Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cardiologist
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 9 maja 2017, o 09:21
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: cardiologist »

pss pisze:Ja tylko nie polecam ubezpieczenia szyb... bez sensowna opcja.
Wszystkie ubezpieczalnie w tym Hestia i Pzu mają umowę z Nordglassem ;)
Więc odskoczy kamyczek i kierują do punktów tej firmy, a następnie wstawiają tego chińczyka jako zamiennik.
Fakt, faktem i tak by to zrobić porządnie to trzeba wstawić do ASO z AC, a zabieg kosztuje 3k z hakiem.

ps. ciekawostka jest później jak ktoś kiedyś skorzysta z ubezpieczenia szyb, dostanie zamiennik, a później będzie miał szkodę z AC inną związaną z szybą, to już nie dostanie oryginału ;)
dobrze wiedzieć, w sumie problem nie jest marginalny. W końcu kto by się tam przejmował odpowiednim zabezpieczeniem ładunku. To w jakim stanie wyjeżdżają ciężarówki na drogę z placu budowy też doskonale wiemy. Dłuższa jazda za takim "brudasem" to godzenie się na strzelające o karoserię i szybę kamyki i kamyczki.
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

lexfan pisze:Faktycnie, u mnie tez tylna szyba czesto zamglona. Nawet latem.

zmieniaj filtr kabinowy z aktywnym weglem co pol roku - problemu powinno nie być
lexfan
Lex user
Posty: 113
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 00:54
Model Lexusa: IS 200T '16
Skąd:: 3city
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: lexfan »

Na duzym przegladzie mialem zmiane filtra i nie widze specjalnej roznicy. Mam wrazenie, ze to jakas wada cyrkulacji powietrza w kabinie.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: owczar »

pss pisze:Ja tylko nie polecam ubezpieczenia szyb... bez sensowna opcja.
Wszystkie ubezpieczalnie w tym Hestia i Pzu mają umowę z Nordglassem ;)
Więc odskoczy kamyczek i kierują do punktów tej firmy, a następnie wstawiają tego chińczyka jako zamiennik.
Fakt, faktem i tak by to zrobić porządnie to trzeba wstawić do ASO z AC, a zabieg kosztuje 3k z hakiem.

ps. ciekawostka jest później jak ktoś kiedyś skorzysta z ubezpieczenia szyb, dostanie zamiennik, a później będzie miał szkodę z AC inną związaną z szybą, to już nie dostanie oryginału ;)
Z lexusem wcale nie jest tak źle - nie ma zamienników do niektórych modeli. W LS430 dostałem oryginał z ASO wstawiany w NordGlass.
pss
Lex Driver
Posty: 516
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pss »

@owczar tak jest taka szansa, ale nawet jak ściągną oryginał to dalej to niestety wymiana poza ASO i nie ma dokumentacji, a później nowy nabywca będzie wciskał, że auto czołówkę miało ;)
Minusem też poza ASO jest problem tymi plastikowymi listewkami które kosztują jakieś 300 zł, w kalkulacji ubezpieczalni nie ma ich i uważają, że można je użyć ponownie. ASO z tym walczy i wymuszają na ubezpieczalni zapłatę za to, bo nie wymienią inaczej.

Kiedyś ubezpieczenie szyb było w ASO, no ale to Polska i ratuje jedynie AC bez wkładu własnego z ochroną zniżek ;)
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: owczar »

To wszystko zależy - ja np górną listwę kupiłem sobie sam w ASO. Koszt to 120zl.

U mnie minusem było to, że miałem szyby ubezpieczone do max 3k, a koszt był 4,5k. AC miałem wtedy z wkładem własnym 1,5k, więc wyszło bo na to samo, ale przy tej opcji bez utraty zniżej. Nordglass wydał certyfikat, że szyba była wymieniona nie z powodu wypadku, mam zdjęcia - a sama technologia wymiany w nordglass spoko. Z tego co rozmawiałem z dystrybutorami szyb - to nie polecali mi ASO do wymiany. Nawet jeśli ASO się tego podejmuje to często zleca to podwykonawcy.

Trzeba to sobie przeliczyć. Ja mam AC w link4 - wiem że to lipa, wiem jakie sa warunki. Ale jaka składka taka ochrona :) Ubezpieczenie szyb dają gratis ;)

W nowym aucie, rzeczywiście taka rzecz ma znaczenie i raczej oczekuje się OEM szyby wymienionej w ASO. W 13-14 letnim ma to mniejsze znaczenie ;)
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

mazde teściowej mamy ubezpieczona w linku - szkoda z winy teściowej (wjechala w slupa) - naprawa z AC na 15k - wszystko sprawnie

wydaje mi się ze odkad link4 jest pod PZU to liwkidacja jest lepsza
Awatar użytkownika
tomcyt
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 12 kwie 2016, o 20:56
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: tomcyt »

wracając do tematu oleju jeśli już chcecie zadbać o silnik przy dużym obciążeniu to polecam wymienić na olej 5w30 - ja taki dałem w ASO przy przeglądzie na 30 tys, oczywiście bez protestu ze strony serwisu, jedynie Pan zapytał czemu? czy powodem jest cena czy że mam jakiś specjalny olej bo jeśli powodem jest cena to mogą zrobić rabat - powiedziałem że chcę zalać Motulem na którym i tak zaoszczędziłem 350 zł w porównaniu do Lexusowego. Pogadałem z nim jeszcze czemu zalewają olej o parametrze letnim 20 kiedy w Polsce w lato potrafi być pod 40 C, gościu powiedział że mimo tego że w specyfikacji silnika jest drugi olej 5w30 to centrala i tak zaleca serwisom zalewanie 0w20 ze względu na zużycie paliwa i normy emisji spalin :/
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

kolego motul odkad jest rozlewany w chinach a nie we francji to kupa g ó w n a

przerzuć się na MILLERS, RAVENOL, PENRITE

pozdro
Awatar użytkownika
tomcyt
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 12 kwie 2016, o 20:56
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: tomcyt »

przerzuć się na jakikolwiek markowy olej 5w30 to zrobi lepiej silnikowi - to jest istota mojej wypowiedzi - jaka marka oleju to sprawa drugorzędna ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości