IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
Scoob
Lex user
Posty: 171
Rejestracja: 24 cze 2014, o 00:32
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Elbląg
Kontakt:

IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Scoob »

givenchy30 pisze:Jak to czytam to zastanawiam się czy autor jeździł tym samym autem jak ja??? A ja miałem ta przyjemność użytkować lexusa IS 250 AWD i w porównaniu do wersji europejskiej a miałem wcześniej dwa Is 250 z napędem tylko tylnej osi to jest to nieporównanie, zimą bajka, auto mega stabilne i pewne w prowadzeniu na śliskiej nawierzchni, żadnych niekontrolowanych zachowań nawet kiedy zapomnimy włączyć tryb SNOW. Latem na suchej i mokrej jak przyklejony, prowadzenie w zakrętach super....
Nie wiem czym gościu jeździł ale wnioskuje, że albo nie siedział nawet w Is 250 AWD lub miał założone opony klasy Nexen bez bieżnika bo pieprzenia takiego dawno nie czytałem.
W mojej historii objeździłem Lexusa Is 200 SportCross 2004, Is 300 SportCross 2003, Is 250 z roku 2007, Is 250 r. 2009 i ostatni IS 250 AWD r.2012 i jest bezkonkurencyjny w kwestii napędu. Tyle z konkretów jako porównania do pozostałych aut.
Odnośnie wyposażenia Is-a z USA to nie wiem znowu o czym gośc pisze bo golasa można znaleźć nawet z manualną skrzynią sprowadzonego z europy a nawet kupionego w PL...
Ja miałem Is 250 z roku 2012 i w wyposażeniu miał wszystko o czym pisze powyżej i nawet więcej... navi, ksenon, spryskiwacze, roleta tylnej szyby, podgrzewane i wentylowane siedzenia, navi, kamera i czujniki parkowania, program. ustawienia siedzeń itd... brakowało tylko Audio Mark Levinson...
O co chodzi z tym rzekomym słabym wyposażeniem aut sprowadzonych z USA?? Nie wiem co gość ma w zamiarze pisząc takie teorie... rozumiem skromne doświadczenia własne ale to nie znaczy, że każdy egzemplarz z USA jest golasem po powodzi lub dzwonie....

Takich kilka moich uwag jako uzytkownika, który trochę już Lexusa zna...
Pozdrawiam wszystkich użytkowników i ewentualnych zainteresowanych Lexusami i radzę nie brać do siebie takich okrojonych opinii jak zacytowałem powyżej...:)

Co do spalania to IS 250 AWD w porównaniu do poprzedniego IS 250 z napędem na jedną oś spala niezauważalnie więcej paliwa, dosłownie. Żona pokonywała ten sam odcinek drogi do pracy itd... i spalanie w żaden sposób znacząco nie uszczupliło portfela. Może i trochę więcej ale nie na tyle aby włosy rwać z głowy.
Jak mawiają ..." stać Cię na konia to musisz zakupić owies..." także kolejne pieprzenie o duzym spalaniu AWD można w buty wsadzić... a frajda z jazdy AWD jak napisałem powyżej, gwarantuję! :)
Nade wszystko, wnioskuję o jakąś kulturę wypowiedzi, bo nie uważam się za „gościa co pieprzy głupoty”, tylko wyraziłem swoją opinię i podzieliłem się swoimi odczuciami co do aut z USA - taka rola forum. Wnioski już każdy myślący ułoży sobie sam.
Bardzo się cieszę, że miałeś tak wyposażone auta i tyle doświadczeń z nimi - tylko pozazdrościć. Nigdzie nie napisałem, że każdy USA to bieda (tak samo, że każdy EU to Full), ale jak trafiłeś na „amerykańca” z podgrzewanym polem na wycieraczki i elektrycznie składanymi lusterkami, to gratuluję.
AWD jest kwestią indywidualną, nie podważałem zalet, ale też nie dla każdego jest to niezbędne wyposażenie oraz poza licznymi zaletami, niesie też wady.
I jeszcze raz, rozmawiajmy o autach, wymieniajmy się opiniami oraz doświadczeniami, ale weź na wstrzymanie z pochopnymi ocenami mojej osoby.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
givenchy30
Lex user
Posty: 161
Rejestracja: 18 maja 2013, o 07:28
Model Lexusa: GS300 MK III
Skąd:: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: givenchy30 »

Pisze konkretne informacje, które poparte są użytkowaniem takiego auta, dlatego czytając tworzone przez "Pana" teorie z których wynika jednoznacznie, że opinie oparte są na szczątkowych konkretach w mało znaczących szczegółach. Lexus w wersji europejskiej - również nie każdy egzemplarz posiada el. składane lusterka, jak również strefę podgrzewanego podszybia dla wycieraczek przednich, drogi forumowiczu to są opcje dodatkowe wyposażenia i należało za nie dopłacić niezależnie skąd pochodzi auto! Co nie zmienia faktu, że to tylko drobny szczegół, dla którego szkoda czasu na tworzenie wywodów.
Nie ma co się obrażać za konstruktywną krytykę, nadal uważam, że Pańskie doświadczenie z Lexusem jest bardzo okrojone. Nie miał Pan przyjemności posiadania a być może także jazdy Is-em z napędem AWD gdyż w przeciwieństwie do wersji tylnonapędowej auto z napędem 4x4 prowadzi się rewelacyjnie i daje duże poczucie bezpieczeństwa bez niespodzianek z tyłu... a do tego spalanie nie jest znacząco większe jak Pan pisze- to bzdura.

Tyle w temacie ale to moja opinia i może Pan się zawsze nie zgodzić z moimi doświadczeniami... ale najpierw proponuję wsiąść i przejechać a potem tworzyć nie odwrotnie..:) Nie oceniłem Pana osoby a skąd że..! Odniosłem się tylko do tego co Pan napisał, a w moim mniemaniu niewiele ma wspólnego z rzeczywistością wersji IS 250 AWD!!!
Polecam i miłego ...
Scoob
Lex user
Posty: 171
Rejestracja: 24 cze 2014, o 00:32
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Elbląg
Kontakt:

IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Scoob »

givenchy30 pisze:Pisze konkretne informacje, które poparte są użytkowaniem takiego auta, dlatego czytając tworzone przez "Pana" teorie z których wynika jednoznacznie, że opinie oparte są na szczątkowych konkretach w mało znaczących szczegółach. Lexus w wersji europejskiej - również nie każdy egzemplarz posiada el. składane lusterka, jak również strefę podgrzewanego podszybia dla wycieraczek przednich, drogi forumowiczu to są opcje dodatkowe wyposażenia i należało za nie dopłacić niezależnie skąd pochodzi auto! Co nie zmienia faktu, że to tylko drobny szczegół, dla którego szkoda czasu na tworzenie wywodów.
Nie ma co się obrażać za konstruktywną krytykę, nadal uważam, że Pańskie doświadczenie z Lexusem jest bardzo okrojone. Nie miał Pan przyjemności posiadania a być może także jazdy Is-em z napędem AWD gdyż w przeciwieństwie do wersji tylnonapędowej auto z napędem 4x4 prowadzi się rewelacyjnie i daje duże poczucie bezpieczeństwa bez niespodzianek z tyłu... a do tego spalanie nie jest znacząco większe jak Pan pisze- to bzdura.

