Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
ODPOWIEDZ
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

Dlatego tu żeby w miare jechało to trzeba na sporcie i skrzynia w manual i zmiana manetkami. Wtedy da się laga skrzyni wyeliminować
pss
Lex Driver
Posty: 516
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pss »

Nie mam zastrzeżeń do IS'a, bardziej mi się on podoba od np. konkurencyjnego BMW i zdania nie zmienię
Nie kupie też Alfy bo też mi się nie podoba ;)
Wspomniałem jedynie, że słabo ogarneli temat z tą skrzynią i w 4 gen mogli by naprawdę ruszyć temat, bo to świetne auto.

Tłumaczenia z tymi dupowozami w ogóle nie rozumiem.
IS 200t nigdy nie będzie sportowy nawet jak mu się dopisze F-SPORT i ja to doskonale wiem.
Jednak jeżeli ich bezpośrednia konkurencja robi lepiej skrzynie, to czemu oni nie mogą lub nawet nie spróbuja ?
Zrobili fajny silnik turbo ( po takim czasie super wolnossących jednostek ! ) i teraz wystarczy dorzucić mu sensowną skrzynie, bo ta z is350 się po prostu nie spisała.
OT :)

ps. po 35kkm problem był jedynie z hamulcami, jednym amortyzatorem i zaworem turbo - wszystko wymienione na gwarancji jako wada fabryczna.
Śmiało można powiedzieć, że tu bezpośrednia konkurencja jest mocno w tyle i tam niestety trzeba częściej umawiać się do ASO ;)
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

Ja niestety nie czytałem forum (teraz mam 22k przebiegu) i niestety przy 10 tys wymieniłem przednie klocki ale uznałem ze nie umiem jezdzic. Teraz się okazuje ze jest jakaś wada fabryczna. Czym ona się dokładnie objawia? Może chociaż na tylne się zalapie
pss
Lex Driver
Posty: 516
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pss »

Piszczące/szorujące klocki, wyżłobienia w tarczach...
Znaczy mam tow sumie znów, ale minęło już trochę i przyzwyczaiłem się.
Znajdę chwile to wymienię to na tarcze i klocki firmy którą tu ktoś polecał bodajże Stoptech.
No niestety nie wyszły im te klocki od Textara... choć w poprzedniej gen też coś było.
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

Tez czytałem o tych stoptech ale ja odpuszczę. Tylne textara kupuje za 120 brutto. stoptech jest 3x droższy. Na pewno nie będzie 3x trwalszy
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

Dzisiaj korzystając z promocji zakupiłem klocki i tarcze (na zapas). Ceny śmieszne jak na lexusa dla potomnycyh wrzucam

1. klocki tył Textar 133
2. klocki przód Textar 137 (były też TRW lub bosch - ale porownujac fabryczne textar na tyle z boschami które mam na przodzie to textar mniej pyli)
3. tarcze tył TRW 240 komplet
4. tarcze przód 340 komplet

Razem 850zł - traktuję to jako śmieszną cenę :D tym bardziej że wymianę będę miał za darmo, bo aso w którym robię przeglądy każdorazowo rozbiera cały układ hamulcowy celem przeczyszczenia i przesmarowania więc dla nich założenie nowego klocka zamiast z powrotem starego to ta sama robota. a wymiana tarczy to dodatkowe 2 minuty na stronę
Incubus
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 8 paź 2017, o 14:19
Model Lexusa: IS III
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Incubus »

niven pisze:Dzisiaj korzystając z promocji zakupiłem klocki i tarcze (na zapas). Ceny śmieszne jak na lexusa dla potomnycyh wrzucam

1. klocki tył Textar 133
2. klocki przód Textar 137 (były też TRW lub bosch - ale porownujac fabryczne textar na tyle z boschami które mam na przodzie to textar mniej pyli)
3. tarcze tył TRW 240 komplet
4. tarcze przód 340 komplet

Razem 850zł - traktuję to jako śmieszną cenę :D tym bardziej że wymianę będę miał za darmo, bo aso w którym robię przeglądy każdorazowo rozbiera cały układ hamulcowy celem przeczyszczenia i przesmarowania więc dla nich założenie nowego klocka zamiast z powrotem starego to ta sama robota. a wymiana tarczy to dodatkowe 2 minuty na stronę
Wow, gdzie takie promocje mają?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

znzlalzlem w internetach sklep o nazwie: HAMULCESKLEP

mieli lepsze ceny niż mój zaprzyjaźniony sklep stacjonarny, gdzie uważam ze i tak było tanio. od 500zł wysyłka gratis
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

Pytanie w związku ze zbliżającym się przeglądem po 30kkm. Na jaki płyn hamulcowy się zdecydować?

- fabryczny

czy np. Millers Performance albo Motul RB660 (które mają wyższe temperatury wrzenia) - jest sens?


Pomijam kwestie gwarancji - moje aso nie ma nic przeciwko własnym plynom / filtrom (poza oleju) na przeglądzie
Awatar użytkownika
octane
Lex user
Posty: 191
Rejestracja: 25 wrz 2015, o 21:49
Model Lexusa: NX300
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: octane »

Jak nie upalasz na torze to lepiej zwykły, bo te z wyższymi temp wrzenia trzeba częściej wymieniać i nie odczujesz różnicy. Szybka jazda po ulicy to nie upalanie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości