is200 - słaba klima/ szybkie nagrzewanie sie

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS

Re: is200 - słaba klima/ szybkie nagrzewanie sie

Postprzez Hanara » 21 lip 2016, o 21:25

Sprawdziłem i to raczej nie czujnik temperatury, udało mi się złapać dziś kolegę z czarnym lexem - sprawdziłem u niego nawiew działał o wiele mocniej a klimatyzacja, że hoho. Myślicie, że problemem może być coś takiego? http://olx.pl/oferta/sprezarka-kompreso ... c13c557cd8 jestem zupełnie zielony..
Hanara
Nowy lex user

Model Lexusa: is 200

Postprzez sandr » 22 lip 2016, o 07:59

Zanim zainwestujesz w nowy kompresor i inne różne takie, po prostu - podjedź do warsztatu zajmującego się klimatyzacją i zdiagnozuj problem.
sandr
Lex user

Model Lexusa: GS300 II

Postprzez endrju1 » 22 lip 2016, o 09:26

Popieram, może silniczek od temperatur nie domyka, (wskazuje na to:
i nie ma znaczenia jaką temperaturę ustawiam cały czas to samo powietrze - delikatnie chłodne.
)
może parownik obrósł grzybem (skoro słabo dmucha), a może wystarczy nabić klimę, a może wszystko po części.
endrju1
Lex Master

Model Lexusa: is200

Postprzez Hanara » 24 lip 2016, o 17:09

Temat do zamknięcia, problem rozwiązany, okazało się że sterownik, który odpowiadał za temperaturę (a raczej silniczek, który był w środku nie działał) po kilku zabiegach, wykręceniu sterownika zdemontowaniu silniczka i podmianie na nowy) złożeniu wszystkiego w kupę, klimatyzacja działa jak nowa :) został tylko problem z przelewającą się wodą ale z tego co czytałem już gdzieś na forum (te auta tak mają)
Hanara
Nowy lex user

Postprzez mxgts » 24 lip 2016, o 18:02

Hanara - czy wymieniałeś taki silniczek od nagrzewnicy czy jakiś inny ? http://allegro.pl/silniczek-nagrzewnicy ... 02142.html
mxgts
Lex user

Model Lexusa: IS200

Postprzez Hanara » 25 lip 2016, o 08:10

Dokładnie, a nawet rozebrałem ten podzespół i w nim jest silniczek (i jego zamieniłem) od razu wszystko zaczęło działać.
Hanara
Nowy lex user

Postprzez Hanara » 27 lip 2016, o 17:14

U mnie już gotowe sam to załatwiłem :) wcale nie ma takiej tragedii jak niektórzy piszą :) 3 śrubki i po sprawie, klimatyzacja działa. Dziękuję wszystkim za pomoc i sugestie.
Hanara
Nowy lex user

Postprzez mxgts » 30 lip 2016, o 16:18

Hanara napisał(a):Dokładnie, a nawet rozebrałem ten podzespół i w nim jest silniczek (i jego zamieniłem) od razu wszystko zaczęło działać.

wymieniałeś sam silniczek bo kupiłeś podzespół od anglika i nie pasował ??
i powiedz mi, czy miałeś taki objaw, że jak kręciłeś pokrętłem od temperatury to praktycznie ten silniczek się nie ruszał ?? ( u mnie podczas kręcenia pokrętłem od temperatury wykonuje tylko 1 może 2 ruchy po przekręceniu na maxymalną temperaturę ) mógłby ktoś z Was sprawdzić jak z tym jest w Waszych lexach ?? czy słychać pracę tego silniczka cały czas podczas kręcenia pokrętłem od temp czy tylko on ma jeden ruch wykonać ????
mxgts
Lex user

Model Lexusa: IS200

Postprzez Domek » 10 sie 2016, o 15:37

Witam, wszystkich Lexiarzy bardzo serdecznie. Podłączę się pod temat żeby nie zakładać nowego wątku. Mam podobny problem jednak w moim IS'ie problem polega na tym, że nie startuje sprężarka klimy. Myślałem, że jest mało odczymnika, pojechałem do serwisu, sprawdzili, nabili jeszcze raz ale dalej klima nie działa. W serwisie Toyoty powiedzieli, że komputer nie wysyła sygnału do przekaźnika, który załącza sprężarkę. Wymieniłem czujnik ciśnienia, ponownie nabiłem i dalej lipa. Sprężarka zaczyna działąć (ale strasznei spadaja obroty silnika) dopiero gdy "zepnę na krótko" przekaźnik pod maska. Auto kupiłem po kolizji i układ był rozszelniony, nie wim czy przed kolizją klima działała. Z góry dziękuję za pomoc.
Domek
Nowy lex user

Model Lexusa: IT200

Postprzez Kuki » 10 sie 2016, o 19:20

mxgts napisał(a):
Hanara napisał(a):Dokładnie, a nawet rozebrałem ten podzespół i w nim jest silniczek (i jego zamieniłem) od razu wszystko zaczęło działać.

wymieniałeś sam silniczek bo kupiłeś podzespół od anglika i nie pasował ??
i powiedz mi, czy miałeś taki objaw, że jak kręciłeś pokrętłem od temperatury to praktycznie ten silniczek się nie ruszał ?? ( u mnie podczas kręcenia pokrętłem od temperatury wykonuje tylko 1 może 2 ruchy po przekręceniu na maxymalną temperaturę ) mógłby ktoś z Was sprawdzić jak z tym jest w Waszych lexach ?? czy słychać pracę tego silniczka cały czas podczas kręcenia pokrętłem od temp czy tylko on ma jeden ruch wykonać ????

Silniczek od temperatury wykonuje 2 ruchy w dół - obieg zimnego powietrza i w góre obieg ciepłego powietrza.
Kuki
Lex user

Model Lexusa: IS200 AT

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lexus IS