Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
ODPOWIEDZ
pss
Lex Driver
Posty: 516
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pss »

Co do hamulców i paprochów w klockach - objawy to tarcie i "huczenie" przy hamowaniu przy niskich prędkościach (toczeniu się) i wyżłobienia w tarczy. W ekstremalnych przypadkach huczenie występowało nawet po puszczeniu pedału hamulca.
+ piszczenie i jest to koszmar tego samochodu.
Znajomi się śmieją, Pani w McDrive też, serwis twierdzi, że jest ok za każdym razem czyszcząc/szlifując/smarując - starcza na chwile.
Lexus ;)

ps. po wymianie tego zaworu w turbo to zupełnie inne auto i aż dziwi mnie, że nie zrobili z tego akcji serwisowej.
Awatar użytkownika
4lolo4
Lex user
Posty: 56
Rejestracja: 9 kwie 2016, o 17:18
Model Lexusa: IS 200T
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: 4lolo4 »

Ja ostatnio jak byłem w serwisie w Krakowie, to powiedzieli mi, że zawór wymieniają tylko gdy samochód szarpie. Mój nie szarpie, więc nie wymienili.
Ale przy okazji serwisu dostałem zastępczego IS200t po lifcie. Pojeździłem nim ok 40km po mieście i nie czułem specjalnie różnicy w pracy skrzyni czy silnika.
Jamnik69
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 4 wrz 2017, o 18:11
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Jamnik69 »

4lolo4 pisze:Ja ostatnio jak byłem w serwisie w Krakowie, to powiedzieli mi, że zawór wymieniają tylko gdy samochód szarpie. Mój nie szarpie, więc nie wymienili.
Ale przy okazji serwisu dostałem zastępczego IS200t po lifcie. Pojeździłem nim ok 40km po mieście i nie czułem specjalnie różnicy w pracy skrzyni czy silnika.
Podskocz sobie do Katowic, wymieniają bez żadnego problemu. Jak dla mnie jest różnica jeśli chodzi dynamikę jazdy. Spalanie spadło ale niewiele.
Awatar użytkownika
tomcyt
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 12 kwie 2016, o 20:56
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: tomcyt »

wczoraj byłem na przeglądzie w Katowicach i wcześniej zgłosiłem opóźnioną reakcje na gaz i umówiłem się na wymianę też tego zaworu przy okazji, różnica jest spora, dynamika lepsza i przyjemność z jazdy większa - poprawa jest w kwestii dostępności mocy, wcześniej trzeba było czekać irytująco długo nawet wtedy gdy obroty były powyżej 2500 :) do tego wymienili olej na taki jaki im przywiozłem (Motul 5w30) bo serwis zgodnie z zaleceniami centrali zalewa 0w20 ze względu na obniżenie zużycia paliwa co przy ostrej jeździe i wysilonym silniku, letnich upałach jest przesadą.
Awatar użytkownika
4lolo4
Lex user
Posty: 56
Rejestracja: 9 kwie 2016, o 17:18
Model Lexusa: IS 200T
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: 4lolo4 »

Skoro już druga osoba mówi, że jest różnica, to musi jednak być. Będę dzwonił do Katowic na to wychodzi :)
piwoman
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 31 sie 2016, o 11:32
Model Lexusa: IS
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: piwoman »

Witam Was, czy wymiana tego zaworu dotyczy polifta czy jeszcze przed lifta? Moj zostal wyprodukowany we wrzesniu 2016 (polift).
Maguro
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 16 mar 2013, o 18:48
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Maguro »

4lolo4 pisze:Skoro już druga osoba mówi, że jest różnica, to musi jednak być. Będę dzwonił do Katowic na to wychodzi :)
Witam,
dzisiaj wymienili mi zawór podciśnienia ( oczywiście w ramach gwarancji) i naprawdę jest różnica, zbiera się zdecydowanie lepiej i dodatkowo wymiana rozwiązała problem z " gwizdaniem turbo" gdzie wcześniej zgłaszałem problem " gwiżdżącego turbo" to usłyszałem " ten typ tak ma" :biggrin2: Cała operacja zajęła godzinę.
Maguro
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 16 mar 2013, o 18:48
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Maguro »

piwoman pisze:Witam Was, czy wymiana tego zaworu dotyczy polifta czy jeszcze przed lifta? Moj zostal wyprodukowany we wrzesniu 2016 (polift).
Podobno poliftowe są poprawione ale zadzwoń do serwisu to sprawdzą po VIN-ie czy kwalifikuje się do wymiany
SnakeDoctor
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 26 gru 2016, o 20:06
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: SnakeDoctor »

Ja mam poliftowego i na wymiane jestem umowiony. Niestety serwis sie opoznia i tlumacza to brakiem czesci (podobno duze zainteresowanie).
pss
Lex Driver
Posty: 516
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pss »

Po wymianie zaworu i przejechaniu już ponad tysiąca kilometrów na pewno czuć mega różnicę.
To auto w końcu nie ma tego opóźnienia przy wyprzedzaniu i zbiera się poprawnie.
Tak więc bez zarzutów ;)

aaa nie licząc hamulców które są koszmarem i chyba Dacia montuje lepsze do Dustera.

btw. miał ktoś do czynienia z tymi tarczami? http://allegro.pl/zimmermann-sport-tarc ... 22364.html - wiem trochę tanie ale ciężko znaleźć.
Dostałem lekką sugestie w ASO, że kolejna wymiana tarcz/klocków już nie będzie na gwarancji... w ciągu niecałych 30 tyś km usterka tarcz/klocków była zgłaszana 4 krotnie... brakuje mi już lekko siły, bo po ostatnim zabiegu ASO hamulce zaczęły piszczeć/trzeć/bić po tysiącu kilometrów ;/
lub ma sugestie jakie kupić tarcze / klocki by mieć spokój na jakiś czas ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości