Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
Awatar użytkownika
octane
Lex user
Posty: 191
Rejestracja: 25 wrz 2015, o 21:49
Model Lexusa: NX300
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: octane »

Lift był od 2017r. Samochód nie ma żadnych bolączek ( to nie BMW :biggrin2: )
Z mirror screen to będzie słabo, było niby w pierwszych wersjach ale słabo działało. W polifice chyba w ogóle już nie było.
Mini to nie ma co porównywać inne auto, na pewno is to lepsze auto.
Awatar użytkownika
sikor44
Lex user
Posty: 40
Rejestracja: 12 gru 2018, o 19:24
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: ŁDZ
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: sikor44 »

Chyba nie wykryto żadnych problemów z całym układem napędowym w tym modelu poza tym że osiągi i ogólny potencjał nie zachwyca 8-) . Co kto potrzebuje
Ja mam późny MY2016 (chwilę przed liftem), w moim posiadaniu od samego początku 2019, ale wcześniej badałem sprawę prelift vs polift i doszedłem do wniosku że rozchodzi się tylko o kwestię stylistyki z zewnątrz (jeśli chodzi o rzeczy istotne, bo poza tym jakieś drobne różnice w opcjach konfiguratora itp.). A prawdę mówiąc i tak chętniej bym kupił dobre MY2013/2014 z 2.5 V6 ale nie mogłem nic wyrwać.

Prelift ma tą dodatkową zaletę, że jego tył został wprost zaadoptowany w nowej serii 3 G20 :D (albo może to jest zaleta BMW ...)
Sikor#44 - Trener motocyklowy
https://www.facebook.com/Sikor44/
https://www.instagram.com/sikor44/
Country
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 20 mar 2019, o 23:30
Model Lexusa: IS T200 2015
Skąd:: Wlkp
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Country »

Jak to jest z tym zawieszeniem w przed liftowej wersji. Ponoć prowadzi się dobrze "tylko na wprost" jak w amerykańskich wozach. Czy naprawdę jest tak kiepsko, że szybsza jazda na zakrętach to koszmar, tak samo jak czytałem, oglądałem testy, że zimą też kiepsko jeździ auto przed liftem zawieszenia przedniego?
Kurcze pomyliłem się i myślałem, że ta zmiana zawieszenia był od wprowadzenia silnika 2L :/
Awatar użytkownika
sikor44
Lex user
Posty: 40
Rejestracja: 12 gru 2018, o 19:24
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: ŁDZ
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: sikor44 »

Nie jeździłem lepiej prowadzącym się autem (seryjnym) ever. Mam porównania np. do S3 sedan, 430i (ale bez zawiasu M), a nawet bym powiedział że pod tym względem jest lepiej niż w nowym Mustangu (sztywność zawiechy Lexa, co akurat dla mnie jest mega zaletą). Jeździłem też jakiś czas temu M235i, ale to była krótka jazda, nie było okazji polatać po winklach - tutaj nie zaryzykuje, że w Lexie może być lepiej :) .
Mówię o jeżdżeniu po zakrętach, także na torze (już miałem okazje trochę potestować swojego, mimo zimówek i suchego toru dalej było mega dobrze).
Ostatnio zmieniony 21 mar 2019, o 11:36 przez sikor44, łącznie zmieniany 1 raz.
Sikor#44 - Trener motocyklowy
https://www.facebook.com/Sikor44/
https://www.instagram.com/sikor44/
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pss »

Nic takiego, mam auto brane w 2016 roku z wyprzedaży rocznika więc rocznikowo 2015.
Poza wymianą serwisowa tego zaworu doładowania turbiny nic się z autem nie stało od 3 lat i przebiegu 52kkm - nie licząc, że na przeglądzie był amortyzator do wymiany i zrobili gwarancyjnie.
Przeboje z klockami/tarczami, ale tak auto jest ok.

Kwestia zawieszenia to zmiany kosmetyczne, jeździłem poliftem i zachowywał się tak samo oprócz tego, że był trochę dowalony, bo z wypożyczalni :)

ps. w tym poliftowym tragicznie zrobili te maskownice wydechu ;)
Awatar użytkownika
sikor44
Lex user
Posty: 40
Rejestracja: 12 gru 2018, o 19:24
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: ŁDZ
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: sikor44 »

pss pisze: Przeboje z klockami/tarczami, ale tak auto jest ok.
Co masz na myśli? ja jedynie usłyszałem opinie od detailera, że fabryczne klocki po prostu bardzo pylą.
Sikor#44 - Trener motocyklowy
https://www.facebook.com/Sikor44/
https://www.instagram.com/sikor44/
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pss »

Przód pyli ale są bardziej pylące więc to spoko.
Problem był z partiami klocków które zajeżdzały tarczę przez opiłki metalu w środku.
Później to poprawili i aktualnie jest chyba ok, choć nie są to jakieś super żywotne tarcze/klocki.

No i nie ma zamienników... jedynie stoptech coś ma, ale trzeba ciągnąć z USA, bo w EU nic.
Po za nimi na tył można zamówić jakieś chiny, na przód było coś jeszcze ale nie pamiętam nazwy firmy...
sok99
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 3 sty 2019, o 15:07
Model Lexusa: is300
Skąd:: Warsaw
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: sok99 »

Hej,
jeśli chodzi o multimedia bez fabrycznej nawigacji to w polifcie działa przez mirrorlink pakiet od Sygic oraz Google Maps. Google Maps działa mniej stabilnie, bez dźwięku i drenuje baterię tak że kabel nie niedąża z ładowaniem.
Ostatnio zmieniony 21 mar 2019, o 18:49 przez sok99, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
octane
Lex user
Posty: 191
Rejestracja: 25 wrz 2015, o 21:49
Model Lexusa: NX300
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: octane »

Country pisze:Jak to jest z tym zawieszeniem w przed liftowej wersji. Ponoć prowadzi się dobrze "tylko na wprost" jak w amerykańskich wozach. Czy naprawdę jest tak kiepsko, że szybsza jazda na zakrętach to koszmar, tak samo jak czytałem, oglądałem testy, że zimą też kiepsko jeździ auto przed liftem zawieszenia przedniego?
Kurcze pomyliłem się i myślałem, że ta zmiana zawieszenia był od wprowadzenia silnika 2L :/
Z tym prowadzeniem to jest bzdura, nie wiem kto to wymyślił. Przedlift i polift prowadzą się bardzo pewnie i stabilnie, znaczących różnic w zawieszeniu nie ma. Warto kupić f-sport z adaptacyjnym zawieszeniem, prowadzi się jeszcze lepiej.
Country
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 20 mar 2019, o 23:30
Model Lexusa: IS T200 2015
Skąd:: Wlkp
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Country »

To kiepsko z ta nawigacją, inna sprawa, że Lex z 2015 nie ma nawigacji w standardzie to :ireful3: . Martwi mnie jeszcze ta sprawa zawieszenia przedniego w przedliftowej wersji. Skoro w 2017 przebudowali je całkowicie to coś musi być z wersją starszą nie tak. Ktoś jeździł na wersji przed i po lifcie, jakie odczucia?

Cena 95k za 2015 rok Elite z biznes pack (biednie) z PL salonu, cały w oryginale (nie bity, nie zarysowany, nie malowany) przebieg 50k km, to cena normalna czy lekko zawyżona?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości