IS 200, parę pytań

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS

IS 200, parę pytań

Postprzez Shepard » 16 paź 2017, o 08:56

Cześć.
Jednym z samochodów, które biorę pod uwagę jest w/w IS 200. Aktualnie jeżdżę Megane z 99', 1.6 110KM. Nie jest to demon prędkości, ale dość fajnie się zbiera i ogólnie autko bezproblemowe. Na pewno chciałbym coś szybszego, odczuć chociaż trochę różnicę, ale czy IS 200 mi to zapewni? Lex jest cięższy od Megane o prawie 300 kg. Jeżdżę dość dynamicznie, wysokie obroty mi nie straszne, do tego kusi ten dźwięk 6 garów :bor: Jakbyście mogli się podzielić swoimi poprzednimi, podobnymi samochodami i odczuciami po przesiadce na :LEXUS: to byłbym wdzięczny :ok:
Shepard
Nowy lex user

Model Lexusa: IS 200

Re: IS 200, parę pytań

Postprzez blue » 16 paź 2017, o 10:31

Na pewno, żeby IS200 jeździł bezproblemowo i sprawnie nie może Cię ograniczać budżet ;)
blue
Lex Maniak

Model Lexusa: IS200 Sport

Postprzez artur_lewy » 16 paź 2017, o 20:03

Wcześniej miałem Octavie 1 110km- była niezła, potem Tucson- fanaberia, ostatnio A6C5 2,4V6 w automacie- kanapa na kółkach, w porównaniu do tej menażerii Lexus jest cichszy, szybszy i duuuużo lepszy w prowadzeniu. Zawieszenie jest genialne, a dźwięk silnika jeszcze lepszy. Tylko nie żałuj kasy i kup dobry egzemplarz.
obdarty i wkurwiony ale zawsze wyprostowany
artur_lewy
Lex user

Postprzez Shepard » 16 paź 2017, o 20:38

Dzięki Artur, o to chodziło :ok: Czekam na dalsze odpowiedzi, chociaż wiadomo, że muszę się przejechać i samemu zobaczyć co i jak
Shepard
Nowy lex user

Postprzez Rzeznix » 25 paź 2017, o 11:00

Też mam kilka pytań co do Lexusa IS200.

1. Jak wypada wyciszeniowo IS do Preludy 5 generacji (pytanie skierowane wyłącznie do osób, ktore miały z tym autem styczność tylko w stanie fabrycznym wydechu i dolotu).

2. 200-konna Prelude pali mi 8,5l w skrajnych warunkach, średnio 9,5-12,5l LPG gazu. Maksa miałem 16l w skrajnych korkach (miasto 8km = 90min).

3. Wygłuszenie sportcrossa takie samo jak w sedanie?

4. Czy włączenie klimatyzacji zamula silnik/czuć wibracje kompresora w kabinie?

5. Czy w kabinie czuć drgania pochodzące od silnika?

6. Czy w kabinie słychać czasem jakieś plastiki?

7. Czy is200 jedzie gorzej do 3000rpm jak H22 w Preludzie?

Chcę zmienić Pralkę na coś bardziej codziennego i myślę właściwie tylko o Sportcrossie, sedan z niewiele wiekszym od Preli bagażnikiem nie wchodzi w grę. Najbardziej ciągnie mnie do Lexa, bo to jednak japoniec, RWD, w kombi praktyczne, podobno komfortowe i co najważniejsze ma ocynk. Nurtują mnie jedynie rzeczy które w punktach wypisałem powyżej.
Dej mu na zimnym!
Rzeznix
Lex user

Postprzez Dawid0ss » 25 paź 2017, o 11:10

Rzeznix napisał(a):Też mam kilka pytań co do Lexusa IS200.

1. Jak wypada wyciszeniowo IS do Preludy 5 generacji (pytanie skierowane wyłącznie do osób, ktore miały z tym autem styczność tylko w stanie fabrycznym wydechu i dolotu).

2. 200-konna Prelude pali mi 8,5l w skrajnych warunkach, średnio 9,5-12,5l LPG gazu. Maksa miałem 16l w skrajnych korkach (miasto 8km = 90min).

3. Wygłuszenie sportcrossa takie samo jak w sedanie?

4. Czy włączenie klimatyzacji zamula silnik/czuć wibracje kompresora w kabinie?

5. Czy w kabinie czuć drgania pochodzące od silnika?

6. Czy w kabinie słychać czasem jakieś plastiki?

7. Czy is200 jedzie chociaz tak samo do 3000rpm jak równie zamulone H22 w Preludzie?

Chcę zmienić Pralkę na coś bardziej codziennego i myślę właściwie tylko o Sportcrossie, sedan z niewiele wiekszym od Preli bagażnikiem nie wchodzi w grę. Najbardziej ciągnie mnie do Lexa, bo to jednak japoniec, RWD, w kombi praktyczne, podobno komfortowe i co najważniejsze ma ocynk. Nurtują mnie jedynie rzeczy które w punktach wypisałem powyżej.

Na wszystkie te pytania otrzymasz odpowiedź, jak się tym autem po prostu przejedziesz. Bez tego przecież i tak go nie kupisz.
1. Wyciszenie IS200 wypada ok do prędkości 140km/h. Do tych prędkości słychać głównie silnik.
2. Spalanie jest wysokie w tym aucie. Na Pb95 będziesz miał średnie około 10 litrów. Jak się pojeździ trochę po mieście, spokojnie wychodzi 12-13 litrów. Na LPG odpowiednio więcej i tego nie ominiesz.
3. Tak
4. AC bardzo zamula auto (oczywiście mówię tutaj o fabryce, u siebie już tego kompletnie nie czuję), AC+LPG to prawdziwa padaka, auto żyje od 4k rpm niestety
5. Nie czuć drgań, producent po to dał tutaj R6, aby ten problem wyeliminować (jednocześnie nie spodziewaj się cudów w starych autach, tak, IS200 to stare auto, poduszki już nie to same, wyciszenie również już nie najnowsze)
6. U mnie nic takiego się nie dzieje. Skrzypi tylko siedzenie ;-)
7. Fabryczny IS200 jedzie bardzo słabo do 4,6k rpm i tutaj nie ma co ściemniać. Skrzynia jest krótka pod wyższe rpm, bo NM startuje bardzo wysoko. Stąd również wynika stosunkowo wysokie spalanie vs 155KM pod maską.

btw. Na IS200 przesiadłem się z Focusa 1.6 105KM mk1. Różnica w dynamice była prawie żadna (właśnie przez wagę IS200).

Pozdrawiam
Moja maszynka - IS 200 Turbo mk1 http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?t=8932
Dawid0ss
Lex Master

Model Lexusa: IS 200 Turbo mk1 (link w stopce)

Postprzez Rzeznix » 25 paź 2017, o 12:29

8. Czy fabryczne audio daje radę? Ile wersji nagłośnień wychodziło w sportcrossie?

9. Jaki jest koszt zamontowania turbo lub kompresora (chyba wolałbym charakterystyke kompresora, ale jednak turbo cichsze).

10. Jaka butla LPG wchodzi we wnękę koła zapasowego, żeby podłoga się nie podniosła?
Dej mu na zimnym!
Rzeznix
Lex user

Postprzez Dawid0ss » 25 paź 2017, o 12:36

Rzeznix napisał(a):8. Czy fabryczne audio daje radę? Ile wersji nagłośnień wychodziło w sportcrossie?

9. Jaki jest koszt zamontowania turbo lub kompresora (chyba wolałbym charakterystyke kompresora, ale jednak turbo cichsze).

10. Jaka butla LPG wchodzi we wnękę koła zapasowego, żeby podłoga się nie podniosła?

8. Wersji nagłośnień ? Jeśli się mylę, proszę mnie poprawić, ale wg mnie była tylko jedna. A to czy daje radę, to już kwestia indywidualna. Dla mnie jakość jest git.
9. Jeśli 10s do setki i niska elastyczność silnika już na tym etapie budzą Twoje wątpliwości, radzę od razu szukać innego samochodu. A jeśli obecnie wkurzają Cię szybsze Gofry w tedei, IS200 tego niestety nie zmieni ;-)
10. U mnie jest butla 55 litrów (zalewam max 43l), podłoga podniosła się nieznacznie, ale nie stanowi to problemu przy stawianiu walizek itp Przy odpowiednim "masażu" wchodzi butla 70l. Mieliśmy tu takie przypadki.
Pzdr
Moja maszynka - IS 200 Turbo mk1 http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?t=8932
Dawid0ss
Lex Master

Model Lexusa: IS 200 Turbo mk1 (link w stopce)

Postprzez drzevoo » 25 paź 2017, o 13:28

Dawid0ss napisał(a):
Rzeznix napisał(a):8. Czy fabryczne audio daje radę? Ile wersji nagłośnień wychodziło w sportcrossie?

8. Wersji nagłośnień ? Jeśli się mylę, proszę mnie poprawić, ale wg mnie była tylko jedna. A to czy daje radę, to już kwestia indywidualna. Dla mnie jakość jest git.

A nie 2? Premium z zewnętrznym wzmakiem i zwykła ?
drzevoo
Lex user

Model Lexusa: IS300 SportCross

Postprzez e_mil » 25 paź 2017, o 15:12

Z tego co kojarzę, to ktoś kiedyś na forum poruszał kwestię wersji nagłośnienia (z wzmacniaczem lub bez) - poszukaj na forum. :)

Dawid0ss - łączę się w bólu, mi też skrzypi ten fotel i za cholerę dojść nie mogę gdzie i co to.

Mój IS ma 15 lat i powiem tak, jest naprawdę cichy jak na swój wiek. Marudziłem kiedyś koledze o tym, że mi fotel skrzypi, to mi powiedział, że jak chcę to się zamieni ze mną na swojego C-Max'a w dieselu na tydzień, żebym zmienił zdanie nt. hałasu. :D
e_mil
Lex user

Model Lexusa: IS200

Następna strona

Powrót do Lexus IS