Tyle w temacie ale to moja opinia i może Pan się zawsze nie zgodzić z moimi doświadczeniami... ale najpierw proponuję wsiąść i przejechać a potem tworzyć nie odwrotnie..:) Nie oceniłem Pana osoby a skąd że..! Odniosłem się tylko do tego co Pan napisał, a w moim mniemaniu niewiele ma wspólnego z rzeczywistością wersji IS 250 AWD!!!
Polecam i miłego ...
1. Z całą pewnością, każda, nawet najbiedniejsza wersja Classic posiadała oba elementy wyposażenia w standardzie (podgrzewanie oraz składane lusterka). Jeśli chcesz abym to uwiarygodnił, mogę przedstawić polski katalog ISa z połowy 2007. Poza tym, wystarczy wejść na popularny portal ogłoszeniowy i przekonać się o tym samemu. Dla Ciebie może nieznaczący szczegół, dla mnie często wykorzystywane wyposażenie.
2. Racja, nie jeździłem ISem z AWD, swoją wiedzę opieram wyłącznie na opinii innych forumowiczów/grupowiczów oraz znajomych z GSami RWD i AWD, gdzie owszem różnica w mieście nie poraża, a czasem jest pomijalna, ale w trasie daje się wyraźnie odczuć. Nigdzie nie zaprzeczyłem też, że AWD nie daje fun’u, to napęd 30/70, więc na pewno nie ma na co narzekać w tym aspekcie. Wierzę na słowo, chętnie sprawdzę w praktyce jak tylko będę miał ku temu okazję. Jakbym mieszkał na południu, wschodzie lub innych „zaśnieżonych” przez znaczną cześć roku rejonach kraju to RWD nawet bym nie rozważał. Przed ISem miałem Subaru i jego zalet i tak nie miałem jak wykorzystać - na Pomorzu zimy są z reguły łagodne, a jak nagle spada śnieg to i tak do roboty jadę 2-3 razy dłużej, i nic na to nie poradzę... Jak warunki byłyby tragiczne, mam inne auta w domu, mogę z nich skorzystać. Tu chodzi wyłącznie o dopasowanie samochodu do własnych potrzeb, a nie „hejtowanie” AWD, bo przy mocniejszym silniku bardzo zapatrywałbym się na takie rozwiązanie (kto wie, może w kolejnym aucie...).
Skoro już przedstawiłeś się jako skarbnica wiedzy, napisz proszę jak AWD (w przypadku Lexusa oczywiście) wpływa na zwrotność auta, bo w Subaru bardzo mi to doskwierało. Jakbyś mógł jeszcze podzielić się przybliżonymi różnicami w spalaniu i osiągach przy wyższych prędkościach (np. przyspieszanie od 120kph wzwyż), byłbym wdzięczy i zachowałbym Twoje spostrzeżenia na przyszłość.
Peace!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
givenchy30
Lex user
Posty: 161
Rejestracja: 18 maja 2013, o 07:28
Model Lexusa: GS300 MK III
Skąd:: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: givenchy30 »

Skarbnicą wiedzy jest encyklopedia...:)
Nie jestem ekspertem a tylko i wyłącznie wieloletnim użytkownikiem samochodów marki Lexus.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
GT Cajek
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 28 sty 2017, o 21:17
Model Lexusa: IS350 2011
Skąd:: Dębica
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: GT Cajek »

Coś kiepskie to porównanie USA/EU :)
W Stanach spryskiwacze ksenona nie sa wymagane stad ich brak, z tego co zauważyłem wersje po lifcie 2011r maja juz to w standardzie.
Skladane lusterka w Stanach to takze zadkosc, nikt ich nie uzywa - po prostu sa zbedne, drogi sa szerokie itd
Podgrzewanie czy wentylacja ? A zerknijcie na mape, tzn po co gosciowi z Miami podgrzewana przednia szyba ?
Inny klimatronic, nieczytelne zegary, rolata, ML ? Autor miał na mysli wylacznie swoje spostrzezenia i chyba dotyczyly innego auta :)
Lexus IS skladany jest w Japoni - nie widze roznicy w jakosci !

Co do napedu to moja 350tka RWD zamiata az milo i nikt mi tego nie odbierze :)

Czy ciezko znalesc ladnego IS-a w USA ? Alez skad, mozemy pomazyc o tak wielkim rynku zbytu, po prostu MY Poloki :) szukamy a nuz sie uda kupic pieknego i taniego :)
ypso
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 19 sty 2019, o 13:26
Model Lexusa: 2IS 350
Skąd:: Przemyśl
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ypso »

Ale po co ta spinka o wyposażenie USA vs EU i gdybanie o czymś czego się nie wie na 100%, a przecież można szybko i łatwo sprawdzić wyposażenie na https://drivers.lexus.com/lexusdrivers/ ... icle-specs . Ja właśnie tak sprawdziłem i w moim, właśnie gdzieś cumującym do brzegu, ISie są spryskiwacze, grane/chłodzone siedzenia, ML i inne interesujące mnie wyposażenie. Już nie mogę się doczekać :)

PS Czy ktoś się orientuje co trzeba powymieniać/dostroić w aucie sprowadzonym z USA żeby było w pełni legalne w PL? Mam tu na myśli oświetlenie przednie i/lub tylne, a może coś jeszcze?
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ArtIS »

ypso pisze:Ale po co ta spinka o wyposażenie USA vs EU i gdybanie o czymś czego się nie wie na 100%, a przecież można szybko i łatwo sprawdzić wyposażenie na https://drivers.lexus.com/lexusdrivers/ ... icle-specs . Ja właśnie tak sprawdziłem i w moim, właśnie gdzieś cumującym do brzegu, ISie są spryskiwacze, grane/chłodzone siedzenia, ML i inne interesujące mnie wyposażenie. Już nie mogę się doczekać :)

PS Czy ktoś się orientuje co trzeba powymieniać/dostroić w aucie sprowadzonym z USA żeby było w pełni legalne w PL? Mam tu na myśli oświetlenie przednie i/lub tylne, a może coś jeszcze?
Ustawić światła, zrobić tylne przeciwmgielne i pomarańczowe kierunki. Finito :)

Ja na xenon bez spryskiwaczy jeździłem 3 lata bez doczepki. Niemniej zrobiłem bo tak było fabrycznie.
Awatar użytkownika
givenchy30
Lex user
Posty: 161
Rejestracja: 18 maja 2013, o 07:28
Model Lexusa: GS300 MK III
Skąd:: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: givenchy30 »

GT Cajek napisał:

"Coś kiepskie to porównanie USA/EU :)
W Stanach spryskiwacze ksenona nie sa wymagane stad ich brak, z tego co zauważyłem wersje po lifcie 2011r maja juz to w standardzie.
Skladane lusterka w Stanach to takze zadkosc, nikt ich nie uzywa - po prostu sa zbedne, drogi sa szerokie itd
Podgrzewanie czy wentylacja ? A zerknijcie na mape, tzn po co gosciowi z Miami podgrzewana przednia szyba ?
Inny klimatronic, nieczytelne zegary, rolata, ML ? Autor miał na mysli wylacznie swoje spostrzezenia i chyba dotyczyly innego auta :)
Lexus IS skladany jest w Japoni - nie widze roznicy w jakosci !

Co do napedu to moja 350tka RWD zamiata az milo i nikt mi tego nie odbierze :)

Czy ciezko znalesc ladnego IS-a w USA ? Alez skad, mozemy pomazyc o tak wielkim rynku zbytu, po prostu MY Poloki :) szukamy a nuz sie uda kupic pieknego i taniego :)" Coś kiepskie to porównanie USA/EU :)
W Stanach spryskiwacze ksenona nie sa wymagane stad ich brak, z tego co zauważyłem wersje po lifcie 2011r maja juz to w standardzie.
Skladane lusterka w Stanach to takze zadkosc, nikt ich nie uzywa - po prostu sa zbedne, drogi sa szerokie itd
Podgrzewanie czy wentylacja ? A zerknijcie na mape, tzn po co gosciowi z Miami podgrzewana przednia szyba ?
Inny klimatronic, nieczytelne zegary, rolata, ML ? Autor miał na mysli wylacznie swoje spostrzezenia i chyba dotyczyly innego auta :)
Lexus IS skladany jest w Japoni - nie widze roznicy w jakosci !

Co do napedu to moja 350tka RWD zamiata az milo i nikt mi tego nie odbierze :)

Czy ciezko znalesc ladnego IS-a w USA ? Alez skad, mozemy pomazyc o tak wielkim rynku zbytu, po prostu MY Poloki :) szukamy a nuz sie uda kupic pieknego i taniego :)"


Dokładnie zgadzam się z tym co napisałeś jako użytkownik auta sprowadzonego z USA. Lexus składany jest w Japonii bez względu na rynek odbiorcy jakość jest taka sama, różnica w ewentualnych OPCJONALNYCH elementach wyposażenia.
:ok:
mateee
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 27 sty 2019, o 16:11
Model Lexusa: IS250
Skąd:: dolny
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: mateee »

Witam,

ktoś coś wie nt modelu o VIN JTHBK262962018094
Model ze Stanów..
ypso
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 19 sty 2019, o 13:26
Model Lexusa: 2IS 350
Skąd:: Przemyśl
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ypso »

mateee pisze:Witam,

ktoś coś wie nt modelu o VIN JTHBK262962018094
Model ze Stanów..
https://drivers.lexus.com/lexusdrivers/ ... ifications
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości