Kosmetyka

Problemy dotyczące innych modeli niż wymienione
ODPOWIEDZ
gzoom
Lex user
Posty: 125
Rejestracja: 11 sty 2012, o 15:53
Kontakt:

Kosmetyka

Post autor: gzoom »

cut
Ostatnio zmieniony 30 gru 2011, o 15:15 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Kosmetyka

Post autor: Ralfx »

Ja profesjonalnych rad też bym chętnie posłuchał bo u mnie nawet podstawy szwankują i nie potrafie auta umyć tak żeby zacieków nie było :D

Do tej pory jeśli myłem w domu (zazwyczaj myje na bezdotykowej) to używałem szamponu autolanda. Sprawdzał sie nieźle, brud schodził, ale miał problem jak trzeba było się pojedynkować z sokami z drzew i tym podobnym badziewiem ale to podobno glinka z tym sobie radzi lepiej więc chyba będę musiał zainwestować.
Sporadycznie (latem co 6-8 tygodni zimą wcale) przelecę auto Turtle wax (niebieska butelka). Poleruję ręcznie. Z efektów jestem zadowolony ale mogło by być lepiej więc jak ktos ma może wiedze albo zna jakiś opis w necie jak to zrobić porządnie to chętnie poczytam. Potem jeśli nie pada przez dłuższy czas to tylko ściereczką z mikrofibry odkurzę co jakiś czas.

Potrzebuję jakiś środek czyszczący do alufelg chromowanych tylko w rozsądnej cenie :D ostatnio kupiłem jakiś to jestem raczej nie zadowolony bo zostawia brzydkie ślady nawet jak się 2x spłucze. Rozważałem Meguiars Hot Wheels Chrome Polish, potrafi ktoś coś o nich powiedzieć?
Gorzej z wnętrzem bo tu nie mam niestety nic za bardzo do pielęgnacji skór i mimo że poniszczone strasznie to chętnie z rad skorzystam wszelkich. Plastiki i deskę czasem psiknę jakimś sprayem do wnętrz to się potem ładnie błyszczą i mniej kurzą ale wietrzyć trzeba przez cały dzień bo śmierdzi :P
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Kosmetyka

Post autor: dS »

jak nie chce się mieć zacieków to trzeba ręcznie osuszać, innej rady nie ma, u mnie nawet jak się spłucze na bezdotykowej wodą "demineralizowaną" to zacieki powstają
felgi też warto powycierać, pył z klocków momentalnie przyczepia się do mokrej powierzchni a po wyschnięciu robią się czarne zacieki i trzeba od nowa myć
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kosmetyka

Post autor: janasek »

Dokładnie, szmateczka i wycieramy do sucha. Ja zazwyczaj myję auto samą wodą pod bierzącym strumieniem a później jak mi się chce to wycieram do sucha i nie ma żadnych zacieków. :)

Aż wstyd przyznać ale wnętrza jeszcze porządnie nie wyczyściłem i zakonserwowałem, ale sezon letni się się dopiero zaczyna więc trzeba się wziąść do roboty. :)

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
jarekrk
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 25 gru 2010, o 13:15
Model Lexusa: Nie L / e46 323
Skąd:: KRK
Kontakt:

Re: Kosmetyka

Post autor: jarekrk »

...
Ostatnio zmieniony 5 mar 2015, o 13:21 przez jarekrk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kosmetyka

Post autor: janasek »

Dla mnie plak to jest tandeta, ewentualnie w macie a nie połysku. Nalepszy sposób na plastiki to ściereczka, ciepła woda i jazda. I na to coś takiego firmy SONAX : http://www.all4auto.pl/sonax-xtreme-coc ... -p-31.html

Plak zawiera chyba sylikon, stąd taki efekt.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
gzoom
Lex user
Posty: 125
Rejestracja: 11 sty 2012, o 15:53
Kontakt:

Re: Kosmetyka

Post autor: gzoom »

cut
Ostatnio zmieniony 30 gru 2011, o 15:15 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
biris77
Lex user
Posty: 49
Rejestracja: 14 gru 2010, o 22:32
Model Lexusa: IS 200
Lokalizacja: Lubin - Łódź
Kontakt:

Re: Kosmetyka

Post autor: biris77 »

jak ktos nie ma czasu na wycieranie po myciu to proponuje zaraz po wyjechaniu przeleciec sie powyzej 100 przez kilka minut albo dosc agresywnie pojezdzic i zaciekow brak ladnie owiany moze nie jest tak super jak wytarcie do sucha ale lepiej niz poczekac az sam wyschnie . Co do wosku polecam Turtle Wax , a teraz szukam dobrego czernidla do opon znalazlem jakies za 30 zl troche drogie ale jak kupie i uzyje to dam znac czy dziala i jak dlugo bo wiekszosc tych w sprayu jest do d... a to jest jakies mleczko wiec moze da rade . Aha do skory tez polecam meczko Turtle rewelacja nawet zaczalem uzywac do wupoczynku w domu :) czysci i pielegnuje rewelka tyle ze tez okolo 40 zl za to bardzo wydajny
Awatar użytkownika
akira
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 3 sty 2011, o 06:22
Model Lexusa: GS 300 w najszybszym kolorze ;)
Skąd:: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kosmetyka

Post autor: akira »

Ja od 2 lat korzystam z kosmetyków firmy Meguiars i jestem bardzo zadowolony, choć nie wszystkie proponowane kosmetyki tej firmy spełniły moje oczekiwania (przynajmniej spośród tych z których korzystałem). Osobiście polecam, choć są troszkę za drogie. Ładnie odżywiają lakier nadając sam nie wiem jak to nazwać ale...taki mokry połysk??? Należy zaznaczyć ta cała ceremonia polerowania kilkoma rodzajami wosków po sobie jest czaso- i pracochłonna.
Na plus należy zaliczyć przyjemny zapach i choć nie ma to żadnego wpływu na lakier, to takie dwugodzinne polerowanie autka jest przyjemniejsze. Minusem jest fakt, że trzeba uważać przy nakładaniu wosku bo niektóre zostawiają białe ślady np. na plastikach lub w miejscach gdzie trudno dojść ze ściereczką. Więc trzeba się trochę namęczyć, choć efekt super ( nie polecam wosku w spray'u tej firmy). Nie wiem jak Wy ale ja z reguły rzadko mam czas porządne polerowanie auta. Więc tak na szybkie uzyskanie zadowolającego efektu również proponuję Turtle WAX ICE. Jest bezbarwny co jest jego dużym plusem - odpada problem o którym pisałem powyżej. Szybko się go nanosi i przy samym polerowaniu nie stawia oporów. Ładnie maskuje rysy i ,,natłuszcza'' lakier. W sam raz na szybkie porządne mycie, wytarcie auta do sucha i polerkę. Choć też ma swoje małe wady.
koza
Lex user
Posty: 94
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 19:23
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Kosmetyka

Post autor: koza »

Witajcie odkopię trochę temat ponieważ sam interesuje się ''trochę'' detalingiem auta.

Ja używam tylko i wyłącznie kosmetyków tej firmy: http://www.meguiars.pl/

Moim zdaniem cena adekwatna do jakości.

Jakby ktoś miał jakieś pytania odnośnie tych kosmetyków chętnie pomogę :biggrin2:

Mój zestawik na wiosne to:

megs gold glass (szambon)
megs polishing compound
megs ultimate compound
megs trim detailer
megs show car glaze
megs plastx
megs nxt tech wax 2.0
megs natural shine
megs quik out

I pewnie jeszcze czegoś zapomniałem, w razie pytań odośnie tych kosmetyków proszę pytać śmiało odpowiem.

A tu kilka moich prac:
http://img97.imageshack.us/img97/3180/avenz.jpg

Oraz moje poprzednie auto:
http://img705.imageshack.us/img705/5420/84027528.jpg
http://img842.imageshack.us/img842/1591/42660363.jpg
http://img546.imageshack.us/img546/6528/77670885.jpg

Pamiętajcie, że kolejność prac przy aucie jeżeli chodzi o woskowanie:
Mycie, szuszenie X2
Glinka
Opłukać
Wosk
Zabezpieczyć

Pzdr :)

Aha i plak to najgorsz zło, z daleka od tego! :biggrin2:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości