Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
ODPOWIEDZ
Pe_pe
Lex user
Posty: 139
Rejestracja: 3 lis 2013, o 20:52
Model Lexusa: Gs430 mkIII, Rx400h, Sc430
Skąd:: WOT
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Pe_pe »

Poszukaj na stronie EBC. Ja używam w gs od kilku lat i jestem mega zadowolony.
Awatar użytkownika
octane
Lex user
Posty: 191
Rejestracja: 25 wrz 2015, o 21:49
Model Lexusa: NX300
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: octane »

Ja bym polecił tarcze i klocki stoptecha. Pylenia praktycznie nie ma, nic nie piszczy i lepiej hamuje.
Wiener
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 28 lis 2015, o 18:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Warszawka
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Wiener »

pss pisze: Dostałem lekką sugestie w ASO, że kolejna wymiana tarcz/klocków już nie będzie na gwarancji... w ciągu niecałych 30 tyś km usterka tarcz/klocków była zgłaszana 4 krotnie... brakuje mi już lekko siły, bo po ostatnim zabiegu ASO hamulce zaczęły piszczeć/trzeć/bić po tysiącu kilometrów ;/
lub ma sugestie jakie kupić tarcze / klocki by mieć spokój na jakiś czas ?
Jeśli u nich kupileś samochód to im lekko zasugeruj że zaczniesz reklamować z tytułu rękojmi i niezgodności z umową.
Bez jaj. Kupiłeś drogi samochód premium i znany firmie od 2 lat problem nie został usunìety więc musisz sobie sam w samochodzie na gwarancji wymienić tarcze i klocki? Wymieniaj ile wlezie w ASO - nie płaci ASO, tylko Lexus Europe. Albo w końcu opracują klocki bez farfocli albo kupią od TRW, brembo czy kogo tam jeszcze - to decyzja centrali, która powinna coś z tym zrobić.
W któtym ASO sugerują że nie naprawią na gwarancji układu hamulcowego zepsutego przez wady materiałowe klocków?
Awatar użytkownika
4lolo4
Lex user
Posty: 56
Rejestracja: 9 kwie 2016, o 17:18
Model Lexusa: IS 200T
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: 4lolo4 »

Dziś byłem w Katowicach i wymienili mi zawór. Zrobiłem do tej pory ok 100km i czuję różnicę.
Najprościej przetestować samemu - ustawić manual, wrzucić 4 bieg, jechać na ok 2000 RPM bez gazu. Wdusić gaz do podłogi. Różnica jest taka, że przed zmianą na pełne przyspieszenie czekało się ~2sek., a po zmianie jest to bardziej 1sek.
Zobaczymy jak dalej będzie, może się silnik dostosuje i po pewnym czasie różnica zmaleje, ale na razie jest dobrze.
lexfan
Lex user
Posty: 113
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 00:54
Model Lexusa: IS 200T '16
Skąd:: 3city
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: lexfan »

Zbliza mi sie przeglad na 30 tys. podczas umawiania wspomnialem, ze piszcza hamulce przy dohamowaniu i przy jezdzie 20-30km/h - bez dociskania pedalem.
Wstepnie stwierdzono, ze klocki sa do wymiany - tarcze ok. Podobna wymiane klockow zaliczylem juz na 8 tys. - na moj koszt. Teraz tez szykuje sie na moj.
Czy oni nie powinni tego wymienic na gwarancji?

Jezdze normalnie, staram sie hamowac skrzynia. Wyglada to mi na wade, ale to chyba nie to samo co opisujecie, bo tarcze nie sa poniszczone.
lexfan
Lex user
Posty: 113
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 00:54
Model Lexusa: IS 200T '16
Skąd:: 3city
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: lexfan »

Mam jeszcze pytanie apropo tego zaworu skracajacego reakcje na gaz. Znacie moze jego fachowa nazwe lub numer czesci?
Jestem na Polwyspie Iberyjskim i moge miec male problemy jezykowe, zeby wyjasnic dokladnie o co chodzi :)
Awatar użytkownika
Kriss1970
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 4 lut 2016, o 21:29
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Kriss1970 »

zawór podciśnienia turbo nr kat A25819-0W010 , nr operacji serwisowej 178351 VACUUM REGULATE VALVE , nie wiem dlaczego miałbyś płacić za klocki i tarcze w Krakowie po moich uwagach wymienili bez problemu pozdr
Awatar użytkownika
tomcyt
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 12 kwie 2016, o 20:56
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: tomcyt »

to jakieś kombinatorstwo tego serwisu gdzie robiłeś wymiany klocków i tarcz ! - to ewidentnie sprawa gwarancyjna, ja miałem dwie wymiany i w Lexus Katowice nawet przez chwile nie sugerowali że to może być na przykład ostra eksploatacja czy coś podobnego - walcz o swoje i nie zgadzaj się na inne rozwiązanie jak wymiana gwarancyjna - a jak dalej będą stać na swoim to wybierz się do innego w pobliżu Aso - jak widać z kilku spraw Aso Aso nie równe
lexfan
Lex user
Posty: 113
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 00:54
Model Lexusa: IS 200T '16
Skąd:: 3city
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: lexfan »

Dzieki za numer tej czesc/operacji serwisowej. ASO hiszpanskie stwierdzilo, ze w systemie nie wyswietlaja sie zadne akcje serwisowe/wymiany elementow dla mojego auta.

Jesli chodzi o hamulce, to chodzi o same klocki. Najpierw wymiana w serwisie ASO przy 8 tys. km (na moj koszt). Teraz jestem w Hiszpanii i mam zaraz przeglad na 30tys., ale rzucili okiem i stwierdzili koniecznosc wymiany klockow (na moj koszt), bo mowilem ze cos piszczy. Tlumaczylem limitowanym zasobem hiszpanskicch slow, ze juz byly wymieniane przy 8 tys. w PL (serwis hiszpanski nie widzi historii z PL i w druga strone jest podobnie) i ze chyba jakas wada fabryczna, ale stwiedzili ze nie. Wymiana na moj koszt.

Myslicie, ze moge zrobic przeglad na 30tys. bez wymiany tych klockow, a te reklamowac w nastepnym ASO (do ktorego nie dojade bez przekroczenia limitu kilometrow przewidzianego na duzy przeglad)?
Awatar użytkownika
Kriss1970
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 4 lut 2016, o 21:29
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Kriss1970 »

jedz do innego ASO ......i tyle
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości