Navi, Audio i miejsce z tyłu w IS 250

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS

Postprzez Piotr748 » 23 paź 2017, o 22:33

Witam po raz pierwszy wszystkich i zwracam się o porady doświadczonych. Przymierzam się do zakupu IS 250 At dla żony jako drugie auto w rodzinie (oprocz mondeo mk4). Automat bo zona takimi tylko jeździ, ale nie o silnik chodzi. Gusta są bardzo sprecyzowane, a podoba się czarny z jasnymi skorami, bezwypadkowy, w rocznikach 2008-2010 do 50tys. No i wybór jest mocno ograniczony. Nie ma zbyt wielu ofert w regionie i nie jestem już zwolennikiem jazdy kilkaset km tylko na oględziny (bo i tak bywało), a bezwypadkowosc jest waznym kryterium. Chetnie bym kupił prestige z navi i M.Levinson jednak trudno trafic dobra sztuke pasująca pod każdym względem w zyczonej kwocie. Ogłoszenia oglądam już długo i w srode jadę obejrzec kolejna już sztukę, lecz ciemnoszarą i w trochę slabszym wyposażeniu.
Moje pytania:
1. Czy można bezproblemovo przeszczepic navi z kamera cofania do wersji ze zwyklym panelem? (moze nawet wiadomo Kto i za ile by to ogarnął)
2. Czy M.Levinson gra rzeczywiście dużo lepiej od serii?
3. Czy W wersji bez navi można podłączyć tel. przez bluetooth w pełni funkcjonalnie?
4. Czy wożenie do szkoy itp 2 dzieci 4 i 7 lat (oboje póki co w fotelikach) nie przysporzy duzego problemu z miejscem i wsiadaniem (Ja 179cm zona 172cm)?

Moze ktoś sensownie doradzi.
Piotr748
Nowy lex user

Model Lexusa: IS 250

Re: Navi, Audio i miejsce z tyłu w IS 250

Postprzez octane » 24 paź 2017, o 09:59

1. Jak kupisz cały zestaw czyli jednostka kamera gps plus wiązka to będzie się dało to zrobić.
2. Seria w II gen gra całkiem dobrze, na pewno dużo lepiej niż seria w III gen i porównywalnie do ML z III gen. Miałem II gen z ML i bez, teraz mam III gen z ML i jeździłem III gen bez ML.
3. Tego nie wiem
4. II gen jest ciasny ale z małymi dziećmi powinno być w miarę ok.
Najlepiej jest poszukać lepiej wyposażonej sztuki niż doposażać. Nawet lepiej pojechać dalej.
octane
Lex user

Model Lexusa: IS300H

Postprzez carinus » 24 paź 2017, o 10:26

Skup sie na stanie technicznym autka,znaczek ML jest tutaj tylko symboliczny,dupy nie urywa,można podłączyć do wejscia aux moduł BT i też działa.Raczej zapomnij o kupnie sensownego auta w tym budżecie,też trochę szukałem i się poddałem.
carinus
Lex Master

Model Lexusa: IS200 SC Turbo,RX400h,IS220d

Postprzez Piotr748 » 24 paź 2017, o 12:34

ML mi do szczęścia nie potrzebny. Zastanawiało mnie jedynie jak duża roznica jest pomiędzy nimi.
Octane przekonałeś mnie w 100%.
Najbardziej zależało by mi na kamerze cofania. Bardziej niz na samym nawigowaniu, bo auto bedzie jezdzone glownie w miescie na bardzo krótkich odcinkach 3-5 km. A u żony parking przy biurach jest ciasny i już sie nawet nauczyła i przyzwyczaila do kamery z mondeo.
Piotr748
Nowy lex user

Postprzez Przem86 » 24 paź 2017, o 23:09

ML jednak gra dużo lepiej od serii

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Przem86
Lex user

Model Lexusa: RX450h

Postprzez Piotr748 » 25 paź 2017, o 21:37

ML to było pytanie z mojej ciekawości. Bardziej zależy mi na kamerze cofania. Oglądałem dzis IS zadbany i decyzja prawie pewna o zakupie. Jednak on ma zwykły panel i zastanawia mnie możliwość zalozenia navi i kamery cofania.
Piotr748
Nowy lex user

Postprzez octane » 25 paź 2017, o 22:13

Zawsze możesz kupić chinola z kamerą np coś takiego:
https://www.ebay.com/itm/8-Android-Car- ... SwlXhZXzzh
Albo coś takiego:
http://allegro.pl/lexus-is-220-ii-nawig ... 76814.html
octane
Lex user

Postprzez Piotr748 » 25 paź 2017, o 22:57

Chinol niby ciekawy pomysl ale czy to lepsze pod jakims wzgledem od oryginalu to nie wiem. W wolnej chwili poczytam. Sklanialbym sie do takiego jak 2 link zestawu. Tylko czy te wszystkie przewody sa do wymiany badz dolozenia? Sporo tego i czy montaz jest w miare nieinwazyjny? Bo jesli trzeba deske ściągać to slabe rozwiazanie.
Piotr748
Nowy lex user

Postprzez octane » 26 paź 2017, o 10:25

Jak chcesz ori to deskę raczej trzeba zdjąć, musisz dołożyć ori antenę gps. Chinol pasuje bezinwazyjnie i montaż razem z kamerą nie powinien zająć dłużej niż pół dnia. Plusem chinola jest to że możesz wgrać lepszą navi, za to minusem może być płynność działania, ale oni to cały czas poprawiają. Kupowałem chinola do CRV 5 lat temu i nie było źle.
octane
Lex user

Powrót do Lexus IS