Chromowanie plastiku

Problemy dotyczące innych modeli niż wymienione
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Chromowanie plastiku

Post autor: janasek »

Chcę pochromować moje znaczki na złoto, niestety stara powłoka juz zlazła a farby złote nie daja takiego efektu (pod wpływem warunków atmosferycznych strasznie pociemniała). Może ktoś zna zakład (najlepiej w wielkopolskim) który to robi na prawdę dobrze i jest to faktycznie efekt chromu? Nowe emblematy w salonie kosztują majątek...

Pozdrawiam
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chromowanie plastiku

Post autor: Ralfx »

to pochromować czy pozłocić? Bo to chyba dwie różne rzeczy. Nasze znaczki są plastikowe tak poza tym? Myślałem że to metal jest :(
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
stachulex
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 12 lut 2011, o 00:42
Model Lexusa: gs 300 mk1
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

Re: Chromowanie plastiku

Post autor: stachulex »

zostaje tylko chyba hydrografika,wtedy nawet zlote da sie zrobic
Obrazek
PRZEDNI NAPED JEST DLA DZIEWCZYNEK
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Chromowanie plastiku

Post autor: janasek »

Tak to plastik typu ABS. Znalazłem w Poznaniu zakład ktory podejmie się tego, ale nie do końca wiadomo czy to wyjdzie tak jak powinno. Jeżeli powierzchnia będzie ok (oczyszczona z farby bo musi być niemalowana i gładka czyli trzeba te znaczki jeszcze wyplerować) to powinno chwycić. Proces odbywa się w tem ok 140 C natomiast tworzywo ABS wytrzymuje temperatury rzędu 180 C. Masz rację Ralf to nie jest chromowanie tylko mosiądzowanie aby uzyskać efekt pozłacania. Wcześniej powierzchnię się jeszcze miedziuje zeby się ten mosiądz trzymał się tego plastiku. Koszt takiego zabiegu to ok 30 zł element (ja mam 4 sztuki) ale dokładnie Pan mi to wyceni jak je zobaczy na miejscu. Tylko zastanawiam się czy jest sens bo mam mocowania emblematów połamane.

Szukam cały czas jakiejś podróby bo oryginały w ASO, komplet kosztują coś ok 400 zł :( . Niestety to co znalazłem na ebay'u mają w komplecie napis SC 400 odzielone literki od cyferek i emblematy są takiej samej wielkości (a tylni u mnie jest ciut większy): http://www.ebay.co.uk/itm/Lexus-SC400-G ... 27bc863ac4. Chyba montowali to w modelach po sierpniu '96.

Pozdrawiam
Luxusem jadę... :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości