ŻARÓWKI H11

Problemy dotyczące modelu CT
Awatar użytkownika
ZawaR
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 19 lip 2016, o 11:08
Model Lexusa: UX250h * CT200h
Skąd:: Grudziądz
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

ŻARÓWKI H11

Post autor: ZawaR »

Zakupiony przeze mnie Lexus CT 200h z 2011 roku w miejscu świateł długich miał założone chińskie żarówki H11 z niebieskim filtrem. Z zewnątrz fajnie to wyglądało bo kolor jak ksenon, jednak zupełna porażka w trakcie jazdy nocą. Drogę tak oświetlały jakby ich tam nie było, słabsze od założonych na światłach krótkich ksenonów HID. Natychmiast je wyrzuciłem i zakupiłem OSRAM H11 SILVERSTAR 2.0 (OSR64211 SV2-DUO). Kolor żarówek niestety żółty ale zasięg świateł długich i ich intensywność bardzo dobra. Jednak założenie ich sprawiło mi bardzo dużo kłopotu, jeden z listków mocujących w kołnierzu żarówki jest za duży względem gniazda. Dodatkowo próby założenia żarówki "na siłę" spowodowały że mam pył na lustrach reflektorów od manipulacji w otworze mocującym...

W/G producenta: OSRAM SILVERSTAR 2.0 - OSR64211SV2 H11 12V - mają MOC wejściową: 62W - MOC znamionową: 55W - dają strumień świetlny o mocy: 1350lm.

Jeżeli znacie dobre żarówki H11 i ich używaliście/używacie, świecą jasno, daleko i długo to proszę o informację i opinię.
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: ŻARÓWKI H11

Post autor: muzz »

osramy i philipsy są drogie
ale ludzie polecają i chwalą też tunsgramy i GE +ileś tam procent...
a cena niższa od dwóch wiodących marek...
pkobierecki
Lex user
Posty: 182
Rejestracja: 15 lip 2012, o 16:42
Model Lexusa: CT 200h<RX450h<GS450h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: ŻARÓWKI H11

Post autor: pkobierecki »

Prawdopodobnie założyłem identyczne Osramy jak Twoje :) Też chętnie przygarnął bym do samochodu jakieś mocne żarówki ale o bardziej białej barwie światła. W Osramach Silverstar faktycznie nie ma co narzekać na moc światła ale przesiadając się z samochodu z ksenonami aż żal :D Może by wypróbować Osram Cool Blue? One mają identyczne parametry świecenia jedynie temperatura barwowa jest niby inna.
Awatar użytkownika
ZawaR
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 19 lip 2016, o 11:08
Model Lexusa: UX250h * CT200h
Skąd:: Grudziądz
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: ŻARÓWKI H11

Post autor: ZawaR »

muzz GE Lighting i Tungsram to, to samo, na dodatek w H11 jest tylko jedna standardowa żarówka od nich i raptem 10-15 złotych tańsza.

pkobierecki tam gdzie podjechałem mieli tylko te SILVERSTAR 2.0, bo myślałem najpierw o NIGHT BREAKER. Natomiast COOL BLUE INTENSE mają o połowę krótszy czas świecenia a cena taka sama. Myślę, że jednak muszę sprawdzić i porównać NIGHT BREAKER H11, no i cos z PHILIPSA. Też miałeś problem z osadzeniem w gnieździe tych SILVERSTAR w CT200h?
pkobierecki
Lex user
Posty: 182
Rejestracja: 15 lip 2012, o 16:42
Model Lexusa: CT 200h<RX450h<GS450h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: ŻARÓWKI H11

Post autor: pkobierecki »

Co do montażu- nie miałem żadnych problemów, weszły jak w masło. Zdjęcie poprzednich czy montowanie Osramów przebiegało lekko i bezproblemowo.
Co do wyboru żarówek przewertowałem test:

http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/t ... piej/q54dd

Co prawda test jest o żarówkach H7 ale pewnie można te wyniki przełożyć na inne kształty oprawek :) Wynika z niego, że faktycznie Night Breakery są bardzo dobre, wręcz wspaniałe. Jednak po lekturze forów różnych marek pod kątem żarówek ludzie potwierdzają, że Night Breakery są faktycznie fajne, widać różnicę ale jest to uzyskane kosztem żywotności. Alfacholicy mówią, że wytrzymują po 4 miesiące, z drugiej strony w naszych autkach mamy światłą dzienne i żarówki nie chodzą non-stop.

Zmierzając do konkluzji- chyba też kupię sobie Night Breakery a Silver Stary zostawię sobie w zapasie jak by te nowsze za szybko padły :D
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

ŻARÓWKI H11

Post autor: muzz »

http://oswietlenia.com/product/list?query=H11

Jak patrzę to jednak tunsgram i ge są tańsze w każdej wersji nawet w tych +120%...
Awatar użytkownika
ZawaR
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 19 lip 2016, o 11:08
Model Lexusa: UX250h * CT200h
Skąd:: Grudziądz
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: ŻARÓWKI H11

Post autor: ZawaR »

pkobierecki bardzo ciekawe informacje, używałem H7 w VW i VOLVO i mogę potwierdzić, że OSRAM NIGHT BREAKER były bardzo dobre. Jednak używałem PHILIPSA +60% i byłem MEGA zadowolony. Dlaczego PHILIPSA a nie OSRAM, bo tak samo oświetlaly drogę. PHILIPSa żarówki pracowały co najmniej 12 miesięcy a OSRAM maksymalnie 6 miesięcy, na dodatek H7 Philipsa były tańsze.
Trzeba więc kupić w H11 najmocniejsze OSRAMa i najmocniejsze PHILIPSa, zainwestować trochę czasu w testy, porównać i wszystkie różnice wyjdą w czasie jazdy.

muzz GE TUNGSRAM dawno temu używałem ale w H4 i były bezkonkurencyjne. Obiecuję że kupię dla własnej ciekawości te +90% albo 120% i porównam. Cenowo nie ma jakiejś wielkiej rewelacji są tańsze o ok 20-40 zeta na komplecie. Niby niewiele, ale po co przepłacać, racja.
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: ŻARÓWKI H11

Post autor: muzz »

ja kupiłem ojcu do służbowozu tunsgramy +120 ale na razie za wiele nie mogę powiedzieć bo 1. za krótko jeździ, 2. nie widziałem jak swiecą po nocy...no i tam jest soczewka, która jednak zabiera trochę światła...
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: ŻARÓWKI H11

Post autor: Miłosz »

Panowie ja zakupiłem jakieś żarówki odpowiednik osramów hyperów z tym że posiadają homologację , w przyszłym tygodniu paczka powinna dojść to wrzucę na auto i podrzucę info czy warto. Cenowo wyszło niecałe 60 zł , oczywiście białe światło ;)
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
pkobierecki
Lex user
Posty: 182
Rejestracja: 15 lip 2012, o 16:42
Model Lexusa: CT 200h<RX450h<GS450h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: ŻARÓWKI H11

Post autor: pkobierecki »

Byłem dzisiaj w sklepie w poszukiwanie nowych żarówek bo jak na życzenie dzisiaj jedna się przepaliła :D Sprzedawca znał te Night Breakery i przyznał, że faktycznie są jaśniejsze ale przypomniał, że działają o połowę krócej. Dodatkowo kosztują 67 zł za sztukę. Z racji nagłej potrzeby, braku na stanie Night Breakerów bo miałem przepaloną kupiłem Osram Oryginal. W sumie nie wiem, czy przejdę na Night Breakery ze względu na cenę i żywotność, a umówmy się- nie ma co liczyć na super poprawę świecenia, zwłaszcza, że CT ma bardzo fajne reflektory. Z testów wynika, że to subtelne różnice i z drugiej strony światła w naszych autach nie wymagają jakiejś szczególnej poprawy :) Ale z ciekawości pewnie niedługo sobie kupię przez internet Night Breakery.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość