Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
ODPOWIEDZ
lexfan
Lex user
Posty: 113
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 00:54
Model Lexusa: IS 200T '16
Skąd:: 3city
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: lexfan »

4lolo4 pisze: Mój był wyceniony bodajże na 166t, a dałem 134t. Trzeba jedno sobie powiedzieć, za taką cenę o podobnych parametrach (4-5 drzwi, ok. 240KM, automat) można było mieć Golfa GTI (ok 132t), Octavie VRS (ok 128t), Leona Cupra (nie byłem zainteresowany, więc nie wiem ile chcieli za niego, pewnie trochę mniej), Insignię (też nie byłem zainteresowany, więc nie wiem). Audi, Mercedes czy BMW to inna półka cenowa, nawet 320i było sporo droższe (+15t). Teraz jest jeszcze Alfa na którą też są duże rabaty i to jest fajna alternatywa (jak ja brałem mojego Lexa, jeszcze nie była w sprzedaży).
Dlatego jestem w stanie przymknąć oko na te klocki, mając około 30k w kieszeni. Brak czujników jest mankamentem, ale teraz o tym wiem i będę miał to na uwadze. Inna sprawa, że jak ostatnio klocki skończyły się przed czasem, byłem raz na torze i pałowałem samochód przez pół dnia, więc swoje 3 grosze do tego dorzuciłem. I miałem ok. 14,5t jak klocek się skończył. Przy normalnej jeździe spokojnie powinno starczyć pomiędzy serwisami.

Poza klockami zgłosiłem tylko jedno ale - piszczące uszczelki. Poczarowali i piski zniknęły. Nic innego się nie działo.
Chyba jednak powinienes porownywac do aut wartych 166k a nie 134k, bo na inne tez mozna wyciskac solidne rabaty.
aeiou
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 4 lut 2016, o 00:13
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: aeiou »

lexfan pisze:Moj IS200t ma 31kkm i zero usterek. Jedyny minus, to szybsza niz bym sie spodziewal wymiana klockow hamulcowych, ale przejchalem nim cala Europe (Alpy) i dalej kreci po gorskich szlakach (Kanary), wiec fabryki nie obwiniam ;]

Nie chce jednak tylko slodzic. Moze ktos ma podobne obserwacje: zauwazylem, ze przy 130+km/h slychac od szyby kierowcy świst powietrze. Na poczatku podejrzewalem, ze jakas mikroszczelina w uszczelce itp. Okazuje sie, ze po zlozeniu w trakcie jazdy lusterek dzwiek znika i jest tak jak powinno byc.
Teraz zastanawiam sie czy ten typ tak ma (sprawdzcie u siebie;)), czy moze jest na to jakas rada? Lusterka nie sa niczym oklejone. Lakier oryginalny. Zadnych uszkodzen. Da sie jakos z tym powalczyc?
Jeżeli chodzi o świst powietrza, to mam takie samo wrażenie i zaobserwowałem to już w pierwszy roku jazdy. Wrażenie, jak przy lekko uchylonej szybie. Ewidentnie do auta dostaje się "fałszywy" szum, który nie jest elementem tego zwykłego szumu (który przypomina mi trochę dźwięki podczas żeglowania). Zgłaszałem ten mankament, ale nikt tego nie słyszy prócz mnie. Świst nasila się przy mokrej uszczelce drzwiowej i co oczywiste przy wietrznej pogodzie. Może przez swój wzrost moja głowa jest dość blisko uszczelki drzwi i stąd słyszę ten dźwięk wyraźniej. W komentarzach do Lexusa is200t w autocentrum.pl ktoś napisał, że po roku jazdy auto zaczęło mu szumieć od strony uszczelek i się go pozbył z poirytowania.
lexfan
Lex user
Posty: 113
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 00:54
Model Lexusa: IS 200T '16
Skąd:: 3city
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: lexfan »

Ja empirycznie - skladajac lusterka przy predkosci 140km/h - stwierdzielem, ze to one stanowia zrodlo problemu. Mysle, zeby samemu powalczyc i zastanawiam sie czy ASO powinno to naprawic?
Awatar użytkownika
octane
Lex user
Posty: 191
Rejestracja: 25 wrz 2015, o 21:49
Model Lexusa: NX300
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: octane »

Jeżeli chodzi o klocki to pisałem już wcześniej. Stoptech i nic nie piszczy, mało pyla i lepiej hamują.
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

ale ty masz inne hamulce - zakładam ze stoptecha nie ma do seryjnych hamulców czy sa?
Awatar użytkownika
octane
Lex user
Posty: 191
Rejestracja: 25 wrz 2015, o 21:49
Model Lexusa: NX300
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: octane »

To jest nr przednich klocków 308.11780 do standardowych hamulców, a to jest 308.11180 nr do 4ro tłoczkowych zacisków.
http://stoptech.pl/produkt/2935-klocki- ... 11780.html
pss
Lex Driver
Posty: 516
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pss »

hmm czyli brałeś pod is250: http://stoptech.pl/14186-lexus-is250-2-5-2013-
Masz te tarcze nawiercane czy nacinane ?
Bo faktycznie chyba trzeba będzie komplet wymienić...
Awatar użytkownika
octane
Lex user
Posty: 191
Rejestracja: 25 wrz 2015, o 21:49
Model Lexusa: NX300
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: octane »

Ja mam te tarcze nacinane. Jak jeździłem na pojeżdżawki to kupowałem klocki z linii sport, teram mam street. One prawie w ogóle nie pylą. Seryjne były bardzo słabe, mocno pyliły.
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

do 200t nie ma klocków chociaż wg katalogu inter carsa przednie z gs450h poprzedniej generacji sa identyczne jak do is200t a takie już stoptech ma klocki.
Awatar użytkownika
octane
Lex user
Posty: 191
Rejestracja: 25 wrz 2015, o 21:49
Model Lexusa: NX300
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: octane »

Czterotłoczkowe zaciski są takie same w is200t, is350, gs450h, gs350 i jeszcze paru innych. Ja u siebie założyłem zaciski od gs450h i niczym się nie różnią od tych jakie miałem seryjnie w Is350. Klocki które tam są to te co podałem wyżej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości