Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

no słuchaj wczoraj 2017 seryjny is200t na racelogicu wykrecil 6,9 - ale nie wiem czy z górki miał lekko czy na równej bo to na s79 wiec może być i tak i tak. wiem że jak się spotkaliśmy to wlasciciel mówił że kilka razy probowal i miał wyniki 7,2-7,6. później dopiero po paru probach jakos uzyskal 6,9

mój wykręcił po chipie 6,7 ALE ja podjąłem tylko dwie próby bo nie miałem czasu na więcej zabawy - mysle ze 6,5 jest realne. zobaczymy co będzie na seryjnym dolocie
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Dawid0ss »

niven pisze:no słuchaj wczoraj 2017 seryjny is200t na racelogicu wykrecil 6,9 - ale nie wiem czy z górki miał lekko czy na równej bo to na s79 wiec może być i tak i tak. wiem że jak się spotkaliśmy to wlasciciel mówił że kilka razy probowal i miał wyniki 7,2-7,6. później dopiero po paru probach jakos uzyskal 6,9

mój wykręcił po chipie 6,7 ALE ja podjąłem tylko dwie próby bo nie miałem czasu na więcej zabawy - mysle ze 6,5 jest realne. zobaczymy co będzie na seryjnym dolocie
6,7 vs 6,5 vs 7 to żadne różnice. Imo kompletnie nie warto się o to szarpać. Za to 6,5 vs 8, które w rzeczywistości to auto ma, różnica już jest. Uważam, że x<6,5 dopiero zaczynają się jakieś odczucia na plecach ;-)
Zresztą w ostatecznych rozrachunku i tak naprawdę znaczenie ma wyłącznie to, czy autem z 4 osobami na pokładzie + bagaż, da się normalnie wyprzedzać itp, czy robi się już z tego po prostu muł, którym lepiej toczyć się w kolumnie aut :zryw:
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

nie ma zadnych oczuc na plecach :D

miałem kiedyś bmw F20 120d zchipowane na okolice 218koni i 445Nm to tam odczucia były skrajnie odmiennie niż w lexusie- pomijam że auto tańczyło tyłem kiedy tylko człowiek chciał - tutaj natomiast trzeba się o to postarać
Awatar użytkownika
M_WOLF
Lex user
Posty: 37
Rejestracja: 15 cze 2018, o 17:27
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: M_WOLF »

a to ile razy trzeba próbować, żeby uzyskać dobry czas?
ja próbuję min raz na tydzień i co raz to inaczej. A jeśli producent napisał że 0-100 7,0 sek to powinna nawet małpa wsiąść do auta i za każdym razem mieć 7,0 - takie moje zdanie
IS ma kaprysy - raz szybciej, raz wolniej, w dni parzyste jeszcze inaczej niż w nieparzyste :crazy:
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

still pokaż wykres z tego boxa - czy to VTECH?
Awatar użytkownika
M_WOLF
Lex user
Posty: 37
Rejestracja: 15 cze 2018, o 17:27
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: M_WOLF »

DawidOss ma rację do współczynnika masy/mocy

ale chodzi też o subiektywne odczucia na plecach - tutaj ich brak
jechałem kiedyś ze znajomym w niedaleką trasę i przy jednym wyprzedzaniu się pytam: jak odczuwałeś to wyprzedzanie?
no spokojne
a ja mu odpowiadam, cały proces wyprzedzania był z gazem w podłodze :sarcastic:
a nie jeździł on na co dzień szybkim autem

nie wiem czy to celowy zabieg Lexusa czy nieumiejętność ale tak już jest w tym aucie i nigdy nie będzie to demon szos
mnie zupełnie to nie odpowiada - takie zachowanie powinno być w trybie ECO. Po przełączeniu w normal a o sport to już nie wspomnę - wszystkie siły na pokład - co jest możliwe z takiego silnika patrząc na innych producentów
Rock'N'Rolla
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 5 sie 2016, o 10:20
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Rock'N'Rolla »

niven pisze:no słuchaj wczoraj 2017 seryjny is200t na racelogicu wykrecil 6,9 - ale nie wiem czy z górki miał lekko czy na równej bo to na s79 wiec może być i tak i tak. wiem że jak się spotkaliśmy to wlasciciel mówił że kilka razy probowal i miał wyniki 7,2-7,6. później dopiero po paru probach jakos uzyskal 6,9

mój wykręcił po chipie 6,7 ALE ja podjąłem tylko dwie próby bo nie miałem czasu na więcej zabawy - mysle ze 6,5 jest realne. zobaczymy co będzie na seryjnym dolocie
Uzyskałem taki czas bo wyłączyłem esp..
6,9 / 7,0 powtarzalneObrazekObrazekObrazekObrazek
Jaca68
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 30 maja 2018, o 11:07
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Elbląg
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Jaca68 »

Dawid0ss pisze: IS200t seria 1690/245=6,89 i jeszcze mówicie, że nie trzyma specyfikacji
Pzdr
Skąd masz tą masę? Mój ma w dowodzie 1630 kg
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Dawid0ss »

Jaca68 pisze:
Dawid0ss pisze: IS200t seria 1690/245=6,89 i jeszcze mówicie, że nie trzyma specyfikacji
Pzdr
Skąd masz tą masę? Mój ma w dowodzie 1630 kg
A wziąłem z autocentrum. To przelicz na 1630. Nie wiele to zmienia. Pzdr
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: ledziu »

M_WOLF pisze:a to ile razy trzeba próbować, żeby uzyskać dobry czas?
ja próbuję min raz na tydzień i co raz to inaczej. A jeśli producent napisał że 0-100 7,0 sek to powinna nawet małpa wsiąść do auta i za każdym razem mieć 7,0 - takie moje zdanie
IS ma kaprysy - raz szybciej, raz wolniej, w dni parzyste jeszcze inaczej niż w nieparzyste :crazy:
A co to znaczy dobry czas??? Tak za bardzo nie kumam ... czyli w klocu 1600kg przy 2,0 silniku i RWD powtarzalne 7s to zły czas???
Jezeli producent napisał ze ma być 7sec to ma być tylko producent nie może przewidzieć tego czy ważysz 80kg czy może 130kg, producent nie może przewidzieć rodzaju asfaltu... do tego masz jeszcze prawa fizyki czyli jest ciepło jest wolniejsza jazda, a co ze zużyciem opon też ma producent przewidzieć...
niven pisze: miałem kiedyś bmw F20 120d zchipowane na okolice 218koni i 445Nm to tam odczucia były skrajnie odmiennie niż w lexusie- pomijam że auto tańczyło tyłem kiedy tylko człowiek chciał - tutaj natomiast trzeba się o to postarać
No tak tylko pewnie te 445nm przy 2k rpm już hulało a w 2,0t pb dopiero się budzi ...

No i jak z tym dolotem?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości