Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
ODPOWIEDZ
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

adamsky73 pisze:Totalna bzdura.
Od bodajże 2010 roku możesz serwisować auto poza ASO bez utraty gwarancji, pod warunkiem że warsztat zachowuje procedury przewidziane przez producenta auta i używa odpowiednich części.
Nie rozpowszechniajmy mitów które są na rękę ASO

w teorii możesz

w praktyce stracisz gwarancje, gwarant powie że auto nie było odpowiednio serwisowane - Ty się zaczniesz pienić ale zostanie Ci tylko ew. pozew sądowy
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: adamsky73 »

Jeśli to będzie u Zenka w stodole to pewnie że tak.
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

nawet jeśli to będzie w norauto, feuvert czy motoricus, profiauto gwarancja przepadnie i będzie trzeba się dość mocno starać aby uznano roszczenia
Awatar użytkownika
delll
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 26 lip 2017, o 11:33
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: 3miasto
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: delll »

Z tego co czytałem ( link poniżej) to ASO musi udowodnić, że serwisowanie było niezgodne z zaleceniami.

Rozumiem, że jak serwisujemy w TOYOCIE, to LEXUS problemów nie robi? Ktoś z Was robi przeglądy W Toyocie ? Jeżeli tak, to jak to wygląda kosztowo

http://www.motofakty.pl/artykul/serwiso ... ancji.html
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

delll pisze:Z tego co czytałem ( link poniżej) to ASO musi udowodnić, że serwisowanie było niezgodne z zaleceniami.

Rozumiem, że jak serwisujemy w TOYOCIE, to LEXUS problemów nie robi? Ktoś z Was robi przeglądy W Toyocie ? Jeżeli tak, to jak to wygląda kosztowo

http://www.motofakty.pl/artykul/serwiso ... ancji.html
pierwszy przegląd po 4000km robiłem w toyocie (tzn wymiana oleju) - koszt to 60zł (filtr mój MANN, olej mój MILLERS CFS NT+ 0w20)

jaki będzie koszt przeglądu dowiem się - ale z góry mówię że to kwestia miasta w którym robisz - jak kiedyś miałem aurisa z 8 lat temu to koszt przeglądu w ASO w Rzeszowie był dwukrotnie tanszy niż w CHodzen na czerniakowskiej w stolicy
Awatar użytkownika
delll
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 26 lip 2017, o 11:33
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: 3miasto
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: delll »

To spora różnica. Moim zdaniem 1500 za przegląd gdzie wymieniają filtry i olej to lekkie przegięcie. Koszt oleju z filtrami to pewnie 300 zł.
No chyba że na przeglądach robią coś jeszcze
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

delll pisze:To spora różnica. Moim zdaniem 1500 za przegląd gdzie wymieniają filtry i olej to lekkie przegięcie. Koszt oleju z filtrami to pewnie 300 zł.
No chyba że na przeglądach robią coś jeszcze
na przeglądzie powinni rozebrać układ hamulcowy tj sciagnac klicki, przeczysic, posmarować tam miedzianą pastą itd. także

zasadniczo ja kupiłem najlepszy olej dostępny na rynku dla tego auta to wyszło 310zł za 5l, filtr oleju MANN (czyli tez wysoka półka) 35zł, za powietrze dałem też 30zł (będę wymieniał na zimny dolot) a kabinowy jakies 50
Awatar użytkownika
cardiologist
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 9 maja 2017, o 09:21
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: cardiologist »

Witam, przymierzam się do pierwszej wymiany oleju niezależnie od pierwszego przeglądu. Cena wymiany w Katowicach 550zł brutto/250zł brutto z własnym olejem i filtrem.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
delll
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 26 lip 2017, o 11:33
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: 3miasto
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: delll »

Przy jakim przebiegu to robisz ? I czemu przed pierwszym przeglądem ? :)
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

są różne szkoły

1. pierwsza wymiana wg książki przy 15kkm lub rok
2. pierwsza wymiana pod ok 4000km potem przy 15kkm

ja preferuję szkołę trzecią:

1. pierwsza wymiana zaraz po wyjeździe z salonu (przebieg do 100km) potem przy 5000km i przy 15000km - dlaczego?

Widziałem na kilku profilach na fejsie jak wyglądał filtr oleju rozcięty i zlany olej z auta z przebiegiem uwaga 50km. - więc jak chcesz bezawaryjnie jezdzic dluzej niż gwarancja przewiduje to warto.


Kolego co do ceny 550 brutto z ich częściami, 250 z własnymi - moim zdaniem zdecyduj się na te druga opcje i zainwestuj w:

- olej MILLERS CFS NT+ 0w20 - najlepszy olej na rynku 0w20 - ok 310zł za 5 litrów
- filtr MANN HU7019Z ok 25zł lub Bosch F026407098 ok 20zł

Jeśli ew. cena 250zł za wymianę Cię przeraża a mnie tak - jedź do Toyoty, będzie taniej, nie naruszysz gwraancji, będzie widziane w systemie lexus i na portalu mój lexus - ja tak robię stąd wiem jak to wygląda
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości