Ile zainwestować w kupno Lexusa?

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
X_Pac
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 13 gru 2017, o 00:23
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Ile zainwestować w kupno Lexusa?

Post autor: X_Pac »

Witam, chciałbym kupić Lexusa IS200. Zależy mi na bardzo dobrym stanie, czyli wsiadam i jeżdżę. Oczywiście zazwyczaj po zakupie nowego auta nie obejdzie się bez wymiany kilkunastu części eksploatacyjnych tj. rozrząd, płyny, filtry. Jak sądzicie ile gotówki należy przygotować, aby kupić sprzęt który będzie służył latami, a nie okaże się skarbonką bez dna. Na aktualną chwilę mam 13tys wstępnie planowałem uzbierać 15-16tys.
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Ile zainwestować w kupno Lexusa?

Post autor: blue »

Jakieś 20-25 tyś. Do takiego za 13-15 tyś będziesz musiał i tak z dychę dołożyć, żeby wszystko było super.
rafiq2144
Lex user
Posty: 267
Rejestracja: 7 paź 2015, o 15:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: Ile zainwestować w kupno Lexusa?

Post autor: rafiq2144 »

No ja nie wiem. Trzeba obejrzec konkretne auto, ale zeby do is’a wsadzic dyche to naprawde trzebaby kupic takiego zdechlaka, ze brak mi slow. Plus musialby byc chyba mocno bity, zeby polowe u blacharza zostawic.
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Ile zainwestować w kupno Lexusa?

Post autor: blue »

Same opony masz lekką ręką 1,5-2 tyś.
Jakieś porządne sprzęgło, jednomas itd. - 3-4 tyś.
Konserwacja 1,5-2 tyś.
Jakiś duży serwis na start (rozrząd z nowym kółkiem na wałek, oleje, uszczelki, płyny) - 1-2 tyś.
Instalacja LPG 3,5-4 tyś.

Tak to realnie wygląda. Do tego jakieś banany w zawieszeniu, tulejki i inne i masz następne tysiące. To nie jest auto tanie (jak na ten rocznik) do utrzymania w doskonałym stanie. A to, że "nic nie puka, nic nie stuka" to wcale nie znaczy, że jest OK.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Ile zainwestować w kupno Lexusa?

Post autor: Yarecki »

blue pisze:Same opony masz lekką ręką 1,5-2 tyś.
Jakieś porządne sprzęgło, jednomas itd. - 3-4 tyś.
Konserwacja 1,5-2 tyś.
Jakiś duży serwis na start (rozrząd z nowym kółkiem na wałek, oleje, uszczelki, płyny) - 1-2 tyś.
Instalacja LPG 3,5-4 tyś.

Tak to realnie wygląda. Do tego jakieś banany w zawieszeniu, tulejki i inne i masz następne tysiące. To nie jest auto tanie (jak na ten rocznik) do utrzymania w doskonałym stanie. A to, że "nic nie puka, nic nie stuka" to wcale nie znaczy, że jest OK.
Do tego hamulce, gumy na magiel itd.
10 To lekko pod warunkiem że nie kupisz trupa.
Tak jak kolega wyżej, to że nie puka to nie oznacza że jest ok, bo na przykład prowadza auto po drodze co nie powinno mieć miejsca.
Kiedyś po zakupie ładnej sztuki spokojnie tyle włożyliśmy ale auto śmigało do końca bez dotykania, poza płynami ustrojowymi.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Ile zainwestować w kupno Lexusa?

Post autor: ledziu »

Tak panowie starter do is200 10k do gs 20k a do ls30k :ok:
A kupujący jedzie jak ta owca zamyka oczy i kupuje bo pewnie stan opon, hebli, zawiasu nie można zweryfikować :doh:
A jak w dziale zapytania o oferty lexa z allegro to łolaboga :biggrin2: mało przez rurkę wydechową nie wejdziemy do silnika już nie mówiąc o innych działach i normalnych wpisach talkich jak "turbo do is300" za 10k ... no proszę o tu is200 i sam starter 10k.
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Ile zainwestować w kupno Lexusa?

Post autor: blue »

Rozumiem, że Ty sprzedałbyś doinwestowane i serwisowane na bieżąco auto za 15 tyś., żeby przyszły właściciel nie miał na starcie wydatków? W sumie Święta blisko, czas na prezenty. Nikt nie sprzedaje auta, w które dopiero co włożył pieniądze, tylko sobie jeździ aż przestanie się to opłacać. Auta, które są doinwestowane i sprzedawane dla "widzimisię" kosztują odpowiednio więcej nie bez powodu. Kwestia tylko tego, czy chcesz tą kwotę zapłacić od razu, czy dokładać sukcesywnie. Niech założyciel tematu ma tego świadomość.
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ile zainwestować w kupno Lexusa?

Post autor: adamsky73 »

Poza tym kolega w temacie zapytał ile zainwestować w kupno Lexusa. Jeśli to ma być inwestycja to potrzeba coś koło 2 mln zł bo tyle kosztuje LFA. Reszta to raczej słaba inwestycja :dirol:
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Ile zainwestować w kupno Lexusa?

Post autor: ledziu »

blue pisze:Same opony masz lekką ręką 1,5-2 tyś.
Jakieś porządne sprzęgło, jednomas itd. - 3-4 tyś.
Konserwacja 1,5-2 tyś.
Jakiś duży serwis na start (rozrząd z nowym kółkiem na wałek, oleje, uszczelki, płyny) - 1-2 tyś.
Instalacja LPG 3,5-4 tyś.

blue zastanów się co Ty wymieniasz ??? Na tej zasadzie to można wymienić wszystko co mogło się zepsuć... więc po co ruszać np: sprzęgło skoro zweryfikowanie jego pracy nie jest lotem w kosmos, po co ruszać opony skoro jest na nich data i można się przejechać a zabezpieczenie antykorozyjne to też jest obligatoryjnie potrzebne???

Ja robię tak kupuję auto w możliwie w jak najlepszym stanie od strony wypadkowej (nie lubię szpachli na każdym elemencie ale ponowne lakierowanie przy starym aucie przełknę) i robię starter oleje, rozrząd z pompą H2O, sprawdzam zawias i tyle... jak coś wyjdzie to znaczy że nie dopatrzyłem się przy kupnie i robię. A dalsze użytkowanie wiadomo wiążę się z kosztami no ale tez się użytkuje auto więc jest rzeczą naturalna.
blue pisze:Rozumiem, że Ty sprzedałbyś doinwestowane i serwisowane na bieżąco auto za 15 tyś., żeby przyszły właściciel nie miał na starcie wydatków?
Jestem po zakupie is300 i mam dokładny plan tego co będzie czyli dołożę lpg, zrobię konkretny serwis i chwile pojeżdżę wiedząc o tym że pewnie więcej niż 26-27k nie wezmę. Sądzę że jeżeli zrobię wymianę oliw, rozrządu oraz będę pilnować innych usterek powstałych w trakcie jazdy to przy odsprzedaży jestem w porządku wobec przyszłego nabywcy pomimo tego że nie zrobię zabezpieczenia podwozia, nie kupię nowych opon (obecne są ok.), na wszelki wypadek nie wymienię konwertera :secretyb: itd.
A co do lpg to liczę się z tym że kosztuje ale chyba jeżdżąc zyskuje i mogę to uczynić nie jako starter tylko jak zbiorę kasę.

Mi to takie wyliczenia bardziej pachną gruntem pod uzasadnieniem dziwnych cen aut "miłośników" marki :ok:
wasik
Lex user
Posty: 87
Rejestracja: 24 cze 2017, o 18:35
Model Lexusa: is 250
Skąd:: PDK
Kontakt:

Re: Ile zainwestować w kupno Lexusa?

Post autor: wasik »

Grunt to kupić auto w dobrym stanie technicznym w tedy można uniknąć wielu napraw bardziej kosztownych jak i tych mniej kosztownych.
Ale oczywiście zgadzam się że kupując auto warto mieć w plusie parę tysiaków na ewentualne wymiany.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości