Czynności po zakupie IS

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS

Czynności po zakupie IS

Postprzez taktoon » 28 wrz 2017, o 23:01

Witam,
mam zamiar kupić lexa IS 250 automat 2008 r. przebieg 190 tys. do 150 tys. serwisowany w ASO. Samochód sprawdził wstępnie rzeczoznawca, auto suche, żadnych stuków czy niepokojących dźwięków.
Tarcze, klocki i zawieszenie są w porządku.
Pomóżcie mi proszę w kwestii co poza wymianą oleju i filtrów powinienem zrobić po zakupie.

1. Wymienić rozrząd? Wiem, że łańcuch, nic złego nie słychać, ale jednak to 190 tys. km.
2. Skoro był serwisowany w ASO to olej w skrzyni był wymieniany? Olej w moście? Spotkałem się z informacjami, że ASO nie wymienia oleju w skrzyni.
Lepiej pewnie wymienić nawet jeśli byłby to pierwszy raz?
3. Jakieś inne elementy które waszym zdaniem powinienem sprawdzić/wymienić?
4. Gdzie najlepiej udać się z takimi czynnościami, żeby koszt był znośny? Co kupić samemu a z czym zdać się na serwis? Oczywiście wiem, że swoje trzeba będzie zapłacić, ale nie chciałbym też żeby to były kosmiczne kwoty.
5. Jaki olej stosować?

Dzięki z góry za odpowiedzi.
taktoon
Nowy lex user

Model Lexusa: IS

Re: Czynności po zakupie IS

Postprzez wasik » 29 wrz 2017, o 15:57

Witam,
mam zamiar kupić lexa IS 250 automat 2008 r. przebieg 190 tys. do 150 tys. serwisowany w ASO. Samochód sprawdził wstępnie rzeczoznawca, auto suche, żadnych stuków czy niepokojących dźwięków.
Tarcze, klocki i zawieszenie są w porządku.
Pomóżcie mi proszę w kwestii co poza wymianą oleju i filtrów powinienem zrobić po zakupie.

1. Wymienić rozrząd? Wiem, że łańcuch, nic złego nie słychać, ale jednak to 190 tys. km.
2. Skoro był serwisowany w ASO to olej w skrzyni był wymieniany? Olej w moście? Spotkałem się z informacjami, że ASO nie wymienia oleju w skrzyni.
Lepiej pewnie wymienić nawet jeśli byłby to pierwszy raz?
3. Jakieś inne elementy które waszym zdaniem powinienem sprawdzić/wymienić?
4. Gdzie najlepiej udać się z takimi czynnościami, żeby koszt był znośny? Co kupić samemu a z czym zdać się na serwis? Oczywiście wiem, że swoje trzeba będzie zapłacić, ale nie chciałbym też żeby to były kosmiczne kwoty.
5. Jaki olej stosować?

Dzięki z góry za odpowiedzi.

Warto wymienić olej w skrzyni jeśli nie był wymieniany, no i również w moście.
Druga sprawa to świece też warto jeśli nie były wymieniane, to jest taki pakiet startowy a więcej to już wiadome trzeba sprawdzić w serwisie.
Jeśli chodzi o oleje to masz parę tematów ogólnie lejesz 5w30 a jakiej firmy to już Twoja sprawa jedni leją motul,valvoline,millers także na pewno nie najtańszy i staraj się kupować w pewnym zródle bo dużo jest podróbek.
wasik
Lex user

Model Lexusa: is 250

Powrót do Lexus IS