Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
ODPOWIEDZ
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

Miałem ZF w bmw i jak dla mnie to jest majstersztyk. To co jest w lexie to nieporozumienie ale ok nie po to się człowiek rozstaje z bmw żeby jezdzic jak kierowca bmw. Co do ZF to jak dla mnie jest ona nawet lepsza niż dsg ale to już moja opinja
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pss »

@cardiologist: ta Alfa ma skrzynie ZF :)

No ale to już faktycznie offtop, spieprzyli i tyle.
NaIS
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 18 lip 2016, o 01:59
Model Lexusa: IS F
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: NaIS »

Odnoszę wrażenie, że niektórzy z tu udzielających się pomylili marki. Przecież Lexus to zawsze była marka z dupowozami. Dopiero modele ze znaczkiem "F" zmieniły trochę postrzeganie marki, ale w ogromnej większości to są auta, które przewiozą człowieka z punktu A do punktu B w ciszy, w komforcie, bez większych emocji, bez stresu, że nagle coś się wysypie i auto zatrzyma się na poboczu. To nie są auta to bicia rekordów na prostej, to urywania dziesiątych na torze, czy do cięcia zakrętów. To nie ten "target" klienta.
Nawet LFA jeśli idzie o osiągi "tyłka nie urywa".
Jeśli komuś podoba się Alfa, to niech sprzeda Lexa i kupi sobie Alfę lub inne auto, które zapewni mu to, czego potrzebuje. Wybór jest ogromny na rynku.
A skrzynie ZF też nie są idealne. W ośmiobiegowych pada mechatronika i dziś każdy szuka BMW z ZFem sześciobiegowym, a Audi w modelach z mocnym silnikiem, dalej używa Tiptroników, bo te "łykają" niuty, a S-Troniki już niestety nie.
Peace :wink:
Awatar użytkownika
4lolo4
Lex user
Posty: 56
Rejestracja: 9 kwie 2016, o 17:18
Model Lexusa: IS 200T
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: 4lolo4 »

pss pisze:Nie toyoty, to aisin AA81E ;)
Gdzieś kiedyś w recenzji przeczytałem/usłyszałem, że to konstrukcja Toyoty. W sumie nigdy nie sprawdziłem, że tak nie jest. Szkoda trochę :) Jeżeli ta 10 biegowa jest tego samego producenta, to pewnie będzie tak samo przeciętna jak poprzednik.
adamsky73 pisze:Normalnie wymagacie od zwykłego wozidła skrzyni o prędkości zmiany biegów jak z Ferrari. Przecież Toyocie muszą się zgadzać przede wszystkim słupki dotyczące emisji CO2, więc skrzynia ma być oprogramowana na ekologię a nie osiągi. I stąd te 10 biegów w nowych autach, żeby zmniejszyć emisję, a nie poprawić osiągi. Rozumiałbym czepianie się, gdyby skrzynia w GS-F-ie zamulała, ale od IS-a po downsizingu nikt chyba nie oczekuje sportowego zachowania.
Samo tempo zmiany biegów nie jest problemem. Moim zdaniem do góry idzie bez problemu. Największym problemem jest kickdown i jego bezwładność. Często też redukcja następuje 2 stopniowo i czekasz 2 razy na bieg. Da się z tym żyć, wiadomo, ale automaty innych marek (np. wspomniany ZF) działają zdecydowanie lepiej.
Sam w domu mam Mini z 6 biegowym automatem (notabene też Aisin) który pracuje moim zdaniem lepiej niż ten w Lexusie. Co gorsza, po lifcie nic z tym nie zrobili (miejmy nadzieje, że powodem jest rychłe wycofanie z produkcji).
Awatar użytkownika
4lolo4
Lex user
Posty: 56
Rejestracja: 9 kwie 2016, o 17:18
Model Lexusa: IS 200T
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: 4lolo4 »

NaIS pisze:Odnoszę wrażenie, że niektórzy z tu udzielających się pomylili marki. Przecież Lexus to zawsze była marka z dupowozami. Dopiero modele ze znaczkiem "F" zmieniły trochę postrzeganie marki, ale w ogromnej większości to są auta, które przewiozą człowieka z punktu A do punktu B w ciszy, w komforcie, bez większych emocji, bez stresu, że nagle coś się wysypie i auto zatrzyma się na poboczu. To nie są auta to bicia rekordów na prostej, to urywania dziesiątych na torze, czy do cięcia zakrętów. To nie ten "target" klienta.
Nawet LFA jeśli idzie o osiągi "tyłka nie urywa".
Jeśli komuś podoba się Alfa, to niech sprzeda Lexa i kupi sobie Alfę lub inne auto, które zapewni mu to, czego potrzebuje. Wybór jest ogromny na rynku.
A skrzynie ZF też nie są idealne. W ośmiobiegowych pada mechatronika i dziś każdy szuka BMW z ZFem sześciobiegowym, a Audi w modelach z mocnym silnikiem, dalej używa Tiptroników, bo te "łykają" niuty, a S-Troniki już niestety nie.
Peace :wink:
Ja nie rozumiem tylko dlaczego wygodny samochód ma być ślamazarny. Wolny automat 10 lat temu był być może czymś do zaakceptowania, ale teraz już nie jest. Na jeździe testowej tego nie wyłapałem, bo to mój pierwszy automat. Muszę z tym żyć jeszcze jakiś czas i w miarę się przyzwyczaiłem. Nie zmienia to jednak faktu, że moim zdaniem jest to problem i to najbardziej dokuczający mi w tym samochodzie. I paradoksalnie jak się chce pojeździć ambitniej, to problem jest mniej zauważalny, bo wtedy używa się trybu manualnego, który działa OK. Największy problem jest w mieście, bo ciężko sobie szybko przeskoczyć jak się trafi ślamazara i w trasie. Niby 245km, ale czasem przegapi się okazję do wyprzedzenia, bo skrzynia się zamuli. Takie coś wcale nie jest relaksujące. Wleczenie się za tirem też nie.
Awatar użytkownika
cardiologist
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 9 maja 2017, o 09:21
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: cardiologist »

Ja z kolei odnoszę wrażenie że "niektórzy z tu udzielających się" nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Za to nadinterpretacja przychodzi im wyjątkowo łatwo.
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: adamsky73 »

Lexus to Toyota, czyli dupowóz dla dziadka w kapeluszu. Porównywanie tego z Alfą która może czerpać garściam z magazynów Ferrari, czy z BMW które z założenia musi mieć pazur żeby było czym wpadać na drzewa, to jakieś nieporozumienie.

Nie wątpię że Wy, będąc szefem jednej z największych firm motoryzacyjnych świata, zamawialibyście do aut produkowanych w Japonii skrzynie u Niemców (pewnie żeby sobie ułatwić logistykę), zamiast zlecić produkcję japońskiej firmie która mieści się na tej samej wyspie i której jesteście właścicielem, więc macie towar po kosztach. No bądźcie poważni :sarcastic:

Toyota wydaje taką kasę na reklamy i PR-ową promocję Lexusa, że jakiego by g... nie produkowali, to i tak się sprzeda i pewnie na dodatek ze znacznie większym zyskiem dla producenta niż BMW czy Audi. A takim ostatnim g... nie jest, na dodatek tańszym od niemieckiej konkurencji mimo ceł i dalekiego transportu. Ale Polacy już tak mają że oczekują cudów w cenie z Biedronki :blush:
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
NaIS
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 18 lip 2016, o 01:59
Model Lexusa: IS F
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: NaIS »

4lolo4 pisze: Ja nie rozumiem tylko dlaczego wygodny samochód ma być ślamazarny. Wolny automat 10 lat temu był być może czymś do zaakceptowania, ale teraz już nie jest. Na jeździe testowej tego nie wyłapałem, bo to mój pierwszy automat. Muszę z tym żyć jeszcze jakiś czas i w miarę się przyzwyczaiłem. Nie zmienia to jednak faktu, że moim zdaniem jest to problem i to najbardziej dokuczający mi w tym samochodzie. I paradoksalnie jak się chce pojeździć ambitniej, to problem jest mniej zauważalny, bo wtedy używa się trybu manualnego, który działa OK. Największy problem jest w mieście, bo ciężko sobie szybko przeskoczyć jak się trafi ślamazara i w trasie. Niby 245km, ale czasem przegapi się okazję do wyprzedzenia, bo skrzynia się zamuli. Takie coś wcale nie jest relaksujące. Wleczenie się za tirem też nie.
Kilka lat jeździłem A6 z pięciobiegowym Tiptronikiem, który katalogowo przerzucał bieg w 0,6 s. Był to mój pierwszy automat. Zaakceptowałem fakt, że trwało to "aż tyle" i wyprzedzając przewidywałem, że muszę zrobić ten kick-down sekundę wcześniej, aby automat mi zredukował z 5 na 3. Z drugiej strony, trzeba być bardzo sprawnym kierowcą, aby w czasie 0,6 s zmienić bieg.
Dziś taki czas to dla wielu porażka.
A problem o którym wspominasz ... odnoszę wrażenie, że to nie problem wolnej skrzyni, tylko ilości dróg ekspresowych i autostrad w Polsce. Bo Lexus ma się toczyć i o ile na drogach szybkiego ruchu dwujezdniowych taka skrzynia nie przeszkadza, to już wlec się na jakieś krajowej 90 km/h za "zawalidrogą" jest już trudno. Chcesz wyprzedzić, a skrzynia "zamula". A Ameryka ma szerokie drogi, w zachodniej Europie raczej przestrzega się przepisów, a tylko u nas 90 km/h to mało (święty sam nie jestem). A Lexus produkuje auta na cały świat i w nosie ma ilość szybkich dróg w polsce. Stąd taka a nie inna skrzynia. Ma być trwała, a nie szybka.
Dziś firmy prześcigają się z dziesiątymi sekundy na papierze, bo to ładnie wygląda marketingowo, a mimo to pojawiają się ciągle auta sportowe, gdzie ręcznie przerzuca się biegi i pomimo, że auto ma grubo powyżej 500 KM, to do setki przyśpiesza w ok. 5 sekund i to ze sprawnym kierującym. Jak myślicie, dlaczego? Przecież mogli dać dwusprzęgłowy automat i by lekko miało poniżej tych 4 sekund :wink:
cardiologist pisze:Ja z kolei odnoszę wrażenie że "niektórzy z tu udzielających się" nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Za to nadinterpretacja przychodzi im wyjątkowo łatwo.
Pisałem ogólnie. Nie robiłem wycieczek osobistych :wink:
qwertyyu
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 16 maja 2017, o 20:17
Model Lexusa: NX 200t
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: qwertyyu »

Jezdze nx-em z tym silnikiem, wiem ze skrzynia jest u mnie 6 biegowa a w IS 8 biegowa, ale spodziewalbym sie ze w zwiazku z tym tam bedzie tylko lepiej.. Nx jadac 90 km i wciskajac but w podloge na ekspresowce nie ma najmniejszego problemu z wyprzedzaniem, auto wyrywa az milo.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Miłosz »

Znowu marudzicie zamiast spróbować naprawić to co zepsuli lub nie umieli zrobić ;) Moze i wyrywa ale dopiero po 2s od wcisniecia gazu w podłogę.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 9 gości