Jak zdjąć podsufitkę

Problemy dotyczące innych modeli niż wymienione
Awatar użytkownika
IgoR_KilleR
Lex user
Posty: 262
Rejestracja: 3 paź 2010, o 10:00
Model Lexusa: Is 200
Kontakt:

Jak zdjąć podsufitkę

Post autor: IgoR_KilleR »

Witam, mam zepsuty szyberdach, chciałem go naprawić, więc pojechałem do elektromechanika i powiedziałem mu w czym rzecz, to on powiedział, że najpierw bym musiał podsufitkę ściągnąć. Pytałem u tapicera i 250 sobie zażyczył za taką operacje (razem z późniejszym zamontowaniem jej od nowa). Powiedział, że jak chcę taniej to mam sam zrobić.
Pytanie brzmi - jak? Dysponuje ktoś jakąś instrukcją na ten temat?
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Jak zdjąć podsufitkę

Post autor: dS »

a ona nie jest jakoś klejona ?
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jak zdjąć podsufitkę

Post autor: janasek »

Na pewno nie ejst klejona:

Poniżej drobne sprawdzenie na temat:
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2000_L ... _6402.html

Z tego co widać to wchodzą tam jakieś klipy i żeby ja zdjąć najpierw trzeba zapewne okłądziny słupków zdjąć/odchylić.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
stachulex
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 12 lut 2011, o 00:42
Model Lexusa: gs 300 mk1
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

Re: Jak zdjąć podsufitkę

Post autor: stachulex »

trzeba zdjac wszystkie oslony ze slupkow,odkrecic raczki i jezeli uszczelki drzwi wchodza na podsufitke to tez trzeba je zdemontowac.jeszcze trzeba zdemontowac lampki i sterowanie szyberdachem.najwiekszy problem to wyjecie podsufitki z auta-czasem pomaga demontarz fotela lub foteli.
Obrazek
PRZEDNI NAPED JEST DLA DZIEWCZYNEK
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak zdjąć podsufitkę

Post autor: Ralfx »

Demontaż foteli jest duże prawdopodobieństwo że bedzie konieczny. U mnie drzwi są raczej długie (nadwozie coupe) i ledwo ją wyciągnęliśmy, już sie bałem że trzeba będzie albo drzwi zdjąć z zawiasów albo zdemontować szybę. A zakładam że podsufitka w IS jest identycznie jak w SC - sztywna i od drugiej strony z hmmmm jakiejś takiej tekturowej dykty. Generalnie nie powinieneś mieć z tym dużo roboty. Weź kogoś zdolnego manualnie do pomocy i jakoś pójdzie. Z kumplem samochód do gołego w 5h rozebraliśmy z czego godzinę nam zabrał fakt że w samochodzie znaleźliśmy dwa zdechłe koty :biggrin2:
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jak zdjąć podsufitkę

Post autor: janasek »

Ralfx pisze:...z czego godzinę nam zabrał fakt że w samochodzie znaleźliśmy dwa zdechłe koty :biggrin2:

:sarcastic: :sarcastic: :sarcastic: :sarcastic: :sarcastic: :sarcastic: :sarcastic:

Ralf, Co Ty tam jeszcze wozisz za niespodzianki? :) A nie capiły Ci te koty?

Co do wyjmowania foteli, konieczne to raczej nie powinno być, najlepiej ją wciągnąc przez której przednie drzwi. Myślę że to jest tak pomyślane żeby jednak nie wciągać cdrzwi czy foteli.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak zdjąć podsufitkę

Post autor: Ralfx »

Chłopaki zostawili w Lexusie otwarte okno na pare dni i się koty zadomowiły, potem ktoś stwierdził że sie koty kręcą i zamknęli okna, ale nie zauważyli że koty były w środku :D
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
IgoR_KilleR
Lex user
Posty: 262
Rejestracja: 3 paź 2010, o 10:00
Model Lexusa: Is 200
Kontakt:

Re: Jak zdjąć podsufitkę

Post autor: IgoR_KilleR »

Ralfx pisze:Chłopaki zostawili w Lexusie otwarte okno na pare dni i się koty zadomowiły, potem ktoś stwierdził że sie koty kręcą i zamknęli okna, ale nie zauważyli że koty były w środku :D
Gruby temat :D

Proszę jeszcze o jakieś podpowiedzi, gdzie szukać śrubek itp, jak dobrać się do tych zakładek na słupkach?
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jak zdjąć podsufitkę

Post autor: janasek »

Zakładki na słupkach są na wcisk, trzeba je delikatnie podważyć ale ostrożnie żeby nie uszkodzić krawędzi/mocowań.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
IgoR_KilleR
Lex user
Posty: 262
Rejestracja: 3 paź 2010, o 10:00
Model Lexusa: Is 200
Kontakt:

Re: Jak zdjąć podsufitkę

Post autor: IgoR_KilleR »

Bezproblemowo wyciągnąłem podsufitkę w jakieś pół godziny, prosta i przyjemna robota. Za 250zł to mógłbym robić to na okrągło :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość