Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: ArtIS »

adamsky73 pisze:A kto tu mówi o licznikach tripów? Chodzi o wskazania średniego spalania w komputerze pokładowym
Jam to uczynił. Zwykle wychodziłem z założenia ze jest to jednak jakiś reset nabitych wartości i pomaga.
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: adamsky73 »

Fakt, nie wczytałem się dokładnie ;-)
Na szczęście jest opcja w kompie która się sama resetuje przy każdym tankowaniu i nie trzeba o niczym pamiętać
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Maguro
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 16 mar 2013, o 18:48
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Maguro »

U mnie spalanie nieznacznie spadło teraz średnio pokazuje 11.7 L/100km - 80% miasto reszta obwodnica.
aeiou
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 4 lut 2016, o 00:13
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: aeiou »

Mnie spalanie w tym aucie nie zaskakuje negatywnie. Moze troche te 18 litrów na przełomie zimy i wiosny przy porannych rozruchach. Ewidentnie auto pali wtedy najwiecej. Jak sie dużo jeździ po mieście przy rozgrzanym silniku to spalanie potrafi zejść poniżej 10 litrów. Wszystko zależne od ruchu. Ja nie używam funkcji start stop, więc to tez ma jakieś znaczenie. Znaczenie ma tez to , ze moje miasto ostatnio wygralo plebiscyt na najbardziej zakorkowane. Dzisiaj trasa Lodz - Wrocław - Lodz z prędkością 180km wedle tempomatu spalanie 12,3 Ruch niewielki ale w jedna stronę jazda cały czas w deszczu przy niskiej temp. Mało wyprzedzania i hamowania. Przy prędkościach autostradowych IS pali raptem litr więcej niż moje drugie auto, ktore ma silnik 1.6 i 110 KM. Auto groźnie wyglada w lusterku, więc jest troche tak jak ktoś napisał w innym wątku - wszyscy zjeżdżają z drogi ;)

Poczekam na zmianę opon na letnie i oczekuje , że wtedy spalanie o te pół litra spadnie. Przy temp pow 10 stopni zimówki juz szumią.

PS. Mam juz przejechane 4500km
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Dawid0ss »

aeiou pisze:Auto groźnie wyglada w lusterku, więc jest troche tak jak ktoś napisał w innym wątku - wszyscy zjeżdżają z drogi ;)
No jak jedziesz 180, to się nie dziw, że ludzie uciekają z drogi przed szaleńcem :biggrin2:

Spalanie całkiem spoko. Osobiście po turbo nie oczekiwałbym oszczędności. No może tylko przy bardzo równej jeździe, jak już sam wspomniałeś.

Jaki masz RPM przy tych 180 na szafie ?

Pzdr
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: adamsky73 »

Ale czemu turbo miałoby być oszczędne? Przecież turbina pomaga spalić więcej mieszanki paliwowo-powietrznej w silniku, a nie mniej paliwa. Tak ostatnio jechałem za jakąś astrą z wywalonym z tyłu napisem TURBO i pomyślałem sobie jak nisko upadła motoryzacja. Kiedyś widząc na tylnej masce np. Saaba czy Porsche napis turbo od razu ciekła ślinka z podniecenia. A teraz żal mi gościa że dał sobie wsadzić pod maskę jakieś 1.0, 1.2 czy 1.4. Dziwne czasy...
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
aeiou
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 4 lut 2016, o 00:13
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: aeiou »

Dawid0ss pisze:Jaki masz RPM przy tych 180 na szafie ?

Pzdr
3100 rpm. I to jest piękne. W moim drugim pojeździe mam wtedy 110 km/h na liczniku ;) Przez niskie obroty ma się wrażenie, że auto z taką prędkością jedzie bez większego wysiłku, choć pewnie pod maską jest gorąco. Cały czas się obawiam jednej rzeczy - do tego auta producent zaleca olej 0W20 (w sumie to do większości nowych Toyot jak nie wszystkich), a w moim przekonaniu to jest woda nie nadająca się do jazdy przy dużych obciążeniach cieplnych. W silnikach VQ37 Nissana przez wadę konstrukcyjną miski olejowej i brak odpowiedniej chłodnicy oleju olej grzeje się już przy jeździe autostradowej z prędkością 130 km/h i pomimo pancernej konstrukcji silnika, niektóre nie dożywały 100.000 km przebiegu. Ratunkiem była albo wymiana miski olejowej, albo jazda od początku na olejach znoszących dobrze wysokie temperatury. Silnik 200t ma co prawda chłodnicę oleju, ale powstaje pytanie na ile jest wydajna i ile zniesie.

Szkoda, że w mojej podstawowej wersji nie ma wskaźnika temp. oleju i doładowania jak to w wersji F-Sport.
newadec
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 22 mar 2016, o 21:57
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: newadec »

adamsky73 pisze:Ale czemu turbo miałoby być oszczędne? Przecież turbina pomaga spalić więcej mieszanki paliwowo-powietrznej w silniku, a nie mniej paliwa. Tak ostatnio jechałem za jakąś astrą z wywalonym z tyłu napisem TURBO i pomyślałem sobie jak nisko upadła motoryzacja. Kiedyś widząc na tylnej masce np. Saaba czy Porsche napis turbo od razu ciekła ślinka z podniecenia. A teraz żal mi gościa że dał sobie wsadzić pod maskę jakieś 1.0, 1.2 czy 1.4. Dziwne czasy...
Adamsky z ust mi wyjąłęś te słowa :piwo:
newadec
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 22 mar 2016, o 21:57
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: newadec »

Mam pytanie dla posiadaczy IS 200t. Chcę kupić koła 18 calowe,ale wyczytałem,że F sport są 2 rodzaje ogumienia na przodzie 225/40 i 255/35 na tyle.
Czy felgi te różnią się szerokością i czy ewentualnie na zakupione obręcze o jednakowej szerokości 8 cali mogę założyć gumy 225/40/18 na przód i tył.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Dawid0ss »

newadec pisze:Mam pytanie dla posiadaczy IS 200t
mk1 czy mk3 ? ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości