Amortyzatory - siłowniki bagażnika i maski

Problemy dotyczące innych modeli niż wymienione
Awatar użytkownika
lewmichal
Lex user
Posty: 191
Rejestracja: 9 sty 2015, o 12:05
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Świdnik
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Re: Amortyzatory - siłowniki bagażnika i maski

Post autor: lewmichal »

Problem opadającej maski w LS 400 rozwiązany szybko i tanio.
Znalazłem siłowniki z FA Krosno parametrami (siła 370 N, długość 519 mm, skok 184 mm) niemalże odpowiadające oryginałom. Są to siłowniki do klapy bagażnika Dacii Logan MCV o numerze katalogowym 24962. Dostępne są od ręki lub na zamówienie na drugi dzień u dystrybutorów w całej Polsce. Kosztowały 74 zł za komplet po zniżkach. Pasują do nich oryginalne mocowania kulowe. Można je wydobyć ze starych siłowników po wyjęciu pierścienia zabezpieczającego.
antonio3
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 28 kwie 2015, o 09:19
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Amortyzatory - siłowniki bagażnika i maski

Post autor: antonio3 »

Dzięki za info. U mnie siedziały siłowniki bez zawleczki więc kulki nie da sie wydobyć - chyba że siłą. (chyba juz ktos musiał raz zmieniać)
Mam nadzieję, że w Krośnie będą mieli takie końcówki.

Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika
lewmichal
Lex user
Posty: 191
Rejestracja: 9 sty 2015, o 12:05
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Świdnik
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Re: Amortyzatory - siłowniki bagażnika i maski

Post autor: lewmichal »

Gdyby nie było pierścienia zabezpieczającego, to same by wylazły. Przypatrz się dobrze, oczyść z brudu, to go tam ujrzysz. Siedzi dość głęboko. Jest to pierścień otwarty. Ma około 2mm przerwy na obwodzie.
Albo rozetnij stare gniazda i wyciągniesz końcówki. Jak nie trzymają, to już nadają się tylko na śmietnik.
Jakby co, te pasują: http://www.evaria.pl/zaczep-kulowy-elem ... klapy.html
tofex
Lex user
Posty: 165
Rejestracja: 8 lis 2011, o 08:24
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Amortyzatory - siłowniki bagażnika i maski

Post autor: tofex »

U mnie również nie było pierścienia. Musiałem odciąć przeguby z oryginału i dospawać delikatnie do nowych siłowników. Miałem plan wydłubac ze starych same kulki z gwintem, ale nie byłem pewny co do ich średnicy- czy podejdą do gniazd nowych siłowników.
antonio3
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 28 kwie 2015, o 09:19
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Amortyzatory - siłowniki bagażnika i maski

Post autor: antonio3 »

Miałeś rację :). Faktycznie są. Przyjrzałem się dokładnie i jest to taki jakby mały pierścień segera.
Gdy pisałeś o zawleczce ja miałem na myśli taką zawleczkę na zewnątrz - na jednym z filmów youtube widziałem właśnie tego typu demontaż - stąd moje wątpliwości.
A czy masz jakiś patent na wyciąganie, po podejrzewam, że muszą w nienaruszonym stanie wrócić na swoje miejsce po wymianie.

Dzisiaj zamawiam w Krośnie.
Raz jeszcze dzięki za pomoc.

Darek
Awatar użytkownika
lewmichal
Lex user
Posty: 191
Rejestracja: 9 sty 2015, o 12:05
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Świdnik
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Re: Amortyzatory - siłowniki bagażnika i maski

Post autor: lewmichal »

Natnij gniazdo brzeszczotem i podważ pierścień płaskim wkrętakiem. Wyjmiesz wtedy kulkę. Do tych z Krosna pierścienie nie będą potrzebne. Tam jest inny system blokady.
Lex Luthor
Lex user
Posty: 141
Rejestracja: 10 lip 2015, o 10:26
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Amortyzatory - siłowniki bagażnika i maski

Post autor: Lex Luthor »

owczar pisze:W Krośnie można dowolnie skonfigurować. Kupiłem siłownik i dobrałem końcówki. Łącznie wychodzi 115zł z wysyłką.
Mozesz dac jakis namiar na nich?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Amortyzatory - siłowniki bagażnika i maski

Post autor: owczar »

fakrosno.pl
Lex Luthor
Lex user
Posty: 141
Rejestracja: 10 lip 2015, o 10:26
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Amortyzatory - siłowniki bagażnika i maski

Post autor: Lex Luthor »

Dac im stary jako wzor? Te ze Gs300 mk1 maja nietypowe koncowki.
Awatar użytkownika
kliMati
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2015, o 17:34
Model Lexusa: LS400
Skąd:: 2Bi
Kontakt:

Re: Amortyzatory - siłowniki bagażnika i maski

Post autor: kliMati »

Witajcie, potwierdzam, że FA Krosno potrafi dobrać to, co jest potrzebne. Do LS400 '92 zaproponowali mi do maski amortyzatory pod numerem 23135 i parametry pokrywają się z tymi jakie znalazłem na amerykańskiej stronie z zamiennikami, jak również wymiary odpowiadają tym oryginalnym w aucie. Nie wiem, czy siła oryginału i zamienników jest taka sama, ale maska się trzyma, a nawet sama lekko jedzie do góry po ruszeniu jej z pozycji spoczynkowej. Co do cen, to te z USA z przesyłką dobija do 400 PLN za komplet (to i tak ułamek tego co zaproponowało ASO - 630 PLN/szt.), ale za FA Krosno w Intercarsie zapłaciłem 70 PLN za komplet. Wymiana w LS-ie faktycznie wymaga demontażu starych amortyzatorów wraz z mocowaniami i rozcinania główek amortyzatorów, w celu wydobycia mocowań. Montaż i demontaż amortyzatorów z FA Krosno jest banalny, bo mocowanie jest za pomocą sprężyny, a nie pierścienia jak w oryginałach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości