Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tomcyt
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 12 kwie 2016, o 20:56
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: tomcyt »

Kriss1970 pisze:
tomcyt pisze:Ja już po serwisie i drugiej wymianie wadliwych hamulców z przodu. Bez słowa wymienili na nowe i taka ciekawostka tym razem tarcze są nacinane :D
Obrazek

niby fajnie ale chyba czeka mnie krótszy żywot klocków :/
cześć a masz może foty tych porysowanych tarcz ...?
nie mam nie robiłem - za pierwszym razem jednocześnie na jednej i drugiej pojawiło się kilka szerokich rys i głośne szuranie a za drugim znowu jednocześnie cienkie rysy ale głębokie i znowu szuranie
eMKa
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 21 lut 2017, o 11:00
Model Lexusa: IS
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: eMKa »

Cześć wszystkim!

Przymierzam się do kupna ISa, trwa wyprzedaż rocznika 2016, samochody modelowo 2017, czyli poliftowe. Byłby to mój pierwszy nowy samochód i nie oczekuję od niego przesadnych bajerów, dlatego zastanawiam się nad samochodem w opcji Elegance + pakiet Sense (grzane siedzenia, czujnik deszczu, czujniki parkowania, tempomat), który można mieć za 139tys. Uważam, że w tej cenie nie można kupić żadnego sedana premium z takim napędem, skrzynią i silnikiem, dlatego jest to dla mnie atrakcyjna oferta. Pytanie do was, czy ktoś kupił taką wersję? Czy uważacie, że takie wyposażenie to trochę mało jak na ten samochód? Jeździłem IS200t z 2015r, czy ktoś orientuje się czy poza zmianami w przednim zawieszeniu, były też przy okazji liftu jakieś zmiany w skrzyni?
Awatar użytkownika
tomcyt
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 12 kwie 2016, o 20:56
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: tomcyt »

z tego co wiem poza stroną wizualną, reflektorami i poprawionym zawieszeniem mechanika została bez zmian
eMKa
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 21 lut 2017, o 11:00
Model Lexusa: IS
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: eMKa »

Przejechałem się ISem z 2015 dosłownie 2km i nie zdążyłem nic denerwującego zauważyć, a w KRK do jazdy próbnej jest dostępny tylko F, więc chyba jednak muszę wrócić do tego starszego na dłuższą jazdę skoro nic się w skrzyni ani silniku nie zmieniło, F może mi jednak dać inne wrażenia niż samochód nad którym się zastanawiam :)
pss
Lex Driver
Posty: 516
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pss »

F ma twardsze zawieszenie, przez co bardziej dostaje na miejskich dziurach.
Tak więcej w miejskim klimacie nie wyczujesz.

Wyposażenie w wersji podstawowej pozwala jeździć, jeżeli ktoś potrzebuje więcej to dopłaca ;)
SnakeDoctor
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 26 gru 2016, o 20:06
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: SnakeDoctor »

eMKa pisze:Cześć wszystkim!

Przymierzam się do kupna ISa...
Bylem w dokladnie takiej samej sytuacji i kupilem ten model, nad ktorym sie zastanawiasz. Dla mnie to tez byl pierwszy nowy samochod i poki co jestem bardzo zadowolony. Jezeli chodzi o braki w wyposazeniu to wg mnie wyzsze wersje nie oferuja nic niezbednego niz to co ma elegance z pakietem sense. Owszem, kilka elementow wyposazenia fajnie byloby miec, ale tak jak mowilem, nie sa niezbedne - aczkolwiek dziwi mnie brak cyfrowego wyswietlacza kilometrow tym bardziej, ze w srednio wyposazonej Toyocie Camry, ktora jezdzilem w wakacje taki feature byl - a to ten sam soft co w lexusie.
eMKa
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 21 lut 2017, o 11:00
Model Lexusa: IS
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: eMKa »

Dzięki, umówiłem się na jutro na "dłuższą" jazdę próbną, bardzo jestem ciekaw turbo laga i ospałej skrzyni, o których tyle się naczytałem i naoglądałem :) Na papierze i z wyglądu jest to dla mnie samochód idealny, ciekawy jestem tylko tego czy dla mnie będzie wystarczająco dynamiczny, nie bawię się w track daye, nie potrzebuję typowo sportowego samochodu ale z reguły jednak jeżdżę dynamiczniej niż większość ludzi na drogach. Trochę mam takie poczucie, że to bieda wersja, ale jednak bieda wersja Lexusa a np BMW to dwa różne światy :) no i tak jak wspominałem, argumentem dla mnie jest to, że za 139tys nie kupię tylu koni, RWD i automatu u konkurencji.
Wiener
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 28 lis 2015, o 18:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Warszawka
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Wiener »

Za 140 000 zł bez problemu kupisz BMW 330i z 252 kucami, ale i tak bym wybrał Lexusa w tym segmencie, litrażu i przedziale cenowym.
eMKa
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 21 lut 2017, o 11:00
Model Lexusa: IS
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: eMKa »

Nowe BMW 330i za 140tys? Możesz napisać dlaczego i tak wolisz Lexusa?
Wiener
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 28 lis 2015, o 18:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Warszawka
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Wiener »

eMKa pisze:Nowe BMW 330i za 140tys? Możesz napisać dlaczego i tak wolisz Lexusa?
Bez problemu można przytulić za 140 tys. W Niemczech chodzą na autoscoucie po 31kE, co po doliczeniu 4% VATu i 3,1% akcyzy da nam coś koło 140k pln. Jak się dobrze poszuka, to się i znajdzie większy rabat u nas w kraju.
Wolę Lexusa bo:
Jest bardziej niezawodny (consumer reports) i daje 3 lata gwarancji
Jest ładniejszy (kwestia gustu)
Ładniej gra
Oferuje lepsze wyposażenie w swojej cenie i ma dużo w standardzie
Wyprodukowany w Japonii
Mniejsza utrata wartości (bo się mniej psuje)
Po raz kolejny - mniej się psuje od BMW

Na korzyść BMW przemawiaja dostępny xdrive i większe silniki dostępne także w Europie (Lexus nie raczył zaoferować nam IS350AWD)
Na korzyść BMW jest także cały infotainment, który jest nowocześniejszy.

Direct Shift mi się bardzo podoba.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości