Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
ODPOWIEDZ
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

osobiście uważam ze jak zadbać o silnik przy dużym obciążeniu to nadal lać 0w20 ale olej wyczynowy, np. millers cfs nt+

ale to moje zdanie - 5w30 nie zaleję
Awatar użytkownika
cardiologist
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 9 maja 2017, o 09:21
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: cardiologist »

mały offtop:P
Z okazji zbliżających się Świąt chciałbym wszystkim Forumowiczom życzyć ciepłych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, wszelkiej pomyślności, pogody ducha, spełnienia najskrytszych marzeń. W Nowym Roku wielu sukcesów i zawodowej satysfakcji...no i oczywiście bezproblemowej, pełnej przyjemności eksploatacji naszych samochodów;)...

i takich prezentów pod choinką:P... wszystkiego dobrego:)
Załączniki
ext.jpg
ext.jpg (62.19 KiB) Przejrzano 1901 razy
lexfan
Lex user
Posty: 113
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 00:54
Model Lexusa: IS 200T '16
Skąd:: 3city
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: lexfan »

Dzieki i przylaczam sie do zyczen.

Mam tez pytanie czy ktos slyszal o jakejs opcji wydluzenia lub rozszerzenia gwarancji poza standardowej 3 lata?
W niektorych innych markach jest to jak najbardziej mozliwe;)
Awatar użytkownika
cardiologist
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 9 maja 2017, o 09:21
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: cardiologist »

lexfan pisze:Dzieki i przylaczam sie do zyczen.

Mam tez pytanie czy ktos slyszal o jakejs opcji wydluzenia lub rozszerzenia gwarancji poza standardowej 3 lata?
W niektorych innych markach jest to jak najbardziej mozliwe;)
Zaraz po zakupie auta dostałem takie info od dilera w sprawie rozszerzenia gwarancji fabrycznej:

"- przed lub 1-go dnia gwarancji fabrycznej - 7468 zł
- od 2-go dnia do 24 miesiąca gwarancji fabrycznej – 8401 zł
- od 25 miesiąca do końca gwarancji fabrycznej – 9335 zł
Przedłużenie jest o kolejne 24 miesiące lub do limitu 500 000 km względem gwarancji fabrycznej."
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

wg mnie jak zmieniasz regularnie olej i to dobrej jakości to raczej nie ma sensu wykupywać - to lexus

pominę już że jak miałem bmw 120d to tam za wydłużenie gwarancji do 5 lat i 200kkm czyli o 3 lata płaciłem coś w granicach 3200
pss
Lex Driver
Posty: 516
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pss »

Faktycznie mi też mówiono o opcji przedłużenia, aczkolwiek Pan stwierdził by się nie martwić, bo można to zrobić przed wygaśnięciem.
Nie wspomniał jedynie, że różni się "lekko" cena ;)
8401 zł to już faktycznie sporo, a po 3 latach ta gwarancja to tak naprawdę tylko elementy mechaniczne silnika i skrzynia.
Skrzynia 8AT to dość nowy temat ale nie wydaje się by mogła mieć poważniejsze problemy po przebiegu 100k czy 3 latach.
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: adamsky73 »

Patrząc po cenie tego przedłużenia gwarancji, to Toyota chyba ma spore wątpliwości co do trwałości silnika i skrzyni do 500k km :sarcastic:
Z drugiej strony mam wątpliwości czy ktoś, kto w ciągu 5 lat chce zrobić 500k km, wybierze akurat ten wybitnie "ekonomiczny inaczej" model.
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Awatar użytkownika
4lolo4
Lex user
Posty: 56
Rejestracja: 9 kwie 2016, o 17:18
Model Lexusa: IS 200T
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: 4lolo4 »

Jeśli o ekonomię chodzi, to mi się coś zdaje, że wszystkie te nowe "eko" silniki mają podobnie. Dla przykładu moja żona jeździ Mini One 1.2 (102HP, 3 cyl. turbo, automat) i w mieście pali to 9,5l/100... Przed Mini miała Citroena C2 1.6 (109HP, skrzynia zautomatyzowana) i palił 9l/100. Do tego Citroen był cięższy prawie 200kg. Gdzie tu poprawa? Myślę, że to jest powód dla którego np. w rzeczonym Mini po lifcie pojemność silnika wzrosła do 1.5.
Jestem prawie pewien, że z Lexusem jest podobnie - IS250 pewnie pali przy normalnej jeździe z 1-2l mniej. Z kolei jak zasiądzie emerytowany taksówkarz, to różnica będzie 1-2l w drugą stronę.
Ale kto tak jeździ na co dzień? Nie kupuje się auta które ma 245HP i RWD, żeby się wlec prawym pasem.
Ogólnie wielka szkoda, że już prawie nie można kupić nic atmosferycznego.
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

z wczoraj

trasa Rzeszów - radom drogi krajowe - IS200t, tryb eco - predkosci 80-100 - 5,8l/100km

dalej trasa radom - Warszawa S7 - spalanie po trasie wzrosło do 6,4l/100km


jechane było na dwa auta. za lexusem mazda cx-3 2.0 120KM automat naped na przód, spalanie analogicznie: 4,8 oraz 5,5
Wiener
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 28 lis 2015, o 18:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Warszawka
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Wiener »

adamsky73 pisze:Patrząc po cenie tego przedłużenia gwarancji, to Toyota chyba ma spore wątpliwości co do trwałości silnika i skrzyni do 500k km :sarcastic:
Z drugiej strony mam wątpliwości czy ktoś, kto w ciągu 5 lat chce zrobić 500k km, wybierze akurat ten wybitnie "ekonomiczny inaczej" model.
Ale wiesz że to nie gwarancja Lexusa już, a firmy WAGAS... ? 2.0t od Lexusa jest super. Są NXy, które mają po 200 000 nastukane i nic. U mnie też z silnikiem i skrzynią nic się nie dzieje. No i oleju od wymiany do wymiany jest max bez dolewania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości