Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Dawid0ss »

niven pisze:biorąc pod uwagę że BMW 328i przyspiesza do setki z tym silnikiem w 5,8 a tu w 7 sekund to nawet 0,2 uzyskane takim dolotem (o ile są realne) to sporo - i w sumie bez ryzyka dla silnika bo bez ingerencji w ECU - pytanie tylko czy taki przyrost jest realny
Nie będzie żadnej różnicy. Od kiedy to wzrost momentu o 4% ma się przełożyć na spadek 0-100 o taki sam % ?! Ludzie c'mon :-D Nikt tego nie poczuje ani na plecach, ani na stoperze. Za to na portfelu z pewnością ;-)
pss
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pss »

Nie ma co się oszukiwać, po prostu BMW wybrało lepszego dostawce skrzyń niż Toyota...
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

i tak i nie

mój ojciec ma BMW 528i F10 xdrive i odczucia "na plecach" mając ustawioną skrzynię na manualu na powiedzmy 4000 obrotów są dużo mocniejsze niż w lexusie - w pozycji manual o przyspieszeniu już raczej skrzynia nie decyduje

dzięki za rady w każdym razie - odpuszczę sobie ten dolot

rozważałem jeszcze box vtecha który niby daje 8 koni i 60Nm ale chyba ryzyko rozwalenia silnika jest spore
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: carinus »

Tutaj wszystko decyduje,a skrzynia chyba najwięcej.Źle zestopniowana zepsuje przyjemność z jazdy i osiągi.Ważne jest też w jakim zakresie obrotów jest deklarowany przyrost,bo może nawet tam nie będziesz kręcił tego silnika.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Dawid0ss »

carinus pisze:Tutaj wszystko decyduje,a skrzynia chyba najwięcej.Źle zestopniowana zepsuje przyjemność z jazdy i osiągi.Ważne jest też w jakim zakresie obrotów jest deklarowany przyrost,bo może nawet tam nie będziesz kręcił tego silnika.
No ok, ale czy IS200t to naprawdę taka lipa ? Czy może po prostu właściciele za bardzo porównują tabele vs konkurencja ? Z tego co widzę IS200t 60-100 przyśpiesza deko poniżej 4s. Jak na taką moc i wagę auta, to imo całkiem spoko wynik. Pzdr
Awatar użytkownika
4lolo4
Lex user
Posty: 56
Rejestracja: 9 kwie 2016, o 17:18
Model Lexusa: IS 200T
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: 4lolo4 »

Dawid0ss pisze:
carinus pisze:Tutaj wszystko decyduje,a skrzynia chyba najwięcej.Źle zestopniowana zepsuje przyjemność z jazdy i osiągi.Ważne jest też w jakim zakresie obrotów jest deklarowany przyrost,bo może nawet tam nie będziesz kręcił tego silnika.
No ok, ale czy IS200t to naprawdę taka lipa ? Czy może po prostu właściciele za bardzo porównują tabele vs konkurencja ? Z tego co widzę IS200t 60-100 przyśpiesza deko poniżej 4s. Jak na taką moc i wagę auta, to imo całkiem spoko wynik. Pzdr
Nie jest taka znowu lipa, aczkolwiek skrzynię uważam za najsłabszy element układu jezdnego. Poza tym auto jest spoko :)
To, że na 1szym biegu się ociąga chwilę w niczym nie przeszkadza w codziennej jeździe. Tylko w tabelkach porównanie wygląda niekorzystnie dla Lexusa.
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

Przy suchej nawierzchni zrobię porównanie 528xi z is200t.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Miłosz »

Moze zamiast marudzic to byscie dlubneli sterownik silnika oraz skrzyni skoro jest lipa ? Ja co prawda mam juz gruza w porownaniu do Waszych, ale zrobilem auto pod siebie i w porownaniu do serii jest obecnie przepasc.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

Ecu robi się tylko magiciem i tylko virtual read bez możliwości zrobienia backupu softu - łatwo uwalić sterownik. Nie warto aktualnie
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Miłosz »

U mnie poszlo bez problemu magpro na virtualu. Jakies 4 razy byl dlubany sterownik i zyje. Po za tym to juz jak dla mnie w kwestii tunera jak sie podejmuje roboty to jest swiadomy ze moze cos uwalic.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości