Zakup IS 250AWD pytanie początkującego miłośnika marki

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS

Zakup IS 250AWD pytanie początkującego miłośnika marki

Postprzez gabh » 26 sie 2017, o 21:25

Witajcie,
Od trzech lat czekam aż moja kuzynka w Stanach będzie sprzedawać swojego IS 250 AWD i w końcu nadszedł ten dzień. Ale osobiście do tej pory jeździłem raczej niemieckimi markami więc nie mam pojęcia na co zwracać uwagę jeśli chciałbym go kupić - a chciałbym bo cena nawet z kosztami sprowadzenia jest atrakcyjna. Jestem akurat w odwiedzinach w Chicago więc mógłbym dobrze obejrzeć auto na żywo dlatego proszę Was o podpowiedź na co powinienem zwrócić uwagę.

Gdybyście też mogli podpowiedzieć jak wygląda kwestia przeglądów - co i ci ile dobrze jest wymianieć, np. jak wygląda sprawa z wymianą oleju automatycznej skrzyni.
IS 250 AWD
2007r
Przebieg 110 000 mil
gabh
Nowy lex user

Model Lexusa: IS 250

Re: Zakup IS 250AWD pytanie początkującego miłośnika marki

Postprzez elomike » 5 wrz 2017, o 06:54

Nie ma co mówić o bezobsługowości tego auta. Każde auto wymaga serwisu. Olej w skrzyni polecam wymieniać wtedy gdy coś się złego dzieje. Wbrew pozorom można coś spieprzyć przy tym. To samo z dyframi. Jak dobrze poszukasz w internetach to znajdziesz interwały serwisowe dla ISa. Ale tym się nie przejmuj. Dowiedz się jak z przestrajaniem radia i nawigacji. Wydaje mi się że jest to wykonalne, bo w nowszych modelach są problemy. Mimo że AWD nie było w Europie to problemów z częściami nie będzie, ASO wszystko grzecznie załatwia.

Aha no i samej tarczy zegarów nie wymienisz, musisz całe zegary albo jeździć z amerykańskimi.

A co do różnic między niemieckimi furami- mniej się psuje, trwalsze zawieszenie i ogólnie lepszą jakość. Możesz mieć problem z miejscem w środku jeśli jesteś wysoki i jeździsz w trzy lub cztery osoby
elomike
Lex user

Model Lexusa: IS250

Powrót do Lexus IS