Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
ODPOWIEDZ
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pss »

W autach jest niby wszystko, wystarczy, że włożą jakiś moduł z dyskiem twardym i zakodują.
Przynajmniej tak mi mówili jak brałem auto, a chcieli dać bodajże za 3k ta navi.
Jak zobaczyłem jak wygląda w demówce to mi się odechciało i uchwyt w kratkę + niezawodne google maps robi dużo lepszą robotę :)
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

i to kolejny argument przeciwko lexusowi - zenujące jest ze w aucie klasy premium użytkownik musi korzystać z nawigacji na tym samym poziomie co kierowca seicento
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pss »

Nie to wolny wybór, dają jakąś tam nawigacje no ale mi się ona nie podobała + sposób aktualizacji map czyt. jedź do aso w 2018 roku by uaktualnić mapę :)
A ja naprawdę rzadko korzystam z Navi, a dużo częściej z yanosika.
Jedyny problem lexusa to problem z nowymi technologiami czyli wsparciem dla android auto czy apple carplay.
I tu serio wygrywa z Lexusem chiński Ford :)
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

to raczej problem "myślicieli" w lexusie - bo jednak carplay w japonii czy usa jest
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: adamsky73 »

Przecież to tylko dobrze świadczy o ich genialnych marketingowcach. Sprzedają przestarzały sprzęt w cenie nowoczesnego, a pretekstem jest "sprawdzona technika". Wszystko czego nie ma nie może się zepsuć i słupki bezawaryjności w rankingach rosną
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pss »

Coś w tym jest, ale gdzieś mi się obiło, że nowy ES ma dostać Apple carplay i o tyle to będzie śmieszne, że nowy LS nie dostał :)
Generalnie patrząc na nowego LS'a szału nie ma patrząc po konkurencji to nie ma nawet podjazdu do np. BMW 7
Tak sobie ostatnio myślę, że Lexus to tak naprawdę Toyota w wersji Premium ale bez aspiracji do walki z konkurencją w tym segmencie.
Widać to po wykończeniach wnętrza, systemach multimedialnych czy parametrach silników/skrzyń biegów, a kończąc na cenie - Lexus jest po prostu najtańszy.
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

Moja rodzina w USA śmieje się ze mnie ze jeżdżę toyota z innym znaczkiem za cię e x2. I trochę maja racje. Toyota canry w USA i avalon maja lepsze bajery niż Lexus w europie
Awatar użytkownika
cardiologist
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 9 maja 2017, o 09:21
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: cardiologist »

Mediana zarobków w Polsce: 2500zł netto/m-c
Cena BMW f30 20i w Polsce: od 151 000zł brutto

Mediana zarobków w USA: 3 100$ (z uwagi na duże rozbieżności podatkowe zależnie od stanu jest to kwota brutto)
Cena BMW f30 20i w USA: od 36 900$ brutto

Zresztą poszukajmy bliżej:
Mediana zarobków w Niemczech: 2990 euro/m-c brutto
Cena BMW f30 20i w Niemczech: od 37 850 euro brutto
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Miłosz »

Ja bym jeszcze wspomniał o innej jakości produktów na zachód a innej dla cebuli.
A tak z innej beczki rozmawiałem z moim tunerem i może się podjąć dłubnięcia is200t, jakieś szczegóły podeśle mi jak wróci z urlopu w przyszłym tygodniu.
https://www.facebook.com/rsgaragestg/
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Wiener
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 28 lis 2015, o 18:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Warszawka
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Wiener »

niven pisze:Moja rodzina w USA śmieje się ze mnie ze jeżdżę toyota z innym znaczkiem za cię e x2. I trochę maja racje. Toyota canry w USA i avalon maja lepsze bajery niż Lexus w europie
No nie przesadzajmy, w IS jednak jest to konstrukcja z RWD i całkiem Lexusowa. To samo można powiedzieć o Porsche, że to Skoda z ceną x10 i jest tam więcej prawdy w tym, bo niektóre silniki są nawet 1:1 takie same. W Lexusie przynajmniej na Europę mamy 2.0t zamiast Toyotowego 1.8. Mercedes to można się śmiać, że Dacia (w końcu niektóre silniki te same). Zresztą Toyota to żadna ujma patrząc na rankingi niezawodności, a komplement - Land Cruisery bajerami i długowiecznością deklasują konkurencję i nawet w Stanach sprzedają się za $80k+. Ale Stany to przyjemniejszy rynek dla kierowców. Lexus RX450h u nas to 300k, u nich $45k. Subaru WRX STi tam $36k, u nas 45k E. Ładnie widać porównując ceny tych samych modeli tam i w Europie widać, jak bardzo rucha nas importer. Polecam przed kupnem nowego samochodu sprawdzić, ile tak naprawdę jest warty w dolarach. IS wypada jeszcze ok, ale w przypadku LS/RX/RCF to jest przepaść i ceny w Polsce x2. Najmniej z premium chyba Infiniti - tam $52k za hybrydę AWD, tutaj te 230k można wyszarpać za Sport Tech.

A no i nie oszukujmy się, że ktoś z nas by kupił Lexusa w Europie, gdyby w Europie Toyota sprzedawała samochody typu Camry AWD 3.5 301KM... w Stanach w takim wypadku dopłacanie do ESa na przyklad jest dosyc nierozsądne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości