Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
Awatar użytkownika
Kriss1970
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 4 lut 2016, o 21:29
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Kriss1970 »

Jaki przebieg auta kolego na pewno 5l oleju 0w20 jeśli 30000km 1l plynu hamulcowego wkład filtra oleju filtr powietrza 45000 ja wymieniam sam co 10000, kabinowy po 30000km ja wymieniam sam raz w roku napisz mi meila do siebie to ci wyślę zakres i cennik obsługi okresowej is200t
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pss »

Pisał już ktoś w tym temacie i miałem zapisane w notatkach:
"
olej MILLERS XF LONGLIFE 0w20 180zł
filtr oleju BOSCH F 026 407 098 lub zamiennie MANN HU 7019 Z 20zł
filtr powietrza BOSCH F 026 400 456 - drogi 80zł - jak wymieniasz raz w roku to wystarczy Filtron Ap142/7 za 50
filtr kabiny SCT SAK 139 za 27zł (z węglem aktywnym - sklep czesciarnia na allegro) 
płyn do tylnego mostu MOTUL MOTYLGEAR 75w90 2 litry (tylkio nie brac ze znacznikiem LS w nazwie) - 70zł
płyn hamulcowy bosch DOT4 1 litr za 20zł 
"

Ja ostatnio zrobiłem podobne zakupy i było idealnie ; )
SnakeDoctor
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 26 gru 2016, o 20:06
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: SnakeDoctor »

A ten plyn do tylnego mostu w przegladzie po 3 latach to jest potrzebny skoro byl wymieniany w tym po 2 latach? To samo tyczy sie plynu hamulcowego.
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pss »

Nie mam pod ręką książeczki, więc nie powiem, aczkolwiek to już koniec Lexus IS ;)
https://lexusenthusiast.com/2020/01/08/ ... e-is-sedan
Kolejny Lifting pod koniec roku, a miała być 4 generacja więc za pewne idą na wygaszenie podtrzymując narazie płomyk...

Zostaje więc w ofercie dziadkowóz ES z FWD i marną hybrydą, no i LS, ale tu już nawet fanboye mówią, że w tej cenie to się BMW kupuje, bo po prostu jest lepiej zrobione.

W sumie Lexus to już taka Toyota+, patrząc na nowe wydania UX = CHR, ES = Avalon...
Awatar użytkownika
przemosc
Lex Driver
Posty: 349
Rejestracja: 13 cze 2014, o 01:33
Model Lexusa: IS300/RX300/ES300h
Skąd:: Rzyki
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: przemosc »

Co prawda szkoda IS jeśli podzieli los GSa (chociaż moim zdaniem wątpie, żeby tak się stało) aczkolwiek nie zgodze się co do reszty (a przynajmniej do ES i UX). ES ze swoim 2.5l + h to bardzo fajne auto i mimo, że oczywiście trochę brakuje napędu 450h z GSa, to 4 generacja układu hybrydowego w dużej mierze to rekompensuje. UX - baaardzo mocno odstaje (na +) od CHRa prawie pod każdym względem. Jeśli chodzi o LS - pomimo, że jeździłem to nie mam porównania z BMW, ale auto i tak jest mega - nie szokuje już jak poprzednie generacje, ale myślę że jest godnym odpowiednikiem "niemieckiej trójcy".
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pss »

GS to inna historia, został "zastąpiony", tu po prostu brakuje im pomysłu, a sprzedaż jest mała.
Więc zrobią pewnie lift na tej płycie i niech sobie będzie w ofercie... is-f się tu mocno oddala.
Trzeba być mocnym fanboyem marki by kupić auto z takimi parametrami jak ES za 250k patrząc na konkurencje.
Druga sprawa, że to naprawdę Avalon z zmienionym znaczkiem, więc tak jak pisałem trochę idą w Toyota+.
W czym ten UX tak odstaje od CHR ? to taki podniesiony CT czyli podobnie jak CHR Auris - odpowiedniki.
Jedna płyta, praktycznie te same wymiary... jedynie UX jest trochę mocniejszy, ma inne wykonanie i budę, co odbija się w cenie.

Reasumując Lexus wykańcza nierentowny segment sedanów i leci w suvy...
"Nx killer" jak to piszą na forach robi robotę ;)

LS zostawmy to inny segment, limuzyny 500k pln + rządzą się innymi prawami.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Dawid0ss »

pss pisze:GS to inna historia, został "zastąpiony", tu po prostu brakuje im pomysłu, a sprzedaż jest mała. Trzeba być mocnym fanboyem marki by kupić auto z takimi parametrami jak ES za 250k patrząc na konkurencje.
Reasumując Lexus wykańcza nierentowny segment sedanów i leci w suvy...
Wybacz Man, ale to są deko farmazony. Lexus w ogóle nie skupia się na Europie. Ich rynek to USA i Kanada. Tam biją rekordy sprzedaży. Z tego też powodu nie mają np w ofercie kombi (tam nikt tego nie kupuje).
A ES ? Mamy jakąś konkurencję u Niemiaszków w hybrydzie ?
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pss »

To też target Niemiec, ale nie skupiają się tylko na USA/Chinach.
I mają w europie też coś innego niż Hybrydę...
Aktualnie w salonie jak zapytasz o sedana to mogą Cię albo wysłać do Toyoty po corolle albo opchnąć LS ;)

Tak BMW, Mercedes ma odpowiedniki, a Audi się wycofało z tego co pamiętam ale nie śledzę.
Tu mocno cisną w EV...
doktor4g
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 1 gru 2017, o 22:46
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: lubuskie
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: doktor4g »

US? bagażnik nikczemnie mały, auto typowo na miasto do pokęcenia sie praca dom. Jakikolwiek plan na więcej niz odwiezienie dziecka do szkoły to nie tu :( i w trasie słabo.. niby 170 Km ale brak turbiny mocno doskwiera. Zbiera sie przyzwoicie do 100, dalej tragedia. Es'em nie jeździłem ale słyszałem ze prędkość max (jak w w nowej camry) to 180 co dyskwalifikuje to autko...
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Dawid0ss »

doktor4g pisze:Es'em nie jeździłem ale słyszałem ze prędkość max (jak w w nowej camry) to 180 co dyskwalifikuje to autko...
A gdzie Ty tam u siebie jeździsz więcej niż 180 ? Osobiście nie pamiętam, kiedy ostatnio jechałem szybciej niż 160. Pany, pomyślcie czasami o tym, że w innym autach ludzie może jadą ze swoimi rodzinami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości