Kosmetyka

Problemy dotyczące innych modeli niż wymienione
shine factory
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 1 paź 2012, o 11:39
Model Lexusa: brak
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Kosmetyka

Post autor: shine factory »

Przepraszamy, już nie będziemy. Poprostu myślałem że miło jest popatrzeć na ładne auta. No ale, rozumiem.
Pozdrawiam Was serdecznie. Będe starał się tak czy inaczej zaglądać i odpowiadać na pytania, jęśli takowe będą.

forest, nie będe pisał, wszystko na naszej stronie.

Pozdrawiam Was.
Jago
Lex user
Posty: 188
Rejestracja: 11 maja 2013, o 13:53
Model Lexusa: JCE10 2JZ-GE / XF10 1UZ-FE
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Kosmetyka

Post autor: Jago »

klexus pisze: Shine Faktory jak długo będziecie pokazywać co zrobiliście przez ostatnie 2 tygodnie, jak dla mnie jest to nudne, owszem pokazaliście czym sie zajmujecie ok podoba mi sie bo efekt końcowy jest super, ale robicie bałagan.Posty się edytuje!!!
Ja z kolegą MoodY na wiosne ruszamy z wulkanizacją i mechaniką samochodową , bede robił sesje zdjeciowe z wymiany kół :laugh1:
Przypuszczam ze przy drugim podbijanym poscie Wszyscy będą mieli tego dość ( a kazde koło jest inne bo to inna felga inna opona rozmiar wzór bieżnika).
LITOŚCI SHINE FACTORY
klexus, zrugałeś shine factory i nie doczekałem się relacji z czyszczenia żadnego Lexusa...

Chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś korzystał z takiej usługi?: http://gruper.pl/x.php/1,51096/Poznan-S ... n=godealla Jeśli tak, to prosiłbym o podzielenie się informacjami dotyczącymi efektów.
sardzent
Lex user
Posty: 146
Rejestracja: 19 kwie 2013, o 11:31
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Warsaw
Kontakt:

Re: Kosmetyka

Post autor: sardzent »

A ja mam pytanie o chemie ;-)
Otoz zakladajac ze tapicerka (skory) oraz flok \ welur (bagaznik, podloga) jest wyczcyszczona tak starannie i tak dokladnie jak sie da co nalezy potem zrobic
Chodzi mi o impregnacje, zabezpiecznie poniewaz na stronie diamondbrite jest informacje ze mozna zabezpieczac przed brudem i zniszczeniem skory np
Jak to powinno sie robic ?
Awatar użytkownika
Biszkopt
Lex user
Posty: 79
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:10
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Grodzisko Mazowiecki
Kontakt:

Re: Kosmetyka

Post autor: Biszkopt »

Jak jesteś z Warszawy, to podjedź do sklepu z kosmetykami, jest ich kilka, takich stacjonarnych - jak chcesz namiary na jakiś konkretny, to napisz PW, nie chcę robić kryptoreklamy. Mam swój ulubiony ;)
Nie używałem Diamondbrite, ale razej opinia obiegowa nie jest bardzo pozytywna...
Kosmetyki, które można polecić do skóry: Zymol, Gliptone, Swissvax, Colourlock (tego sam używam) ale są i inne, wiele innych - w konkretnym sklepie doradzą Ci konkretnie.
Do materiałów nie uzywałem, ale są impregnaty do materiałów, które skrajnie odpychają wodę, ale i przyczyniają się do ochrony przed brudem. Podobnie, polecam wybrać się do konkretnego sklepu i tam Ci coś podrzucą. Mają różne asortymenty...
Nie ukrywam, że ważne jest jaki chcesz budżet na to przeznaczyć. Bo są kosmetyki za 50 ale są i za parę stówek.

P.S. czym czyściłeś?
http://studiodrugiplan.pl
sardzent
Lex user
Posty: 146
Rejestracja: 19 kwie 2013, o 11:31
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Warsaw
Kontakt:

Re: Kosmetyka

Post autor: sardzent »

:-)

Szczerze to nie wiem czym bylo czyszczone poniewaz na 4 dni odstawilem samochod do detailerworkshop.pl i tam srodek zrobili na cacy.
Co do sklepu ... to moze nie pisz wprost jaki sklep ale moze srodek poniewaz z tego polecano mi (w tym warsztacie) to uzywanie "Zymol Leather Conditioner" co miesiac \ dwa powinno utrzymac skore w dobrej kondycji.
Natomiast nie ma ani slowa o powloce hydrofobowej itp. Odwiedze jeszcze raz i tak ten zaklad ale chcialbym miec jakis punkt odniesienia do polecanych przez nich srodkow. Jasna tapicerka wewnatrz a sezon zimowy nadciaga i marzy mi sie takie zabezpieczenie dywanikow jak wosk na lakierze :) w sensie odpychane krople wody, brud nie dostajacy sie do podlogi ;-)
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: Kosmetyka

Post autor: forest »

czego użyć do "odnowienia" lakieru, chodzi mi o polerowanie (?) czy coś w tym rodzaju - nie znam się.
chcialbym po prostu umyć auto, nalożyć (ręcznie) jakiś specyfik i przeglądnąć się w nadwoziu ;)

nie chodzi mi o jakieś pro polerowanie, czyli nakladanie 5 warstw jakiś różnych specyfikow przez pół dnia :fiu:
SC430 '2002
Palio
Lex user
Posty: 104
Rejestracja: 3 lip 2013, o 14:47
Model Lexusa: Brak
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Kosmetyka

Post autor: Palio »

Jeśli chcesz szybko po umyciu wypiescic lakier to polecam Car Pro Reload.


Sent from my iPhone using Tapatalk
sardzent
Lex user
Posty: 146
Rejestracja: 19 kwie 2013, o 11:31
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Warsaw
Kontakt:

Re: Kosmetyka

Post autor: sardzent »

@forest mysle ze wielokrotnie bylo juz na ten temat pisane ... jak myc ... jak potem glinkowac i dopiero korekte ... odtluszczanie \ czyszczenie i dopiero wosk (ostatnia zabezpieczajaca warstwa) ... a szczerze co do recznej polerki to pierwszy raz nie odwazylybym sie na Lexsie ... tutaj http://forum.kosmetykaaut.pl/ juz wszystko znajdziesz ...
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: Kosmetyka

Post autor: forest »

sardzent pisze:jak myc ... jak potem glinkowac i dopiero korekte ... odtluszczanie \ czyszczenie i dopiero wosk (ostatnia zabezpieczajaca warstwa)
za dużo roboty jak dla mnie :biggrin2:
Palio pisze:Jeśli chcesz szybko po umyciu wypiescic lakier to polecam Car Pro Reload.
zestaw za 250zł. ... Car Pro Cquartz UK Edition+Reload 100ml
dołożę 50 zł. to mi w studio zrobią polerke :dash:
SC430 '2002
sardzent
Lex user
Posty: 146
Rejestracja: 19 kwie 2013, o 11:31
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Warsaw
Kontakt:

Re: Kosmetyka

Post autor: sardzent »

Dokladnie ... prawda jest taka ze 90% sukcesu to odpowiednie przygotwania auta czy pod wosk czy pod powloki kwarcowe ... czyli dokladnie umyc i wyglinkowac a potem oczyscic (odtluscic) i na to wosk ... czy za 50 PLN czy za 200PLN to juz twoja sprawa.

Inna kwestia, jak wszedzie licza sie narzedzia i technika \ wprawa ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość