Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
ODPOWIEDZ
pss
Lex Driver
Posty: 516
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pss »

Ja już kilka razy resetowałem, ale mój nie schodzi już poniżej 12 w mieście i pokazuje średnio 12,5...
Co ciekawe wcześniej było to 10 i 10,5, albo więc zmienił się styl jazdy, albo nie wiem ;)
Jaca68
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 30 maja 2018, o 11:07
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Elbląg
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Jaca68 »

Wiener pisze:Na raty pali jak się otworzy bagażnik z pilota.
No właśnie sprawdziłem dziś pod sklepem. Dziwne.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Dawid0ss »

niven pisze:Ja liczę bo uwazam ze stosunek spalania do osiągów silnika is200t jest naganny

Mnie w Warszawie spała 13-14l /100km. Koledze range rover sport supercharged v8 omocy ponad 550 koni spała 16 litrów. Golf R ponad 300 koni innego kolegi spała znowu 15 ale jest szybszy na wstecznym od lexusa. Ten silnik przybitych osiągach nie powinien wg mnie przekraczać 11l w mieście
Jeśli wszyscy jeździcie po tym samym mieście, to imo z tej paczki jesteś jedynym, który liczy to spalanie uczciwie.
sandex
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 31 maja 2018, o 10:11
Model Lexusa: is 300 III
Skąd:: Rze
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: sandex »

W czerwcu odbieram is 200t z wyprzedaży rocznika w pakiecie satisfaction. Chciałem zapytać o rady do odbioru.
Jaka skóra jest w moim aucie z tego co pamietam elite z perforacja (naturalna krowa czy sztuczna).
Chciałem zapytać dla porównania co wynegocjowaliście przy zakupie auta, cena %, pakiety, gratisy.
Bo ja oprócz zniżki chyba -35000 z wyprzedaży rocznika, dostałem jeszcze -2%i pakiet 3przeglasow gratis i mam niedosyt, ze powinienem dostać trochę więcej, pisałem do swojego sprzedawcy odnośnie ubezpieczenia czy można się zbliżyć do3%(nie wiem czy to w kwestii dilera) i jakieś dywaniki gumowe, ale cisza i za trochę się kremuje przed dalszym żebraniem.
Proszę o komentarze i własne przemyślenia pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: ArtIS »

cardiologist pisze:
ArtIS pisze:
cardiologist pisze:To ile pali ten IS250? 8-9l? Mój Is200t w cyklu mieszanym 10l/100km, w mieście (Katowice) do 12l/100km. No ale jeśli ktoś potrzebuje oszczędnego auta do jazdy tylko po mieście to toyota auris hybrid jest w dobrej cenie...i zaparkować prosciej :biggrin2:
Aktualnie w mieście z A/C 11.5. W trasie nigdy poniżej 8.5 nie zszedłem. Średnio koło 10 wychodzi.
W mojej opinii masz całkiem fajne autko o ponadczasowej linii. Do tego jeśli jest pewne, dobrze się sprawuje to bez sensu zamieniać. Wiesz jak to jest...lepsze jest wrogiem dobrego;-) Reasumując jak nie masz co robic z pieniędzmi to zamieniaj:-P w każdym innym przypadku ja zostalbym przy aksamitnej widlastej szosteczce:-)
A to racja :). W sumie mimo ze z USA to wiem już o nim wszystko przez lata. Do tego za dużo w niego wrzuciłem :)

Dziś po zakończeniu długiego weekendu na stołecznych ulicach znowu 11 z przodu. Ale jak czytam, to co piszecie o 200t to naprawdę nie ma co marudzić.

Dźwięk silnika aurisa/priusa jest tak tragiczny, ze wole stać z tylu Solarisa przy silniku :P
Awatar użytkownika
4lolo4
Lex user
Posty: 56
Rejestracja: 9 kwie 2016, o 17:18
Model Lexusa: IS 200T
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: 4lolo4 »

Nie wiem dlaczego kogokolwiek dziwi wyższe spalanie 200t od 250. Ma większą moc, to więcej pali. Ja jak deptam, to po Krakowie łyka prawie 15. Jak nie deptam to czasem zejdę do 12. 250 ma najpewniej podobną sprawność podczas pracy, a jedyny zysk dla 200t może być widoczny przy małym obciążeniu - mniejsze tarcie. Ale zakładając nawet bardzo optymistycznie sprawność lepszą o 10% (wątpliwe), będzie palił 5% więcej przy ciśnięciu (moc wzrosła prawie 20%). Założę się, że porównywalne BMW (czyli 328i F30) paliłoby +-5% to samo. Tutaj kłaniają się podstawy fizyki. Moc to jest nic innego jak energia spalanego paliwa * sprawność, a sprawność obu silników i układów przeniesienia jest na pewno podobna. Obie firmy za długo samochody robią, żeby znacząco odstawać jedna od drugiej. Co najwyżej następne kilka % na korzyść może wynikać np z korzystniejszego dla warunków jazdy zestopniowania albo skalibrowania skrzyni.
Mój kumpel tak samo jak ja ma is 200t, i jemu pali koło 11, ale on nie jezdzi na 8 do pracy i nie ciśnie w mieście. Dlatego fakt, że komuś RR V8 pali 16, nic nie wnosi póki się samemu nie wsiądzie i nie pojeździ takim autem.
Awatar użytkownika
4lolo4
Lex user
Posty: 56
Rejestracja: 9 kwie 2016, o 17:18
Model Lexusa: IS 200T
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: 4lolo4 »

Jeszcze wspomnę, że 3 cylindrowe Mini One 1.2 102km mojej żony pali w mieście 9,5l i to gdy ona jeździ (=umiarkowane ciśnięcie). Auto waży ponoć 1200kg. Dlatego uważam, że spalanie to coś czego przewidzieć do końca nie można i nie trzeba słuchać bajek na ten temat, bo się można rozczarować.
pss
Lex Driver
Posty: 516
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pss »

To spalanie to styl jazdy, no i mam dziwne wrażenie, że ta skrzynia daje mały narzucik :)
sandex pisze:Bo ja oprócz zniżki chyba -35000 z wyprzedaży rocznika, dostałem jeszcze -2%i pakiet 3przeglasow gratis i mam niedosyt, ze powinienem dostać trochę więcej, pisałem do swojego sprzedawcy odnośnie ubezpieczenia czy można się zbliżyć do3%(nie wiem czy to w kwestii dilera) i jakieś dywaniki gumowe, ale cisza
walcz jeszcze o bagażnik dachowy i do niego kilka worków cebuli ;p
Awatar użytkownika
cardiologist
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 9 maja 2017, o 09:21
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: cardiologist »

sandex pisze:W czerwcu odbieram is 200t z wyprzedaży rocznika w pakiecie satisfaction. Chciałem zapytać o rady do odbioru.
Jaka skóra jest w moim aucie z tego co pamietam elite z perforacja (naturalna krowa czy sztuczna).
Chciałem zapytać dla porównania co wynegocjowaliście przy zakupie auta, cena %, pakiety, gratisy.
Bo ja oprócz zniżki chyba -35000 z wyprzedaży rocznika, dostałem jeszcze -2%i pakiet 3przeglasow gratis i mam niedosyt, ze powinienem dostać trochę więcej, pisałem do swojego sprzedawcy odnośnie ubezpieczenia czy można się zbliżyć do3%(nie wiem czy to w kwestii dilera) i jakieś dywaniki gumowe, ale cisza i za trochę się kremuje przed dalszym żebraniem.
Proszę o komentarze i własne przemyślenia pozdrawiam.
ja dostałem jeszcze promocyjne ubezpieczenie w pierwszym roku - 2% wartości auta. Zawsze warto ponegocjować o jak najlepsze warunki a głupimi komentarzami się nie przejmuj. Nie świadczy to o Twoim "dziadostwie" a o szacunku do pieniądza. Zresztą patrząc na marże dilerskie, bezwzględne przyjmowanie wszystkich ich warunków jest zwyczajnym frajerstwem i brakiem jakiegokolwiek zmysłu ekonomicznego.

Pozdrawiam
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

4lolo4 pisze:Jeszcze wspomnę, że 3 cylindrowe Mini One 1.2 102km mojej żony pali w mieście 9,5l i to gdy ona jeździ (=umiarkowane ciśnięcie). Auto waży ponoć 1200kg. Dlatego uważam, że spalanie to coś czego przewidzieć do końca nie można i nie trzeba słuchać bajek na ten temat, bo się można rozczarować.
wiesz mnie zastępcze BMW F30 LCI 1.5 3 cyl 136KM paliło w mieście 11,5l co też było śmieszne nie mniej jednak uważam że spalanie lexusa jest nieadekwatne do osiągów
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 38 gości