Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cardiologist
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 9 maja 2017, o 09:21
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: cardiologist »

Seba pisze:Witam panowie jestem nowy u was prosze o wyrozumiałość , chce kupić używanego is 200t bylem w salonie na jeździe próbnej sprzedawcami stwierdził ze on chce jechac bo auto nie ma ac a ja moge ich nowym si eorzejechac jak bede chcial. Zgodziłem sie wszystko wydaje sie ok, przyspiesza fajnie komfort zaakceptowałem ale nurtuje mnie jedna rzecz mianowicie przy jeździe dynamicznej wkręcając sie na obroty bardzo słychać dźwięk silnika w środku pan stwierdził z jest to normalne i ze ten dzwiek jest przyjemny . Czy to jest normalne ze ruszając bardzo żwawo silnik wyje w środku ???? Niestety nie mialem czasu na jazdę nowym ale to mnie bardzo nurtuje samochod roczny niski przebieg a silnik słychać gorzej jak w moim 12 letnim japonczyku.....
Witaj, przed wszystkim koniecznie zasiądź za sterami! To jest podstawa. Nie każdemu odpowiada "specyficzne" działanie skrzyni biegów w lexusie, jej opieszałość, chwila zawahania. Tego nie odczujesz siedząc obok kierowcy. Z perspektywy pasażera to będzie zawsze dynamiczne auto. Z perspektywy kierowcy ta sekunda, póltorej jaką zabiera skrzynia biegów podczas próby gwałtownego przyspieszenia w pewnych warunkach staje się uciążliwa. Co do wycia podczas przyspieszania...ja nie mam takiego odczucia. Podzielam zdanie Pana który Cię woził. Jest to bardzo przyjemne dla ucha i nie męczące. Ogólnie auto wyciszone wzorcowo. Posiadam is200t 2017r. z przebiegiem ok.2500km.

Pozdrawiam
we777lll
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 2 sie 2017, o 17:32
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Południe
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: we777lll »

Seba - dokonałeś już zakupu?

Tak jak pisał cardiologist - koniecznie trzeba autem przejechać się przed zakupem.
Zwłoka/jej odczucie jest wrażeniem subiektywnym i w dużej mierze, będzie zależała od punktu odniesienia do porównania.

Znajomy właśnie dzwonił, z mega rabatami na ostatnie sztuki IS200t F-Sport z 2016. Szczerze - ceny mocno odjechane.
Jeśli ktoś jest zainteresowany zapraszam na PW.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Kriss1970
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 4 lut 2016, o 21:29
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Kriss1970 »

sory że pytanie trochę nie na temat ale czasu mało ......wybiera sie ktoś z forumowiczów na piatkowy bankiet w lexus Kraków?
Awatar użytkownika
przemosc
Lex Driver
Posty: 349
Rejestracja: 13 cze 2014, o 01:33
Model Lexusa: IS300/RX300/ES300h
Skąd:: Rzyki
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: przemosc »

Kriss1970 pisze:sory że pytanie trochę nie na temat ale czasu mało ......wybiera sie ktoś z forumowiczów na piatkowy bankiet w lexus Kraków?
Mam w planie się pojawić
lexfan
Lex user
Posty: 113
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 00:54
Model Lexusa: IS 200T '16
Skąd:: 3city
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: lexfan »

Z owym sekundowym zawahaniem skrzyni można sobie radzic robiąc przed manewrem redukcje łopatkami. Calkiem dobrze sie to sprawdza.
Awatar użytkownika
cardiologist
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 9 maja 2017, o 09:21
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: cardiologist »

lexfan pisze:Z owym sekundowym zawahaniem skrzyni można sobie radzic robiąc przed manewrem redukcje łopatkami. Calkiem dobrze sie to sprawdza.
Racja...u mnie to już prawie odruch...dwa szybkie kliknięcia jak trzeba skoczyć sznur aut ;)
a tak na marginesie. Zdaje się że to opóźnienie reakcji na kickdown to nie tylko przypadłość lexa. Uwielbiam testy Mat'a Watson'a. W ostatnim ujeżdżał nowe V90 i wygląda że tam jest gorzej niż w lexusie...https://www.youtube.com/watch?v=-vxD4-fscfI próba gwałtownego przyspieszenia od 5:35

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kriss1970
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 4 lut 2016, o 21:29
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Kriss1970 »

nie ma co sie pocieszać że kickdown w is to normalka po prostu jest a tak byc nie powinno rozglądam sie pomału za firmami tuningowymi które to moga poprawić nie trzeba mocno krecić auta wystarczy poprawić momet obrotowy zwiększyć czułość pedału gazu zoptymalizować soft skrzyni trzeba poczekać na koniec gwarancji mamy chyba pozakładane jakieś blokady zwiększenia mometu i mocy trza to wywalić i poprawić to co jest schrzanione jeśli autoryzowany serwis nie zaproponuje nic mądrego trzeba bedzie poszukać alternatywy macie jakieś firmy które to ogarniają patrzyłem ostatnio na 44chiptuning maja optymalizację do silnika 200 t za pomocą zewnętrznego. modułu dpp macie jakieś zdanie na ten temat/
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pss »

Pytanko do posiadaczy 200t.

Zauważył ktoś może dziwną prace wspomagania na zakrętach, a mianowicie przy łuku gdy skręcamy kierownicą w lewo, a następnie w prawo robi się mocny opór.
Oprócz oporu jest też taki specyficzny "trybik", trybik czyli czuć jak by kierownica przeskakiwała po trybie przy obrocie...
Ten trybik martwi najbardziej i w sumie występuje tylko przy "odkręceniu" w prawo.

Pytałem ASO ale nie spotkali się z czymś takim i nie wiedzą gdzie może być problem, bo wspomaganie jest elektryczne.
Nie jest to też mechanizm dostosowywania wspomagania do prędkości, bo podobno nie powinno to tak działać.
Awatar użytkownika
cardiologist
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 9 maja 2017, o 09:21
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: cardiologist »

pss pisze:Pytanko do posiadaczy 200t.

Zauważył ktoś może dziwną prace wspomagania na zakrętach, a mianowicie przy łuku gdy skręcamy kierownicą w lewo, a następnie w prawo robi się mocny opór.
Oprócz oporu jest też taki specyficzny "trybik", trybik czyli czuć jak by kierownica przeskakiwała po trybie przy obrocie...
Ten trybik martwi najbardziej i w sumie występuje tylko przy "odkręceniu" w prawo.

Pytałem ASO ale nie spotkali się z czymś takim i nie wiedzą gdzie może być problem, bo wspomaganie jest elektryczne.
Nie jest to też mechanizm dostosowywania wspomagania do prędkości, bo podobno nie powinno to tak działać.
Ten objaw występuję przy prędkościach autostradowych czy niezależnie od prędkości? Nic takiego nie zauważyłem w moim aucie. Działanie progresywnego wspomagania czuć na kierownicy wyraźnie ale wszystko działa płynnie. Jaki masz nalot u siebie? Ja mam przeszło 5000km. Na razie nic się nie dzieje.
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pss »

Czułem to od początku, ale teraz ten dziwny "trybik" czyli przeskoki na kierownicy są wyraźniejsze i kierownica momentami wyraźnie się blokuje.
Zaobserwowałem, że występuje to przy prędkościach ok 50 na godzinę, przy niższych nie wyłapałem ani razu i przy autostradowych również.

Specyficzna anomalia i najgorsze, że było to już przy nowej sztuce, ale wmawiałem sobie, że to pewnie jaki system bezpieczeństwa.
Teraz doskwiera mocniej, a ASO chce rozbierać układ kierowniczy dlatego pytam czy ktoś zaobserwował coś podobnego ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości