujam się z kupnem samochodu, planowałem wziąć coś nowego w leasing, ale zdaje się, że poczekam z tym jeszcze pol roku albo rok. Postanowiłem więc poszukać auta za gotówkę, którym pojeżdżę te 6-12 miesięcy, a że za nudnymi autami nie przepadam, jestem fanem R6 i RWD (wcześniej miałem BMW), to zainteresowałem się Lexusem IS200 :)

Wczoraj oglądałem dość niedrogą sztukę. http://allegro.pl/lexus-is200-klimatyzacja-bezwypadkowy-i7093237220.html

Lexus jeździ bardzo fajnie, mechanicznie nie wydaje się, żeby cos mu dolegało, całe wyposażenie jest sprawne, a VIN zdaje się potwierdzać przebieg i bezwypadkowość (auto przywiezione w 2014 z Danii). Są jednak blacharskie rzeczy, które mnie martwią:

Na górze przedniej szyby, tam gdzie łączy się z nadwoziem, pojawia się rdza.
Progi - przy tylnym kole wykwity są z obu stron

Orientujecie się może czy w około 2000 zł zmieszczę się w naprawie tych kwestii? A może w aucie, którym i tak długo nie pojeżdżę nie warto tego robić? Miałby u mnie garaż.

Co w ogóle sądzicie o egzemplarzu? Jest sens ratować? Oczywiście wiem, ze ja oglądałem go na żywo, a tu nikt nie wywróży z linka niewiadomo czego, ale przyznaję, ze w temacie Lexow jestem dość zielony i chętnie posłucham Waszych głosów.

Pozdrawiam
Maciek
maciek_l
Nowy lex user

Model Lexusa: W planach IS

Re: Ile to może kosztować - poprawki blacharskie IS200

Postprzez carinus » 1 sty 2018, o 18:10

Jak ma to być auto przejściowe na kilka miesięcy to szkoda nakładów.Chyba że znajdziesz kogoś zaufanego,żeby zrobił za małe pieniądze zaprawki i nieco powstrzymał dalszą degradację blachy.Najgorsza robota to korozja na styku szyby z nadwoziem.Żeby to zlikwidować konieczna jest wycinka szyby a to jest ryzyko konieczności wymiany na nową gdy stara pęknie..
carinus
Lex Master

Model Lexusa: IS200 SC Turbo,RX400h,IS220d

Re: Ile to może kosztować - poprawki blacharskie IS200

Postprzez maciek_l » 1 sty 2018, o 18:28

Tego się właśnie obawiam najbardziej. Zakładając, że rzeczywiście samochodowi poza tą rdzą nic nie dolega mechanicznie (jest tylko trochę zużyty co widać np po wnętrzu), a bezwypadkowa przeszłość to prawda, te 12.700 jest dobrą ceną?
maciek_l
Nowy lex user

Model Lexusa: W planach IS

Powrót do Lexus IS