Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
ODPOWIEDZ
Jamnik69
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 4 wrz 2017, o 18:11
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Jamnik69 »

aeiou pisze:
Kriss1970 pisze:nie ma co sie pocieszać że kickdown w is to normalka po prostu jest a tak byc nie powinno rozglądam sie pomału za firmami tuningowymi które to moga poprawić nie trzeba mocno krecić auta wystarczy poprawić momet obrotowy zwiększyć czułość pedału gazu zoptymalizować soft skrzyni trzeba poczekać na koniec gwarancji mamy chyba pozakładane jakieś blokady zwiększenia mometu i mocy trza to wywalić i poprawić to co jest schrzanione jeśli autoryzowany serwis nie zaproponuje nic mądrego trzeba bedzie poszukać alternatywy macie jakieś firmy które to ogarniają patrzyłem ostatnio na 44chiptuning maja optymalizację do silnika 200 t za pomocą zewnętrznego. modułu dpp macie jakieś zdanie na ten temat/
Lexus wprowadził niewielką poprawkę do silnika 200t. Można wymienić na gwarancji zawór odpowiedzialny za tempo, w jakim turbina budzi się do życia (nie pamiętam dokładnie nazwy zaworu). Zdecydowanie czuć różnicę, ale oczywiście nie powoduje to, że skrzynia pracuje jakoś zupełnie inaczej. Różnica polega na tym, że przy niższych obrotach i średnim obciążeniu (ale nie lekkim, bo przy muskaniu pedału gazu nigdy nie było problemów ze skrzynią) zdecydowanie szybciej wstaje turbina (słychać to wyraźnie) i możliwe jest przyspieszanie od niższych obrotów z większym przyłożeniem bez redukcji biegu przez skrzynię. Reakcji na kickdown to nie zmienia. Przydatne szczególnie w trybie normal i eco, podczas których obroty często spadają poniżej 2000 obrotów.

Jeździłem dzisiaj Infiniti Q50 z silnikiem 2.0t od Mercedesa. Auto nie ma takiego przyłożenia jak Lexus, czuć, że mniejsza moc (choć przebieg i parametry Nm bardzo podobne), ale za to dużo bardziej komfortowo jeździ się po mieście, bo skrzynia pracuje zupełnie inaczej. Jak ja to określam - nie ma takiego miękkiego pedału i częstej jazdy na częściowym wysprzęgleniu. Co ciekawe, skrzynia w tym aucie jest wyraźnie wolniejsza niż w IS i nawet w trybie sport pracuje zdecydowanie wolniej, ale to się przekłada na to, że nie jest tak skora do zrzucania biegów.
Czy znasz kogoś kto juz wymieniał ten zawór ? A jak tak to w jakim salonie ?
aeiou
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 4 lut 2016, o 00:13
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: aeiou »

Ja sam robiłem. W serwisie w Warszawie na Puławskiej. Ponoć jest to mod dla aut sprzed późnej jesieni 2016, bo wtedy fabrycznie poprąwiono ten element. Serwis nie robi żadnych problemów. Temat znany i dotyczy usterki związanej z opóźniona reakcja na gaz.
aeiou
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 4 lut 2016, o 00:13
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: aeiou »

Jamnik69 pisze:Witam, jestem nowy na forum. Miesiąc temu zmieniłem Audi A4 2008 r na Lexusa IS 200t z 2016 roku, przebieg 26 000 km. Nie miałem nigdy Japończyka ani tylno napędowca. Mam do Was kilka pytań. W Audi miałem obniżone i utwardzone zawieszenie, jeździłem na kołach 19". Po przesiadce na Lexa czuje lekkie drgania na kierownicy, czasem lekkie wibracje/stuknięcia na podłodze, fotelu kierowcy. Nie jest to tak mocne bicie żeby kierownica widocznie drgała ale trzymając ja czuć na dłoniach. Nie jest to ciągle. Po wizycie w Lexusie w Krakowie ( gdzie samochód kupiłem, są jeszcze dwa lata gwarancji ) powiedzieli mi, że to normalne w modelu IS, jest sztywno zestrojony i czuć wszystkie wyboje które zawieszenie przenosi na samochód ( jeżdżę na kołach 17", w 9 letnim audi na 19" nic takiego nie czułem ). Samochód kupiłem na zimowych oponach i przy zmianie na letnie okazało sie ze jedna felga jest pokrzywiona ( została wyprostowana ) i zastanawiam sie czy to normalne, czy byla jakaś przygoda z moim IS ( w salonie zarzekają sie o bezwypadkowość ). Też macie tak w swoich egzemplarzach ? Amortyzatory sprawdzone po 61%, koła wyważone. Kolejna sprawa to hamulce. Przednie strasznie pylą felgi, nawet podczas jazdy w mieście, bez mocniejszego, ostrego hamowania. Czytałem na forum, że były wady hamulców w IS. Jak u was sie to objawiało ? Moje żadnych dźwięków nie wydają i hamują bez zarzutu. Ostatnia sprawa jest skrzypienie w słupku koło kierowcy w miejscu podnoszenia i opuszczania pasa bezpieczeństwa. Poradził sobie juz ktoś z tym ? Zastanawiam sie czy to normalne że przy przebiegu 26 000 km w Lexusie zaczynaja skrzypieć plastiki ? Montowali mi kamerę cofania, twierdzili że trzeba przeprowadzić wiązkę przez cały samochód, może coś źle złożyli. Z góry dzięki za pomoc !
U mnie też było skrzypienie w tym miejscu. Pojawiło się już w pierwszym roku użytkowania. Zgłosiłem podczas przeglądu okresowego. Coś zrobiono (nie wnikałem co). Problem już nie występuje.
Jamnik69
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 4 wrz 2017, o 18:11
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Jamnik69 »

aeiou pisze:Ja sam robiłem. W serwisie w Warszawie na Puławskiej. Ponoć jest to mod dla aut sprzed późnej jesieni 2016, bo wtedy fabrycznie poprąwiono ten element. Serwis nie robi żadnych problemów. Temat znany i dotyczy usterki związanej z opóźniona reakcja na gaz.
Dzięki za info. Już sie umówiłem na wymianę na przyszły tydzień. Rzeczywiście nie było problemu, podobno godzina i po sprawie. A jak odczucia po wymianie ? Duża różnica ?
aeiou
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 4 lut 2016, o 00:13
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: aeiou »

Tak jak pisałem wyżej. Różnica jest zauważalna, jeździ się zdecydowanie lepiej. Nawet mam wrażenie, że spalanie spadło (skrzynia mniej redukuje i nie wchodzi tak często na wyższe obroty, wykorzystuje się więcej momentu, a mniej mocy z obrotów). Niemniej, nie zmienia to jednak tej zasadniczej charakterystyki pracy skrzyni. Jest to znacząca poprawa, ale w ramach tego, co oferuje ta skrzynia.
Awatar użytkownika
cardiologist
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 9 maja 2017, o 09:21
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: cardiologist »

Witam,
być może trochę nie na temat ale mam pytanie. Korzystał ktoś z was ze scout gps link? Działa to w is200t polift?

https://www.youtube.com/watch?v=9iQNMuS2GHw
jarekk
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 7 mar 2017, o 15:02
Model Lexusa: IS200t 2017
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: jarekk »

cardiologist pisze:Witam,
być może trochę nie na temat ale mam pytanie. Korzystał ktoś z was ze scout gps link? Działa to w is200t polift?

https://www.youtube.com/watch?v=9iQNMuS2GHw
apka na androida jest niedostepna w PL. Takze podejrzewam ze nie dziala. Sprawdze wieczorem.
Awatar użytkownika
cardiologist
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 9 maja 2017, o 09:21
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: cardiologist »

jarekk pisze:
cardiologist pisze:Witam,
być może trochę nie na temat ale mam pytanie. Korzystał ktoś z was ze scout gps link? Działa to w is200t polift?

https://www.youtube.com/watch?v=9iQNMuS2GHw
apka na androida jest niedostepna w PL. Takze podejrzewam ze nie dziala. Sprawdze wieczorem.
co nie stanowi większego problemu żeby ją pobrać. Dziś próbowałem sparować z autem. Łączy z autem pół dnia i nic. Jakby co mam xperie m2. Być może zadziała na innym telefonie.
Awatar użytkownika
cardiologist
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 9 maja 2017, o 09:21
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: cardiologist »

Problem chyba rozwiązał się sam, sorry za zamieszanie. Pomijając fakt że nie da się sparować urządzenia (być może dotyczy to egzemplarzy na rynek europejski) to scout gps link oferuje tylko mapę dla Stanów Zjednoczonych. Szkoda:/
Wiener
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 28 lis 2015, o 18:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Warszawka
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Wiener »

qwertyyu pisze:To trzeszczenie na wysokosci mocowania pasa kierowcy jest bardzo dziwne, jezdzilem 2 nowymi ISami i 2 nowymi NXami i kazde z aut mialo ta przypadlosc, to nie kwestia przebiegu.
Zalozylem nawet watek o tym, ale odzewu poki co brak.
Nasmaruj (poproś ASO) zatrzask i będzie dobrze. Salonowy RX do jazd testowych też to ma. Mi napchali w serwisie smaru do tego otworu w drzwiach:

Obrazek

i z akurat tym skrzypieniem mam spokój od roku. Za to skrzypi mi półka nad zegarkiem... znowu.
Też myślałem że uchwyt pasów, ale nie. To były drzwi. Co ciekawsze - skrzypienie ustało dopiero kilka dni po napchaniu smaru w zamek.

Co do hamulców i paprochów w klockach - objawy to tarcie i "huczenie" przy hamowaniu przy niskich prędkościach (toczeniu się) i wyżłobienia w tarczy. W ekstremalnych przypadkach huczenie występowało nawet po puszczeniu pedału hamulca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości