Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
ODPOWIEDZ
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

pss pisze:
To samo co u każdego nie pozwala się rozstać -kasa a raczej jej brak
ja od siebie polecę ASO Toyoty - nie narusza to warunków gwarancji a cena jest śmieszna - przegląd po 15k 420zł plus koszt własnego oleju i filtrów (poza olejowym bo ten z ASO). Na drugi po 30k jestem już umówiony - zakres większy cena 550zł plus te same części co wyżej ogarnięte we własnym zakresie
hahaha

Brzydkie pociski o pieniążki, no ale cebula mocno, jakie to polskie ;)


Zależy jaka masz definicje cebuli. Dla mnie cebula to kupowanie w biedronce czy lidlu. Natomiast nieprzeplacanie za przegląd to tylko oszczędność. Skoro dostajesz to samo za mniej to po co płacić wiecej
doktor4g
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 1 gru 2017, o 22:46
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: lubuskie
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: doktor4g »

a ja lubie zakupy w lidlu - mam naet ulubione produkty, maja kilka fajnych win w rozsądnej cenie...
jestem cebulą?
Awatar użytkownika
tomcyt
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 12 kwie 2016, o 20:56
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: tomcyt »

niven pisze:Gdzie kupiłeś EBC za takie małe pieniądze?

Rozumiem że serwisujesz w Katowicach?
Z polskiej strony EBC. Serwisuje w Katowicach.

Samochód mam na gwarancji jeszcze prze rok i dwa miesiące ale wątpię żeby komuś się chciało wyciągać klocki i sprawdzać producenta :) a nawet jakby to gwarancje mogę stracić co najwyżej na układ hamulcowy
Awatar użytkownika
tomcyt
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 12 kwie 2016, o 20:56
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: tomcyt »

cena jest niska bo to są EBC w podstawowej wersji które mają zbliżony współczynnik tarcia do klocka fabrycznego ale i tak nieco wyższy niż OEM więc hamują lepiej i chyba mniej pylą ale to jeszcze muszę poobserwować
lexfan
Lex user
Posty: 113
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 00:54
Model Lexusa: IS 200T '16
Skąd:: 3city
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: lexfan »

Klocki to element eksploatacyjny taki jak wycieraczki czy opony, wiec nie powinno byc problemu z gwarancja.
Tutaj stanowisko mazdy, mysle ze z lexem jest podobnie:

"
Szanowny Panie,

W odpowiedzi na Pana wiadomość informujemy, że tarcze i klocki hamulcowe są elementami eksploatacyjnymi. Może Pan dokonać naprawy poza ASO Mazda.

Wymiana musi być przeprowadzona zgodnie z procedurami producenta tzn. jeżeli procedura przy demontażu tarczy wymaga np. rozpięcia przewodu hamulcowego i wymiany uszczelki na nową to ta uszczelka musi być wymieniona,
wszystkie śruby i nakrętki dokręcone odpowiednim momentem, czyli serwis powinien mieć dostęp do literatury warsztatowej producenta.

Od strony formalnej w takim przypadku Mazda nie ponosi odpowiedzialności za jakość zastosowanych części i wykonanej usługi, a także skutki źle wykonanej usługi.
"
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pss »

ASO zna problem i mi ostatnio mówili, że mogą nawet te tarcze/klocki ogarnąć w gratisie przy przeglądzie tylko muszę podrzucić jakieś inne pasujące do auta.
Tak samo nie ma problemu z wymianą wycieraczek, opon na inne czy poza aso.

@doktor4g #MeeTo
@niven sprawdź czy w Dacii nie zrobią Ci taniej tego, warto zaoszczędzić !
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

cóż jedni wolą spłacać leasing / kredyt i serwisować w lexusie

ja wole serwisować w toyocie i zaoszczedzic. dzięki oszczędzaniu stać mnie kupić auto za gotowke - tobie też to polecam
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Dawid0ss »

niven pisze:cóż jedni wolą spłacać leasing / kredyt i serwisować w lexusie

ja wole serwisować w toyocie i zaoszczedzic. dzięki oszczędzaniu stać mnie kupić auto za gotowke - tobie też to polecam
Chłopie, ale dziś kupowanie takiego auta za gotówkę kompletnie się nie opłaca. No chyba, że Twój koszt kapitału jest niższy od tego z banku ;-) Prowadzisz działalność czy osoba prv ? Oczywiście to Twoje pieniądze i rób z nimi, co chcesz. Nie mów tylko, że polecasz, bo to wcale nie jest najlepsze wyjście.
Ostatnio zmieniony 12 mar 2018, o 12:37 przez Dawid0ss, łącznie zmieniany 1 raz.
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pss »

niven pisze:cóż jedni wolą spłacać leasing / kredyt i serwisować w lexusie

ja wole serwisować w toyocie i zaoszczedzic. dzięki oszczędzaniu stać mnie kupić auto za gotowke - tobie też to polecam
Niektórzy mają dobrą księgowość która wyliczyła korzyści podatkowe w zakupie za gotówkę i w leasingu.
Podpowiem, przy tych kwotach Leasing wychodzi taniej ;)

Wracając do tematu dyskusji, można eksploatacje robić gdzie się chce, choć przy przeglądach nie wiem jak na to patrzy Toyota Motor Polska.
Znajomy chciał w RX coś zrobić w ASO Toyoty i pamiętam, że odmówili tłumacząc się brakiem akredytacji czy czegoś takiego, skierowali do ASO Lexus oddalonego o ponad 100km
Awatar użytkownika
zender
Lex user
Posty: 180
Rejestracja: 6 sty 2014, o 23:35
Model Lexusa: RC300h
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: zender »

Dawid0ss pisze:
niven pisze:cóż jedni wolą spłacać leasing / kredyt i serwisować w lexusie

ja wole serwisować w toyocie i zaoszczedzic. dzięki oszczędzaniu stać mnie kupić auto za gotowke - tobie też to polecam
Chłopie, ale dziś kupowanie takiego auta za gotówkę kompletnie się nie opłaca. No chyba, że Twój koszt kapitału jest niższy od tego z banku ;-) Prowadzisz działalność czy osoba prv ? Oczywiście to Twoje pieniądze i rób z nimi, co chcesz. Nie mów tylko, że polecasz, bo to wcale nie jest najlepsze wyjście.
kupowanie auta nigdy się nie opłacało. jednak nie każda osoba to firma a obywatel tez ma prawo kupować auto i niekoniecznie musi mieć czas aby za jego wartości otwierać firmę :biggrin2:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości