Czy warto sprawdzić auto w ASO?

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS

Postprzez krechavip » 30 gru 2017, o 13:28

Witam serdecznie wszystkich użytkowników tej pięknej marki "Lexa" zastanawiam się nad zakupem IS 250 w automacie rocznik 2007/2009. Moje pytanie brzmi czy warto dokonywać sprawdzenia w ASO jaki jest przybliżony koszt takiej usługi, oraz czy dostanę tam wyczerpującą listę odpowiedzi czy też poznam cała historię? Co myślicie o autach zza granicy? Jak USA, Szwajcaria, czy też Germany? Z góry serdecznie dziękuję za wyczerpujące wypowiedzi :)
krechavip
Nowy lex user

Model Lexusa: Is 250

Postprzez Kristof » 30 gru 2017, o 23:34

krechavip napisał(a):Witam serdecznie wszystkich użytkowników tej pięknej marki "Lexa" zastanawiam się nad zakupem IS 250 w automacie rocznik 2007/2009. Moje pytanie brzmi czy warto dokonywać sprawdzenia w ASO jaki jest przybliżony koszt takiej usługi, oraz czy dostanę tam wyczerpującą listę odpowiedzi czy też poznam cała historię? Co myślicie o autach zza granicy? Jak USA, Szwajcaria, czy też Germany? Z góry serdecznie dziękuję za wyczerpujące wypowiedzi :)
Wiem tyle że usługa sprawdzenia przed kupnem to koszt 400 zł ale osobiście nie korzystałem więc nie wiem jak z oceną samochodu

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
Kristof
Lex user

Model Lexusa: GS 350AWD

Re: Czy warto sprawdzić auto w ASO?

Postprzez wojtekS » 4 sty 2018, o 15:21

Polskie ASO lexus i toyota nie ma dostępu do historii zagranicznej przeglądów.

Ma dostęp do wykonanych kampanii serwisowych o ile były zrobione: data, co zrobiono i przebieg w tym momencie.
wojtekS
Lex Driver

Model Lexusa: GS450h 2010

Postprzez krechavip » 7 sty 2018, o 20:51

Ok dzięki rozumiem że tylko polski salon daje więcej informacji, a czy sprawdzają tam powiedzmy coś poza historią? Mam na myśli np stan techniczny czy też grubość lakieru? Gdzieś czytałem że takie czynności wykonują ale nie wiem czy to prawda?
krechavip
Nowy lex user

Model Lexusa: Is 250

Postprzez wasik » 7 sty 2018, o 20:56

Zawsze warto, jeśli się nie znasz albo nie masz osoby która się zna to rzeczą normalną powinno być właśnie takie sprawdzenie jednakże co ASO to inni ludzie i pytanie jak podejdą do sprawy.
wasik
Lex user

Model Lexusa: is 250

Postprzez pjetrooha » 7 sty 2018, o 21:26

krechavip napisał(a):Ok dzięki rozumiem że tylko polski salon daje więcej informacji, a czy sprawdzają tam powiedzmy coś poza historią? Mam na myśli np stan techniczny czy też grubość lakieru? Gdzieś czytałem że takie czynności wykonują ale nie wiem czy to prawda?

ASO ma w ofercie tzw. przegląd przedzakupowy... kosztuje to kilka stówek, trwa ok 1,5h (2 lata temu umawiałem się w Katowicach przed zakupem swojego)... dostajesz check listę, kilka stron, co było sprawdzane, stopień zużycia i krótkie podsumowanie. Oceniają stan poszczególnych elementów, zaznaczając co do wymiany/zrobienia. Do tego lakier pod względem grubości na poszczególnych elementach plus uszkodzenia. Wypisują nieraz bardzo szczegółowe rzeczy, część mało istotnych bądź oczywistych dla auta używanego, ale dzięki temu kilka razy "urwałem" całkiem ładne pieniądze.
pjetrooha
Lex user

Model Lexusa: IS250 f-sport

Powrót do Lexus IS