Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
SnakeDoctor
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 26 gru 2016, o 20:06
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: SnakeDoctor »

niven pisze: uczciwie mówiąc jadąc do 100/h pali koło 8. jadąc 120-130 to już dobre 10. 150 na tempomacie to 11,5-12 a nie 10
11,5 to mialem jadac z Warszawy do Wrocławia i dojeżdzając do rogatek miałem średnią(!) 150. Najniżej na trasie 6.5 ;)
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

pss pisze:
niven pisze:wrzuciłem :D czekam na kupca :)
z ciekawości co kupiłeś/kupujesz ? :)
Mercedesa C400 4Matic lub Volvo v60

natomiast najpierw chce sprzedać lexusa co w mojej ocenie łatwe nie będzie
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

Dzisiejszy pacjent IS 200T

http://i67.tinypic.com/28w1cg1.jpg
pss
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pss »

Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: ArtIS »

Nie sposób się nie zgodzić. Ja mam mk2 i prócz spalania to nie mam żadnych uwag. Fakt dzieci nie mam ale dzięki temu mam wymówkę aby jeszcze zaczekać :D
Awatar użytkownika
M_WOLF
Lex user
Posty: 37
Rejestracja: 15 cze 2018, o 17:27
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: M_WOLF »

a propos malkontentów
ja uważam, że akurat serwis Lexusa jest na najwyższym poziomie i tu (KRK) jest ABSOLUTNIE perfekcyjna obsługa!
to, że płacę od 2 lat po 500zł za przechowanie opon to mój wybór ale uważam to za przesadę
sezonowałem w innym ASO koła 20" z mega szerokimi oponami ale tam nawet 300 zł za to nie brali
jeszcze w innym 19" za 120 zł
ceny są różne

Ten Lexus jest moim trzecim więc nie sama marka czy model mnie denerwują a ten konkretny egzemplarz
wnerwia mnie strasznie jak płaci się za coś i w zamian nie dostaje się odpowiedniego produktu

Ja swojego zamówiłem jak jeszcze nie było testówek z tym silnikiem.
Miało być super-hiper z tą skrzynią i silnikiem a jest ot tak sobie.

IS dobrze się prowadzi, dość pewnie - ale pod warunkiem, że nie ma śniegu :)
Trakcja na śniegu działa słabo lub wręcz wcale.
ESP na śniegu działa dobrze - szybko koryguje tor jazdy ale jest to bardzo często
Fotele F-Sport są fajnie dopadowane, ciasne (w dobrym znaczeniu), sportowe ale na dłuższym dystansie (>400km) nie wygodne
Osiągi auta nie odpowiadają specyfikacji
Spalanie nie odpowiada specyfikacji

Czy był on wart 216k PLN? Moim zdaniem nie
Teraz nowy w tej specyfikacj to już prawie 250k PLN więc tym bardziej

I
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

PROMOCJA

Ogarnalem Wam promocje. Do końca lipca wszystkie IS 200T za 1200zł

Haslo do uzyskania promocji: TOMEK MI KAZAŁ

tel. 602 404 770 UNITRONIC
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Dawid0ss »

niven pisze:PROMOCJA

Ogarnalem Wam promocje. Do końca lipca wszystkie IS 200T za 1200zł

Haslo do uzyskania promocji: TOMEK MI KAZAŁ

tel. 602 404 770 UNITRONIC
:ok:
Jaca68
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 30 maja 2018, o 11:07
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Elbląg
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Jaca68 »

niven pisze:Dzisiejszy pacjent IS 200T

http://i67.tinypic.com/28w1cg1.jpg
Czegoś nie kumam, chcesz sprzedać ale zawirusowałeś?
I jak wrażenia przyspieszeń/spalania?
Jaca68
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 30 maja 2018, o 11:07
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Elbląg
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Jaca68 »

mug pisze:
aeiou pisze:Witam,
Skrzynia w trybie auto działa specyficzne, nie znam dokładnie jej konstrukcji i nie mam większego doświadczenia z automatami , ale wrażenie jest takie, że auto często jeździ na pół-sprzęgle, prędkość auta dogania obroty i w ogóle wrażenie jest czasami takie jak w skrzyni CVT. W zasadzie w taki dziwny sposób działają trzy pierwsze biegi - nawet w trybie manualnym. Np odpuszczenie gazu na 3 biegu przy mniejszych prędkościach powoduje spadek obrotów o powiedzmy 1000 rpm bez przełożenia na prędkość auta, a następnie próba przyspieszenia skutkuje skokiem obrotów i wyrównaniem ich do prędkości pojazdu.
Ja jeżdżę IS200t od 3 mieś i właśnie skrzynia najbardziej mnie zadziwia. To co opisał kolega powyżej potwierdzam i zastanawiam się jak to jest możliwe, tzn. przyspieszanie bez wzrostu obrotów silnika. Odpuszczenie jazu i ponowne dodanie jestem w stanie sobie wyobrazić ale wzrost prędkości samochodu bez wzrostu obr silnika jest dla mnie dość dziwne (jeśli skrzynia nie jest skrzynią CVT). W przeciwieństwie do kolegi jeździłem już sporą liczbą aut z automatem i ten jest najdziwiniejszy. Zachowuje się jakby był połączeniem CVT i tradycyjnej skrzyni automatycznej. Osobiście bardziej w użytkowaniu pasują mi skrzynie dwusprzęgłowe z VAG'a albo normalny zwykły automat hydrauliczny. Wg. mnie to skrzynia najbardziej psuje efekt silnika. Nie jest ani tak płynna jak CVT, ani tak szybka jak skrzynie dwusprzęgłowe ogólnie przeciętna.
Silnik uznaję za dobry. Nie czepiałbym się turbodziury bo wg. mnie jest bardzo niewielka a właśnie skrzynia przez swoje działanie daje takie wrażenie. Silnik rozwija moc w miarę płynnie (jak na turbo). Nisko przypadający wysoki moment obrotowy sprawia, że nie trzeba kręcić nie wiadomo jak wysoko. Jeśli chodzi o spalanie to u mnie mieści się w przedziale 9-12 i nie uznaję go za specjalnie wysokie. Raczej mieści się w średniej dla doładowanych silników benzynowych, w których wartości spalania bardzo mocno zależą od stylu jazdy kierowcy.
Zawieszenie za to jest bardzo dobre. W aucie czuje się znacznie lepiej i pewniej niż w tych, którymi zdarzało mi się jeździć wcześniej.
Wg. mnie auto jest warte swojej ceny w szczególności w niższych wersjach wyposażeniowych. Przy droższych wariantach byłbym skłonny myśleć o konkurencji z innymi znaczkami na masce.
Co do Mazdy 6 2.5, którą też trochę jeździłem to nie jest to konkurencja jeśli chodzi o silnik. W mazdzie niedoładowany silnik (od chyba 12 lat jeżdżę turbo benzynami) daje pewien niedosyt. Nie twierdzę, że jest za słaby ale jak to w wolnossącej jednostce trzeba go kręcić wysoko, żeby efekt był zadowalający i wtedy robi się głośniej. Za to prawdopodobnie silnik w Mazdzie posłuży dłużej ale to parametr, który można rozważać jak zdefiniujemy jak długo chcemy kupionym samochodem jeździć.
Pozdr...
Dzwoniłem do serwisu w Warszawie, zapytałem przy okazji o skrzynie biegów, bo jej praca nie wygląda według mnie na klasyczny automat. Pan powiedział, że tam siedzi CVT.
I to wiele tłumaczy, skrzynia tylko udaje 8 biegów, żeby kierownika oszukać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości