Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
Awatar użytkownika
Kriss1970
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 4 lut 2016, o 21:29
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Kriss1970 »

Tak stanowisko jakie przedstawiłem było takie same, i nie mam zamiaru nic przekłamywać a ty bardziej koloryzować ASO Kraków umyło ręce i to mi się nie podoba pierwsza moja uwaga odnośnie zaworu została odrzucona, nie zgodziłem się z argumentami Toyoty i druga została załatwiona pozytywnie jak nie wiesz o czym pisze to nie zabieraj głosu i nie sądź wszystkich swoją miarą bo nie mam zamiaru tu chwalić się fakturami z Bmw a czy cię to śmieszy czy nie w zasadzie mnie to mało interesuje pisze tu dlatego aby inni użytkownicy z takim problemem nie odpuszczali bo to nie jest problem jednostkowy.... jutro jadę na wymianę zaworu i akumulatora i tyle w temacie.
Awatar użytkownika
Kriss1970
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 4 lut 2016, o 21:29
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Kriss1970 »

Kolego Pss bardzo ciekawy temat poruszyleś jak dotąd nikt z użytkowników is których znam nie narzekał na przekładnie kierownicze ja także narazie nie zauważyłem problemów ale ciekawie gość z tego amerykańskiego forum opisał wadę która była w pojeździe przed końcem okresu gwarancyjnego i braku przedawnienia takiego okresu będzie chwila można pogrzebać..a ty masz problem z kierowcą?
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pss »

Tak tylko u nich w Kalifornia / USA jest inne prawo, tam trochę bardziej chronią klienta niż u nas.
Mi Toyota dała "od ręki" akumulator do auta po gwarancji, ale pewnie jego koszt był dla nich niski i może zależało im po prostu na tym by do nich wrócić.
Ciekawi mnie ile kosztuje akcja z układem kierowniczym i zębatką, że tak strasznie się rękami i nogami zapierali proponując 50% zwrotu kosztów... a finalnie pokryli mu całość.

Tak mam coś takiego od nowości... zgłaszane kilka razy do ASO, ale nie dało się powtórzyć problemu pracownikom i zostało.
Pomaga tu np. wyłączenie i włączenie silnika, temat przewijał się już w internecie + pisał do mnie ktoś na tym forum też, że ma tak w IS 300h.

Ten wątek jednak rozwijał wątpliwości i pokazał co jest wadliwe oraz to, że występuje to w IS/GS na różnych gamach silnikowych.

Pytanie do kogoś lepszego z mechaniki, czy takie uszkodzenie zębatki w układzie kierowniczym może to być niebezpieczne ? :)
Awatar użytkownika
Kriss1970
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 4 lut 2016, o 21:29
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Kriss1970 »

Spróbuję się coś s dowiedzieć u gościa który naprawia i regeneruje kolumny kierownicze w różnych autach może z czymś takim się spotkał jak coś się dowiem dam znać.
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pss »

Patrząc po wątku na clublexus, to jest spora szansa, że lift 2017 roku naprawił problem który trwał od 2014 roku.
Podobnie jak ten lift naprawił też zawór turbiny...
Ci co kupili wcześniej nie byli informowani i olani ;)
Awatar użytkownika
Kriss1970
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 4 lut 2016, o 21:29
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Kriss1970 »

Ale jeśli wada była powszechna a auto jest po gwarancji można spróbować powołać się na ich statystyki i przynajmniech wykonają pełna diagnostykę i dadzą papier że wszystko jest ok..... dziś wymienili mi akumulator i zawór na nowy w ramach dobrej woli i to rozumiem i tu szacunek.... ale nie lubię jak ktoś w żywe oczy robi wała.
Awatar użytkownika
_3rd
Lex user
Posty: 204
Rejestracja: 14 cze 2019, o 14:11
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: United Kingdom
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: _3rd »

pss pisze: A tak przy okazji:

CZY KTOŚ TEŻ MA PROBLEM Z KIEROWNICĄ ?
https://www.clublexus.com/forums/is-3rd ... -post.html

Okazuje się, że to uszkodzona zębatka... i za pewne sporo aut.
Ciekawy jaki koszt naprawy...
Pojawił się u mnie ten sam problem. Samochód ma przejechane ~45k km i podczas trasy UK->PL układ kierowniczy zaczął właśnie tak działać - skręcając w jedną stronę reagował normalnie a w przeciwną najpierw dało się wyczuć jakby minimalny luz, potem lekki przeskok i dopiero zaczynał skręcać. Pojawia się to tylko w czasie długiej jazdy autostradą.
Awatar użytkownika
Kriss1970
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 4 lut 2016, o 21:29
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Kriss1970 »

Panowie trzeba sprawdzić ilu nas jest z potencjalnym problemem kolumny w is mk3 i zwrócić się zbiorowym pismem do Toyoty o wyjasnienie problemu naprawę lub diagnostykę usterki niech odpowiedzą oficjalnie że można bezpiecznie użytkować pojazd chętnych proszę o info ustalimy jak dalej postępować.
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pss »

No z tego wynika, że problem może mieć każdy IS III gen do liftu w 2017.
Jest szansa, że Toyota poprawiła liftem i siedzi cicho tak jak z zaworem podciśnienia turbiny ; )

Powiedzieli, że polift miał poprawki w przednim zawieszeniu, może tam coś było nie tak i wpływało na ten układ kierowniczy ? :)

Cytując auto świat:
"Po pierwsze, poprawiono zawieszenie, w którym zastosowano większą liczbę lekkich elementów z aluminium oraz wysokowytrzymałej stali, Ma to zmniejszyć nieresorowaną masę i zwiększyć sztywności konstrukcji. Zmienione też zostały parametry sprężyn, amortyzatorów i poprzecznych stabilizatorów. Dzięki temu Lexus IS – według jego konstruktorów – ma się prowadzić tak dobrze, jak nigdy dotąd."
Można to za pewne prosto sprawdzić porównując w ASO numery części między przed liftem, a liftem by zobaczyć jaka była skala zmian...
SnakeDoctor
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 26 gru 2016, o 20:06
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: SnakeDoctor »

Zbliża mi się przegląd po 3 roku. Mógłby ktoś rzucić listę części, płynów itd. które będą potrzebne tak, żebym mógł kupić i nie dać się naciąć w aso?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości