Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cardiologist
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 9 maja 2017, o 09:21
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: cardiologist »

delll pisze:Przy jakim przebiegu to robisz ? I czemu przed pierwszym przeglądem ? :)
dokładnie z takich samych pobudek co niven:) Nie wierze w zapewnienia serwisu że "auta nie trzeba docierać". Mało tego Panowie w Lexusie twierdzili też że turbo nie trzeba chłodzić, ot taka super extra japońska technologia. Zaraz po wyjeździe z salonu, wieczorem siadłem do instrukcji obsługi gdzie wyraźnie jest napisane co wolno a czego nie do przebiegu 1000km a także czas jaki trzeba studzić turbo w zależności od warunków obciążenia auta. Może nie mam aż tak radykalnych przekonań jak niven:P (wymiana po 100km) ale zgadzam się w pełni że pierwsza wymiana musi być dużo wcześniej. Olej silnikowy to świętość, na tym się nie oszczędza. Jestem trochę na siebie zły bo przegapiłem przebieg 4000km, aktualnie jestem prawie w pół drogi do pierwszego serwisu, nalot<7000km. Zresztą pieniądze za wymianę żadne a korzyści mogą być wymierne.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
cardiologist
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 9 maja 2017, o 09:21
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: cardiologist »

niven pisze:są różne szkoły

1. pierwsza wymiana wg książki przy 15kkm lub rok
2. pierwsza wymiana pod ok 4000km potem przy 15kkm

ja preferuję szkołę trzecią:

1. pierwsza wymiana zaraz po wyjeździe z salonu (przebieg do 100km) potem przy 5000km i przy 15000km - dlaczego?

Widziałem na kilku profilach na fejsie jak wyglądał filtr oleju rozcięty i zlany olej z auta z przebiegiem uwaga 50km. - więc jak chcesz bezawaryjnie jezdzic dluzej niż gwarancja przewiduje to warto.


Kolego co do ceny 550 brutto z ich częściami, 250 z własnymi - moim zdaniem zdecyduj się na te druga opcje i zainwestuj w:

- olej MILLERS CFS NT+ 0w20 - najlepszy olej na rynku 0w20 - ok 310zł za 5 litrów
- filtr MANN HU7019Z ok 25zł lub Bosch F026407098 ok 20zł

Jeśli ew. cena 250zł za wymianę Cię przeraża a mnie tak - jedź do Toyoty, będzie taniej, nie naruszysz gwraancji, będzie widziane w systemie lexus i na portalu mój lexus - ja tak robię stąd wiem jak to wygląda
dlaczego zdecydowałeś się na olej który producent dedykuje do wyczynowych silników a nie produkt do "cywilnych" pojazdów, np. Millers XF Longlife 0w20?
Awatar użytkownika
delll
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 26 lip 2017, o 11:33
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: 3miasto
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: delll »

A jaki leją olej na przeglądach ? W Toyocie/Lexusie
Awatar użytkownika
cardiologist
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 9 maja 2017, o 09:21
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: cardiologist »

delll pisze:A jaki leją olej na przeglądach ? W Toyocie/Lexusie
W Lexusie Toyota Genuine Motor Oil 0W-20.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Dawid0ss »

cardiologist pisze:
delll pisze:A jaki leją olej na przeglądach ? W Toyocie/Lexusie
W Lexusie Toyota Genuine Motor Oil 0W-20.
Poważnie do IS200t leją 0w20 ? Kurde, na takim oleju bałbym się go mocniej przeciągnąć kilka razy pod rząd lub porządnie przejechać się po autostradzie. Na czym tu oszczędzać. Różnice cenowe vs 5w50 itp są tak znikome, że szkoda czasu na takie dyskusje.
Ostatnio zmieniony 20 lis 2017, o 14:19 przez Dawid0ss, łącznie zmieniany 1 raz.
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

dlatego leję millers cfs nt+ który przy katowaniu utrzymuje parametry bo to olej do motorsportu

olej toyota genuine motor oil to SHELL, za który za 5l zapłacisz 150zł (shell helix) więc widać że i jakość różna skoro cena dwukrotnie niższa
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

cardiologist pisze:
niven pisze:są różne szkoły

1. pierwsza wymiana wg książki przy 15kkm lub rok
2. pierwsza wymiana pod ok 4000km potem przy 15kkm

ja preferuję szkołę trzecią:

1. pierwsza wymiana zaraz po wyjeździe z salonu (przebieg do 100km) potem przy 5000km i przy 15000km - dlaczego?

Widziałem na kilku profilach na fejsie jak wyglądał filtr oleju rozcięty i zlany olej z auta z przebiegiem uwaga 50km. - więc jak chcesz bezawaryjnie jezdzic dluzej niż gwarancja przewiduje to warto.


Kolego co do ceny 550 brutto z ich częściami, 250 z własnymi - moim zdaniem zdecyduj się na te druga opcje i zainwestuj w:

- olej MILLERS CFS NT+ 0w20 - najlepszy olej na rynku 0w20 - ok 310zł za 5 litrów
- filtr MANN HU7019Z ok 25zł lub Bosch F026407098 ok 20zł

Jeśli ew. cena 250zł za wymianę Cię przeraża a mnie tak - jedź do Toyoty, będzie taniej, nie naruszysz gwraancji, będzie widziane w systemie lexus i na portalu mój lexus - ja tak robię stąd wiem jak to wygląda
dlaczego zdecydowałeś się na olej który producent dedykuje do wyczynowych silników a nie produkt do "cywilnych" pojazdów, np. Millers XF Longlife 0w20?
producent dedykuje do wyczynowych silników

ja patrzę na parametry, ma odpowiednie, spełnia normy do tego auta, utrzymuje film przy katowaniu więc warto - longlife bym lał zakładając że będę jeździł zasadniczo mało dynamicznie - zakładając ze zdarzy mi się raz na jakiś czas zagotować olej wolę mieć lepszą oliwę
Awatar użytkownika
cardiologist
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 9 maja 2017, o 09:21
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: cardiologist »

niven pisze:
cardiologist pisze:
niven pisze:są różne szkoły

1. pierwsza wymiana wg książki przy 15kkm lub rok
2. pierwsza wymiana pod ok 4000km potem przy 15kkm

ja preferuję szkołę trzecią:

1. pierwsza wymiana zaraz po wyjeździe z salonu (przebieg do 100km) potem przy 5000km i przy 15000km - dlaczego?

Widziałem na kilku profilach na fejsie jak wyglądał filtr oleju rozcięty i zlany olej z auta z przebiegiem uwaga 50km. - więc jak chcesz bezawaryjnie jezdzic dluzej niż gwarancja przewiduje to warto.


Kolego co do ceny 550 brutto z ich częściami, 250 z własnymi - moim zdaniem zdecyduj się na te druga opcje i zainwestuj w:

- olej MILLERS CFS NT+ 0w20 - najlepszy olej na rynku 0w20 - ok 310zł za 5 litrów
- filtr MANN HU7019Z ok 25zł lub Bosch F026407098 ok 20zł

Jeśli ew. cena 250zł za wymianę Cię przeraża a mnie tak - jedź do Toyoty, będzie taniej, nie naruszysz gwraancji, będzie widziane w systemie lexus i na portalu mój lexus - ja tak robię stąd wiem jak to wygląda
dlaczego zdecydowałeś się na olej który producent dedykuje do wyczynowych silników a nie produkt do "cywilnych" pojazdów, np. Millers XF Longlife 0w20?
producent dedykuje do wyczynowych silników

ja patrzę na parametry, ma odpowiednie, spełnia normy do tego auta, utrzymuje film przy katowaniu więc warto - longlife bym lał zakładając że będę jeździł zasadniczo mało dynamicznie - zakładając ze zdarzy mi się raz na jakiś czas zagotować olej wolę mieć lepszą oliwę
jeżdżę dosyć dynamicznie więc trzeba będzie się zastanowić nad olejem. Dzwoniłem dziś do Toyoty Katowice. Pan z serwisu był bardzo zdziwiony moim zapytaniem dotyczącym wymiany oleju w aucie marki lexus. Powiedział że jestem pierwszy który o to pyta i musi zapytać kierownika. Ostateczna odpowiedz - nie serwisujemy Lexusa. Podsumowując, wymiana oleju w serwisie Lexusa i będzie to prawdopodobnie Millers CFS NT+ 0W20, filtr prawdopodobnie oryginalny z serwisu cena 50zł brutto.
Pozdrawiam.
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

j
Ostatnio zmieniony 18 paź 2018, o 08:55 przez niven, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
cardiologist
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 9 maja 2017, o 09:21
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: cardiologist »

niven pisze:po usunieciu danych wrażliwych poniżej przyesłam:

ASO 50 Toyota to Toyota SACAR

jak widać można i nawet jest widoczny w systemie przeglad,

Obrazek
niven, spoko:) mam nadzieję że nie odebrałeś mojego posta jako zarzut że konfabulujesz:P widać nie wszędzie toyota jest aż tak "elastyczna". Czy zna ktoś z Forumowiczów jakiegoś rzetelnego dystrybutora olejów silnikowych ze śląska?
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości