Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
ODPOWIEDZ
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

dokładnie - to jest ubezpieczenie - można samemu kupic VIP GWARANT i będzie taniej tylko raczej bez sensu
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: adamsky73 »

Ja rozumiem, że jest to ubezpieczenie. Ale składkę ubezpieczenia wycenia się w oparciu o potencjalne ryzyko, a jeśli jest wysoka, to i ryzyko zdaje się być poważne.
200 000 km to wytrzymywał silnik fiata 125p, więc to żaden wyczyn, ale 500 000 km bez remontu dla doładowanej benzyny, to już chyba tak wesoło nie będzie.
A różnica litra spalania na tym dystansie, to około 25 000 zł więcej wydane na paliwo, więc każdy litr mniej przekłada się na bardzo duże oszczędności przy dużych przebiegach
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Awatar użytkownika
cardiologist
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 9 maja 2017, o 09:21
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: cardiologist »

Rzeczywiście ceny niestety są bardzo wysokie. Mimo wszystko zastanawiam się nad wykupem tej gwarancji. Dziś rano jak odpaliłem samochód to gwizd turbiny było słychać w sąsiednim powiecie:P (nalot 10 000km). Nie mam zaufania do tego silnika. Ktoś tutaj pisał o nalocie 200 000km w NX-e. Info z serwisu w Katowicach jest takie że największy przebieg jaki serwisują w is200t to również 200 000 km - ponoć zero problemów (jeśli im wierzyć). Trzeba też wziąć pod uwagę że jest to gwarancja niepełnowartościowa. Z informacją o kosztach dostałem też warunki ubezpieczenia (OWU). Jeszcze się nie zagłębiałem ale Pan z lexusa od razu zasugerował że nie jest ona tożsama z gwarancją fabryczną.
Co do spalania. Jest relatywnie wysokie ale bez przesady. Właśnie jestem po trasie 200km. Wynik 7,8l (bez kickdown'ów, stałem w korku jakieś pół godzinki przed zwężką). Trasa Kielce-Katowice. Po Katowicach mam spalanie ok. 12l. W cyku mieszanym rzadko przekraczam 10l. Dla mnie jest to w zupełności akceptowalne.

P.S. Jak powiedziałem dilerowi o chęci przedłużenia gwarancji to popukał się w głowę i stwierdził że lepiej pojechać za tą kasę na jakąś egzotyczną wycieczkę:D
Pozdrawiam
Wiener
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 28 lis 2015, o 18:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Warszawka
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Wiener »

adamsky73 pisze:Ja rozumiem, że jest to ubezpieczenie. Ale składkę ubezpieczenia wycenia się w oparciu o potencjalne ryzyko, a jeśli jest wysoka, to i ryzyko zdaje się być poważne.
200 000 km to wytrzymywał silnik fiata 125p, więc to żaden wyczyn, ale 500 000 km bez remontu dla doładowanej benzyny, to już chyba tak wesoło nie będzie.
A różnica litra spalania na tym dystansie, to około 25 000 zł więcej wydane na paliwo, więc każdy litr mniej przekłada się na bardzo duże oszczędności przy dużych przebiegach
No to chyba jednak nie Lexus nie wierzy w niezawodność, a WAGAS stosuje stawkę zależną od wartości pojazdu, nie? Bo chyba nie wmówisz nam, że Lexus dzieli się informacjami tego typu z podrzędną firmą obsługującą kraje Europy wschodniej...
200 000km bez awarii wytrzymywał silnik fiata 125p, niezłe. Daj więcej, ale nie za dużo, żeby nas żebra od śmiechu nie rozbolały. :lol:
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: adamsky73 »

Wiener pisze:No to chyba jednak nie Lexus nie wierzy w niezawodność, a WAGAS stosuje stawkę zależną od wartości pojazdu, nie? Bo chyba nie wmówisz nam, że Lexus dzieli się informacjami tego typu z podrzędną firmą obsługującą kraje Europy wschodniej...
Nie, Lexus dzieli się ceną części potrzebnych do remontu silnika czy też skrzyni. Z Tobą też się podzieli jak zapytasz w serwisie, nie musisz być nawet podrzędną firmą, bo cenniki części nie są największą tajemnicą firmy :biggrin2:
Wiener pisze:200 000km bez awarii wytrzymywał silnik fiata 125p, niezłe. Daj więcej, ale nie za dużo, żeby nas żebra od śmiechu nie rozbolały. :lol:
A miałeś jakiś egzemplarz od nowości czy tak suszysz zęby słuchając legend podwórkowych? Jak chcesz się pośmiać to powiem że kolega miał takie przebiegi maluchem i jeszcze ludzie z pocałowaniem ręki kupowali i jeździli dalej.
Dla współczesnych silników wielu marek i 100 000 km potrafił być wyzwaniem, nie wyłączając z tych wpadek również silników Toyoty z ostatnich 10-15 lat. Ale spoko, Twój się nie zepsuje, trzymam kciuki :doh:
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

Silnik w bmw zajechałem od nowości w 65kkm. Był na gwarancji ale naprawili. Diesle. Poszły wtryski turbo pompa wysokiego cisnienia
dev
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 29 gru 2017, o 18:16
Model Lexusa: IS300h
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: dev »

Cześć,

Zacząłem rozglądać się za nowym samochodem. Moją uwagę przykuł IS200T w wersji ELEGANCE + pakiet Sense. Patrząc na wyprzedaż rocznika 2017 cena wydaje się być atrakcyjna 140k. Myślicie, że cena jest warta tego samochodu? Czy jednak poszukać czegoś używanego i tańszego? Na przykład ten https://uzywane.lexus-polska.pl/oferta/lexus-is/1717 ? Przy okazji czy oferty z tej strony są godne zaufania? Czy jest to samo co jakieś otomoto/olx? Jak wygląda awaryjność tego modelu? Jak przejrzałem kilka postów w tym temacie to głównie klocki hamulcowe czy coś oprócz tego?

Zapomniałem dodać najważniejsze przeznaczenie samochodu to samochód rodzinny, czyli dzieciak(i) z tyłu + miejsce w bagażniku.
Awatar użytkownika
LukaszGen
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 30 sty 2017, o 16:00
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: LukaszGen »

dev pisze:Cześć,

Zacząłem rozglądać się za nowym samochodem. Moją uwagę przykuł IS200T w wersji ELEGANCE + pakiet Sense. Patrząc na wyprzedaż rocznika 2017 cena wydaje się być atrakcyjna 140k. Myślicie, że cena jest warta tego samochodu? Czy jednak poszukać czegoś używanego i tańszego? Na przykład ten https://uzywane.lexus-polska.pl/oferta/lexus-is/1717 ? Przy okazji czy oferty z tej strony są godne zaufania? Czy jest to samo co jakieś otomoto/olx? Jak wygląda awaryjność tego modelu? Jak przejrzałem kilka postów w tym temacie to głównie klocki hamulcowe czy coś oprócz tego?

Zapomniałem dodać najważniejsze przeznaczenie samochodu to samochód rodzinny, czyli dzieciak(i) z tyłu + miejsce w bagażniku.

Cześć,

Jestem użytkownikiem IS`a 200T już 13 miesięcy (ok. 24 tys km.) i uważam, że absolutnie nie jest to auto rodzinne.
Ja traktuję ten samochód jako 2+2, czyli 85% czasu jeżdżę sam, ok. 13% z pasażerem, a 2% jadą w aucie 3-4 osoby.
Uważam, że do wyjazdów w 4 osoby jest za mały, chyba że są to wypady jednodniowe i jakoś można się przemęczyć.
Wnętrze jest dość małe, w 2 osoby jest ok, ale jeśli dochodzą 2 osoby z tyłu to raczej podróż nie należy do komfortowych.
Jest to oczywiście moja subiektywna opinia, ponieważ do wyjazdów w większym gronie jestem przyzwyczajony do suv-ów typu Mercedes ML, Jeep Grand Cherokee.
Np. narty w IS`ie w 4 osoby są dla mnie abstrakcją.
Bagażnik jak na tę klasę jest nawet pojemny i wystarczający, ale też uważam, że wystarczający na dłuższy wyjazd dla 2 osób.

Cena jest ok, ale myślę że możesz jeszcze ich podusić (zależy gdzie kupujesz - jak coś to priv).
Z używek w tej cenie zobacz może Lexusa GS`a. Gabarytowo bardziej odpowiedni do Twoich potrzeb.
Co do strony, jest to strona Lexusa i są tam auta skupowane od klientów, przeważnie sprawdzone i sprzedawane przez salon.

Awaryjność modelu to tak jak piszesz głównie klocki (u mnie akurat dzisiaj wymiana po 1000 km na gwarancji, ponieważ było za dużo metalu).
Awatar użytkownika
delll
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 26 lip 2017, o 11:33
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: 3miasto
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: delll »

Zgadzam się z moim przedmówcą. IS-a autem rodzinnym bym nie nazwał. Oczywiście w samochodzie zmieszczą się cztery dorosłe osoby (o pięciu można zapomnieć), ale podróżowanie nim w dalszą trasę do najprzyjemniejszych nie należy. Wcześniej miałem audi A4 i tam miejsca było zdecydowanie więcej.
Najlepiej pojedź do Lexusa i poproś żeby udostępnili Ci wersję demo na jeden wieczór i sam się przekonasz ;)
Awatar użytkownika
cardiologist
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 9 maja 2017, o 09:21
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: cardiologist »

Za 140 000 można mieć auto rodzinne ale nie jest nim lexus is200t ale o tym już koledzy pisali powyżej. Ja odniosę się do linku który podałeś. Cóż, sam powinieneś odpowiedzieć sobie na pytanie czy wolisz zaoszczędzić 30 000 i wyjechać autem używanym przedliftowym czy jednak zdecydować się na auto fabrycznie nowe. Moja przygoda z programem lexus używane zaczęła się i skończyła na warszawskiej Woli. Po przyjeździe do stolicy okazało się że auto którym byłem zainteresowany (przedlift, przebieg niewiele ponad 9000km) miało już wymieniany amortyzator (jeden!!!). Ok, rozumiem że można wpaść w dziurę, nie jestem też zwolennikiem spiskowej teorii dziejów ale na tamtą chwilę bardziej prawdopodobne wydawało mi się że było jak w tym dowcipie na temat aut służbowych (które auto wjedzie na każdy krawężnik?:P). Zresztą większość samochodów z tego programu to auta służbowe którymi tłuką się pracownicy salonu albo auta poleasingowe tudzież demonstracyjne ale te zazwyczaj są inaczej wyposażone, inna jest też ich cena. Dodatkowo auto miało porysowany selektor trybu jazdy i zdarte koło kierownicy w jej dolnej części - diler deklarował ponowne obszycie skórą, niemniej do dziś zastanawiam się jakim cudem ktoś uszkodził kierownicę w takim miejscu. Według Pana który zajmował się sprzedażą tych aut poprzedni właściciel uszkodził kierownicę zahaczając ją zegarkiem. Ok, niech i tak będzie. Reasumując. Przy różnicy cenowej na poziomie 30 000zł (przy porównywalnym wyposażeniu), według mnie nie warto nawet zaglądać na tę stronę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości